603 48 77 89      Po-Čt 9:00 - 16:00

Flavonoidy a vliv na organismus

Flavonoidy

Flavonoiody jsou důležité fytonutrienty. Často jsou vychvalovány pro své antioxidační vlastnosti, schopnosti absorbovat ultrafialové záření a upravovat signální dráhy, které ovlivňují fungování buněk ... 

Tyto fytonutrienty se nachází téměř v každém ovoci a zelenině. Společně s karotenoidy jsou zodpovědné za zbarvení ovoce. Jsou největší skupinou fytonutrientů, existuje jich více než 6000 druhů.

Image 0

Jsou silnými antioxidanty s protizánětlivým a obranyschopnost podporujícím účinkem. Cibule, čaj, jahody, kapusta, hroznové víno, citrusy, petržel a mnoho typů koření jsou přirozenými zdroji flavonoidů.

Flavonoidy a vliv na organismus

Flavonoidům je připisována schopnost:
 • Podporovat zdraví a ochranu kůže
 • Fungování mozku
 • Optimalizovat riziko vzniku ateriosklerózy 
 • Normalizovat hladinu krevního cukru
 • Podpora dlouhověkosti ...

Napomáhají zachování zdravé tělesné hmotnosti a podporují hubnutí tím, že snižují hladiny hormonu leptinu, který je zodpovědný za nadměrný apetit. Velký vliv mají flavonoidy na rozvoj různých kardiovaskulárních onemocnění,  zlepšují kvalitu stěn krevních cév. Působí také proti shlukování krevních destiček, které hraje významnou roli při onemocněních srdce, protože se přímo podílí na vzniku krevních sraženin, které zapříčiňují mrtvice a další problémy. V případě pacientů s cukrovkou napomáhají flavonoidy zlepšovat vaskulární funkci.

Flavonoidy a zdroj potravy

Existuje několi základních a důležitých skupin flavonoidů, které mají unikátní vliv na člověka i unikátní zdroje v potravě.

Image 1

 1. Flavony
  Zdrojem flavonů je celer, petržel, bylinky a pálivé papričky. Bývají spojovány s antioxidací a napomáhají organismu metabolizovat léky.
 2. Antokyany
  Zdrojem antokyanů jsou červené, fialové a modré bobule, granátové jablko, švestky, červené víno a hroznové tmavé víno. Podporují zdraví kardiovaskulární soustavy
 3. Flavonony
  Hojně se nachází v citrusech a jsou spojovány se zdravím kardiovaskulární soustavy, podporují relaxaci a mají celkově antioxidační a proti zanícení efekt.
 4. Isoflavony
  Nejvíce se nacházejí v sójových bobech a produktech ze sóji, stejně tak v luštěninách. Řadí se k fytoestrogenům, tedy látkám, které se chovají jako estrogeny
 5. Flavonoly
  Nachází se v pórku, cibuli, kapustičkách, kapustě, brokolici, čaji, fazolích a jablcích. Napomáhají redukovat projevy senné rýmy a kopřivky, působí proti zanícení.
 6. Flavanoly
  Flavanoly se nachází v čajích, kakau, hroznovém vínu, jablcích, bobulích, fazolích fava a červeném víně. Spojovány bývají s optimalizací hladiny cholesterolu, odstraňují známky únavy a podporují kardiovaskulární a neurologické zdraví.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...

Optimální trávení, víc energie. Malé fialové bobulky Acaí připomínají modré hroznové víno. Pochází z palmy Acaí, která roste ve střední a jižní Americe, zejména v amazonských deštných pralesích ...
více
Víte co může být příčinou Vaší únavy? 
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup