603 48 77 89      Po-Čt 9:00 - 16:00
Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89

Jste pořád unavená?

Víte co může být příčinou Vaší únavy? 

Image 1

Nejčastější příčiny únavy

Únava je ztráta energie organismu. Je to pocit, který nás brání před nadměrným vyčerpáním. Nedostatek energie mnohdy nebývá způsobená nabitým diářem, ale něčím úplně jiným.

1. Nedostatek pitného režimu

U mnoha žen je příčinou únavy dehydratace organismu. Snižuje totiž objem krve, která vede k orgánům. Vody by se mělo vypít alespoň dva litry denně a v horkém počasí mnohem více. Jak zjistit, zda pijete dostatek vody? Je-li vaše moč průhledná nebo bledě žlutá, pak přijímáte tekutin dostatek. Jinak množství konzumované vody zvyšte!

2. Nadbytek sacharidů

Ty hodně průmyslově zpracované v bílém pečivu, sladkostech a těstovinách mohou způsobit zvýšení a rychlé snížení hladiny krevního cukru, což organismus vyčerpává. Alespoň 50% stravy by sice měly tvořit sacharidy (pokud se nesnažíte hubnout), ale je třeba je zahrnout hlavně v jejich komplexní podobě z ovoce, zeleniny a celozrnných produktů.

Proč jste pořád unavená?

Image 2

3. Pravidelná strava

Do pracovního dne se ponoříte s kelímkem kávy a možná se někdy v průběhu dne zastavíte v kantýně pro sladkou tyčinku? Tak se nedivte, že na vás odpoledne dopadne únava. Vynechávání jídla, nebo i velké pauzy mezi nimi, mohou mít za následek pokles hladiny krevního cukru a úbytek energie. K snídani si dejte cereálie bohaté na vlákninu, která zaručí na chvíli dostatek energie a dopřejte si i výživný oběd.

4. Nepřijímáte živiny, které potřebujete

Mnoho žen má nedostatek hořčíku, minerálů, který zlepšuje efektivitu buněk a napomáhá zachovat energii. Abyste měli jistotu, že jej přijímáte dostatek, dejte si arašídové máslo, zelenou zeleninu a celozrnné produkty. Další, co často chybí, jsou omega-3 mastné kyseliny, které upravují metabolismus a navyšují příjem kyslíku a tudíž dodávají energii. Nachází se v tučných rybách jako je losos, tuňák a makrela, takže si je dopřejte alespoň dvakrát do týdne.

5. Příliš mnoho televize a nedostatečný spánek 

Každá hodina strávená u televize znamená v průměru o 144 kroků méně za den (podle jedné ze studií Harvardské univerzity). Výsledek? Pomalé, ale vytrvalé tloustnutí! Zkuste na to jít chytře, buď omezte čas strávený u televize celkově, nebo televizi sledujte třeba z rotopedu nebo běžeckého pásu.

6. Málo přirozeného denního světla

Sluneční světlo podporuje mozek v produkci specifických látek jako serotonin, který je nezbytný pro dobrou náladu i energii. Každý den si proto užijte alespoň dvacetiminutovou procházku. Nezapomeňte v létě na aplikaci opalovacího krému! Sluneční záření je absorbováno i očima, které aktivují mozkovou epifýzu a signalizují start produkce energizujících neurochemikálií, takže ochrana pleti před ultrafialovým zářením tyto procesy nepotlačí.

Image 3 

7. Máte stres? 

Výzkumy naznačují, že ženy jsou náchylné k tomu, aby všechno analyzovaly. Je to analyzování, nebo odpovědnost? Kde je ale ta míra řešení? To samozřejmě způsobuje stres. Vzniká tak začarovaný kruh. Stres přináší více myšlení, které způsobuje ještě větší nervozitu a vyčerpání.

8. Nedokážete žít chvíli bez mobilu?

Mají nám sice život ulehčit, ale ve skutečnosti chytré telefony, tablety, PC v našem životě naopak zvyšují nervozitu. Pro ženy je to samozřejmě ještě horší, protože to většinou bývají ony, kdo obdrží telefon od brečícího dítěte, nebo nervozního manžela. Co s tím? Domluvte se, že si budete během dne s rodinou posílat zprávy, než si volat. Pokud tedy nebude volání vyloženě nezbytné a nebude se jednat o otázku života a smrti. Zajímavé totiž je, že „googlování“ a čtení zpráv zdaleka nevyvolává takovou míru stresu jako klasický telefonní hovor.

9. Leží na vás spousta „odložených“ problémů

Neustále se opakující otravné problémy jako zaseklé splachování na toaletě, nebo děravý dřez mohou být emocionálně mnohem namáhavější, než jednorázová negativní zkušenost jako třeba vyhazov z práce, nebo rozchod. Tento chronický stres na relativně nízké úrovni může mít za následek neustálou produkci stresových hormonů jako je kortizol, které zvyšují krevní tlak, způsobují stárnutí tepen a oslabují imunitní systém.

10. Nemáte překyselený organismus?

Dnešní doba doprovázená neustálým stresem (předchozí výčet aspektů), tím následné hromadění toxické zátěže. Ta způsobuje nerovnováhu kyselin a zásad uvnitř našeho těla. Překyselený organismus je náchylný k mnoha chorobám. První důsledek této příčiny je únava a nedostatek energie!

Pokuste se zamyslet na tím, zda něco takového taky něděláte!

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na této webové stránce jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s lékařem.

Tato internetová stránka je koncipována pro vzdělávací program našich kurzů.

Mnoho lidí se trápí špatnou náladou, nedostatkem energie, nebo dokonce depresí. Proč se ale soužit, když je často možné tyto nedostatky vyřešit příjmem vhodných vitamínů a minerálů?
více
Detox vám může pomoci od nemocí. Říkáte si, jak je to možné?
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup