603 48 77 89      Po-Čt 9:00 - 16:00

Camu camu

Latinský název: Myrciaria dubia
Lidové názvy: bobule Berry Camu, camu-camu Negro, Camocamo, Myrciaria paraensis
Sbíraná část: plod

Přispívá:

Exotická vitamínová bomba!

Camu camu obsahuje až 30-50x více vitamínu C, než oranžový pomeranč. 

Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU


Camu camu (Myrciaria dubia)

  • Přispívá k normálnímu respiračnímu zdraví
  • Přispívá k normální duševní a fyzické výkonnosti (únava, vyčerpání)
  • Přispívá k normální činnosti cév (ucpání)
  • Podpora imunitního sytému - antioxidant

Důležitý je i pro vstřebávání minerálů. Zvyšuje vstřebávání železa a přispívá k normálnímu využití vápníku a fosforu.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Na základě nařízení EU č. 432/2012 nesmíme u produktů uvádět žádná zdravotní tvrzení, která by odkazovala na jejich léčivé účinky či mohla jen vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin, vitálních hub. Ony bylinky a houby se používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědecké výzkumy s prokázanými účinky bylin, hub, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék. Původní informativní texty jsme tedy přizpůsobili platné legislativě. U produktů mnoho informací nenajdete, neboť nesmíme ani uvádět či propojovat pro více informací dostupné zdroje ... 

Lidová medicína 

V lidové medicíně států Jižní Ameriky se camu camu doporučuje k podpoře aktivity imunitního systému jako antioxidant.  Na světě je camu camu nejvíce proslavena jako "vitamínová bomba", což je zapříčiněno vysokým obsahem vitaminu C, a proto je camu camu doporučována pro zdraví cév, vstřebávání železa, kardiovaskulární zdraví a krevní oběh.

Image 1

Botanický popis

 Camu camu (Myrciaria dubia) je strom, který se dorůstá do 5m výšky. Je to huňatý stálezelený stromek, na první pohled připomínající křoví. Stonek je kulatý, hnědý a listy camu camu jsou zelené a lesklé. Plody se rostou ve shlukách, podobně jako třešně. Velikostně jsou ovšem větší. Camu camu plody jsou zbarvené, především do červené, žluté někdy až bílé barvy. Ovoce je dužnaté a hodně kyselé. Kyselost je znakem vysokého obsahu vitamínu C.

Původ a rozšíření

Domovem pro camu camu je Jižní Amerika, konkrétně amazonské deštné pralesy a zaplavené oblasti. V Americe je camu camu velmi známé jako vitaminová bomba. Dnes se dováží i do Evropy, tak jen doufejme, že zevšední i u nás.

Účinné látky

V porovnání s plodem pomeranče na váhu obsahuje camu camu 30-50x více vitaminu C, 10x více železa, 2x více fosforu, 3x více vitaminu B3 a 2x více vitaminu B2. Dále je v camu camu obsažen beta-karoten, flavonoidy, mastné kyseliny, gallová a ellagová kyselina, sodík a bílkoviny (nejvíce zastoupeny aminokyselinami valinem, leucinem, serinem).

Pěstování

O Camu camu není známo, že by se pěstovalo v Evropě. Je jistě náročné na podmínky, už jen pro to, že jeho domovinou jsou amazonské deštné pralesy.

TIP: Pro plné využití prášku camu camu je vhodné užívat 3x denně malou lžičku rozmíchanou ve vodě, džusu či šťávě. Je známo, že plody Myrciaria budia jsou přidávány i do zmrzlin a dření. Jedna čajová lžička vydá vitamínu C za zhruba 0,5kg balení citrónů.


Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup