603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00
Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89

Jak podpořit imunitní systém?

Funkční obranyschopnost je základem našeho přežití. Víte jaké vitamíny a minerály Vám nesmí chybět?

Image 1

Která jídla konzumovat? 

Imunitní systém pomáhá chránit lidské tělo před různým onemocněním, viry a bakteriemi. Podporovat obranyschopnost organismu je důležité v každém ročním období. Zejména když počasí je střídavé, přicházejí přívalové deště,kroupy, nebo náhlá teplotní změna. A právě strava je nejúčinnější způsob, jak imunitnímu systému pomoci. Nejen, že dokáže v krátkodobém horizontu organismus podpořit v boji proti nemocem, ale napomáhá mu i zdravě stárnout.
Imunitní systém chrání organismus před viry, bakteriemi a parazity. Stejně tak ovlivňuje i to, kdy se zdravé buňky stávají nezdravými a snaží se organismus před negativním vlivem nakažených buněk chránit. Oslabený imunitní systém nemůže dobře fungovat, a právě proto je důležité jej zachovávat zdravý.
Síla a zdraví imunitního systému se neprojevuje ani tak moc tím, že dokáže organismus ochránit před nemocí, ale spíše, že podpoří jeho rychlé vyléčení a zotavení z nemoci má hladký průběh.
Konzumace jídel, která jsou nabitá následujícími živinami a která podporují správné fungování imunitního systému je prvním a možná nejdůležitějším krokem k nastartování obranyschopnosti.

Doplnit vitamíny a minerály

 • Vitamín A
  Napomáhá podporovat zdravý rozvoj imunitních buněk.
  Zdroje:
  Játra, sladké brambory konzumované se slupkou, mrkev
   
 • Vitamíny skupiny B
  Jsou klíčové pro vznik energie v organismu, stejně jako pro odolnost vůči stresu a pro vitalitu, které jdou s obranyschopností ruku v ruce.
  Zdroje:
  Celozrnné potraviny, dýně, papriky, brokolice, kapusta, rajčata, česnek, tuňák, losos
   
 • Vitamín C
  Pro dravé dásně a rychlé hojení ran jsou jen některé z benefitů konzumace vitamínu C. Ten ovlivňuje širokou škálu imunitních funkcí, protože podporuje fungování a aktivitu bílých krvinek a zvyšuje hladinu interferonu, hladiny a aktivity protilátek a sekreci thymových hormonů (tj. brzlíkových), které jsou se zdravým imunitním systémem těsně spjaté.
  Zdroje:
  Každé ovoce i zelenina obsahují vitamín C! Nejvíce však citrusy a papriky
   
 • Vitamín D
  Váže se na buněčné receptory v celém organismu a způsobuje změny v buněčném fungování. Navíc tělu umožňuje absorbovat vápník.
  Zdroje:
  Sluneční záření, losos, tuňák, rybí olej, vaječné žloutky
   
 • Vitamín E
  Jako antioxidant hraje důležitou roli v ochraně brzlíku, který produkuje a umožňuje dozrávání T-lymfocytů, buněk bojujících proti různým typům onemocnění. Kromě toho udržuje bílé krvinky v bezpečí před poškozením. Vitamín E je obzvlášť užitečný v momentech, kdy je imunitní systém vystaven oxidativnímu stresu a chronickým virovým infekcím.
  Zdroje:
  Ořechy a semena a oleje z nich
   
 • Zinek
  Pro správné fungování imunitního systému (i zdravou pleť, jak jsme psali v ) je tento minerál základ. Pomáhá rozvoji a zachování obranyschopnosti.
  Zdroje:
  Ústřice, drůbež, červené maso, fazole, celozrnné produkty, ořechy

Image 2

Jsou potravinové doplňky vhodné?

Potravinové doplňky nemohou v žádném případě nahrazovat zdravou stravu, nicméně mohou být užitečným nástrojem, jak do stravy potřebné živiny doplnit. Zejména pro lidi s oslabeným imunitním systémem nebo u těch, kteří z potravy kýžené množství látek nemohou přijmout, jsou doplňky stravy více než vhodné. Pokud se ovšem domníváte, že veškeré důležité živiny získáte ze stravy, protože jíte rozmanitě a zakládáte si na konzumaci ovoce a zeleniny.  

P o z o r !

Ani ovoce a zelenina dnes mnohdy nemají šanci poskytnout organismu dostatečný objem živin. Je to dáno používáním průmyslových hnojiv a dalších chemikálii v zemědělství, stejně tak jako přetěžováním zemědělské půdy. Ten, kdo chce mít jistotu, že svému organismu dodává potřebné živiny, by se proto měl kromě zdravé stravy zaměřit i na alternativní zdroje těchto živin, kterými jsou doplňky stravy.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Tato internetová stránka je koncipována pro vzdělávací program našich kurzů.

Mohly by extrakty z vitálních hub posílit váš imunitní systém více, než vitamíny C a D? Imunitní systém nás chrání proti infekcím a nemocem, protože dokáže identifikovat a zabíjet patogeny. Zbavuje organismus toxinů. Objeví začínající problémy způsobené viry i červy a dokáže rozlišovat mezi zdravými buňkami a potencionálními útočníky. Jinými slovy, je to systém, který se o nás komplexně stará ...
více
Optimální trávení, víc energie. Malé fialové bobulky Acaí připomínají modré hroznové víno. Pochází z palmy Acaí, která roste ve střední a jižní Americe, zejména v amazonských deštných pralesích ...
více
Imunita, únava, vyčerpání ...      
více
Močové cesty, ledviny ...
více
Imunita, krvetvorba, cévy ... 
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup