603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89

Cordyceps - Housenice čínská

Cordyceps FOTO

Jiné názvy:

 • latinsky - Ophiocordyceps sinensis, Cordyceps sinensis
 • tibetsky - Yartsa gunbu
 • čínsky - Dōng chóng xià cǎo
 • japonsky - Tochukaso

Cordyceps sinensis má mezi medicinálními houbami specifické postavení. Jeho původním domovem je tibetská náhorní plošina, roste v oblastech až 4.000m nad mořem. V dávných dobách dynastie Ming si tibetští pastýři všimli, že zvířata spásající Cordyceps mají úžasnou sílu, vitalitu a jsou mimořádně plodná. Proto začali Cordyceps sbírat a brzy se z něj stalo velmi ceněné léčivo na císařském dvoře.
 
Kromě léčby plicních, ledvinových, srdečních chorob a rakovinových forem ji používali pro zvýšení libida, také k hojení ran, vyčerpanosti organismu, ale třeba i škytavce...

Co je Cordyceps?

Cordyceps je ve své podstatě spojením houby a housenky. Jeho výtrusy se uchycují na housence motýla (Thitarodes armoriacanus) a parazitují na ní. Samice nakladou vajíčka a asi po měsíci se vylíhnou z vajíček larvy. V této chvíli, kdy je larva ještě na povrchu, tak je infikována výtrusy houby. Nakažená housenka se zahrabává do země, kde parazitují houba postupně spotřebuje její orgány a vyplní celé její chitinové tělo.

Celý tento cyklus trvá až šest let. V posledním roce (červen, červenec) houba housenku pomocí mycotoxinů usmrtí. Z hlavy housenky varazí zvláštní útvar zvaný stromata. Stromata jsou červeno hnědé a mají různou velikost max. 8-10cm. Zde se postupně vytváří spory, které se rozšiřují do okolí a infikují další larvy...

Cordyceps FOTO 2.Nachází se ve volné přírodě pouze v některých oblastech Himálají ve výškách 3.800-6.000 nad mořem. Nejkvalitnější jsou housenice z Tibetské náhorní plošiny.
Občas se na trhu objeví i jiné druhy cordycepsu, např. cordyceps millitaris, které jsou velmi podobné, ale nemají ty účinky... 

Jelikož docházelo k drancování přírodního Cordycepsu, jelikož poptávka po něm raketově rostla, tak čínská vláda (CSFD – čínský úřad pro potraviny a léky) dotovala výzkum jak cordyceps kultivovat. Bylo velmi těžké, ale důležité, aby zůstaly zachovány účinky přírodního Cordycepsu. Teprve v roce 2001 se jim podařilo izolovat pomocí DNA sekvencí kmen CS-4 (paecilomyces hepialy) a od roku 2005 se prodává právě pod označením CS-4.

Všechny v našem eshopu prodávané houby jsou kontrolovány chromatograficky v Německu Agrolabu.

Jak se Cordyceps pěstuje


CS-4 je právě nejúčinnější kmen mycelia cordycepsu, který se pěstuje na substrátu.
Původně to byla sója, ale jelikož se dnes mluví různých rizicích spojených právě se sójou – genetické modifikace a karcinom prsou, tak se začala používat jako médium rýže...
Je důležité, že právě kmen CS-4 obsahuje stejné účinné látky jako přírodní cordyceps (kyselinu cordycepsovou (D-mannitol), adenosin, polysacharidy, ergosterol)...

Jelikož je tedy Cordyceps spojením živočišné i rostlinné říše, dokáže podle tradiční čínské medicíny mimořádně účinně doplňovat yang i yin.

Použití Cordycepsu v praxi

V Číně s úspěchem napomáhá:

 • Při diabetes mellitus 
 • Brání poškození myokardu 
 • Zvyšuje hladinu testosteronu
 • Astma (především u dětí), přetrvávající kašel, nemoci plic, alergická rýma
 • Opakující se infekce močových cest
 • Únavy, vyčerpání
 • Ochrana jater (cirhózy, hepatitidy)
 • Virové či bakteriální infekce
 • Osteoporóza
 • Snižuje cholesterol
 • Stimuluje oběh krve a reguluje menstruaci (silná menstruace)
 • Ateroskleróza, arytmie
 • Borelióza
 • Regulace plodnosti a sexuálních dysfunkcí/poruch (podpora libida)
 • Podpora výkonu, vitality 
 • Zkrácení fází regenerace organismu
 • Zlepšení odolnosti vůči stresu a deprese + Reishi powder, Hericium

Podpora mediciálních hub:

 • Srdeční funkce + Reishi, Agaricus, Shiitake
 • Podpora funkce ledvin (selhávání) + Reishi, Coriolus, Polyporus
 • Regulace štítné žlázy + Reishi powder, Agaricus
 • Posílení imunitního systému + Reishi, Shiitake, Agaricus
 • Pozvednutí nálady, pohody + Reishi, Hericium
 • Podpora funkce myokardu + Reishi, Agaricus, Shiitake
 • Podpora funkce plic + Reishi, Coriolus

Pro více info Terapeutické účinky
Pro více info využijte naši poradnu, Magazín, nebo informace o produktu ZDE

TCM charakteristika

 • teplota – teplá
 • chuť – sladká
 • tropismus – plíce, ledviny

Účinky podle tradiční čínské medicíny (TCM)

 • doplňuje ledvinový yang a ming men
 • posiluje plicní yin
 • vyživuje esenci ledvin
 • transformuje hlen a zastavuje kašel
 • uklidňuje ducha
 • podporuje obrannou qi

Kontraindikace: Nepodávat večer (pouze u stavů velkého vyčerpání ano)! Ne u stavů nespavosti, horkých onemocněních, u akutních zánětů, při všech stavech horkosti. V těhotenství do dohodě v lékařem. Viz dávkování u produktů v eshopu.
Vezměte na vědomí: Pokud jsou Cordyceps a Reishi podávány současně, Reishi by měla být zpravidla užívána ve formě houbového prášku (powder), protože oba houbové výtažky mají vysoce stimulační účinek. Obvykle se užívá Cordyceps ráno a Reishi večer.

Cordyceps prášek

Prášek nebo extrakt?

Užívání prášku nebo práškových kapslí je všeobecně doporučováno jako zcela preventivní opatření. Pro terapeutickou léčbu je jednoznačné použití extraktů z medicinálních hub.


Vědecká studie týkající se Cordycepsu

Pro odbornou veřejnost

Kromě cordycepinu (3'-deoxyadenosin) a jeho derivátů obsahuje Cordyceps sinensis hlavně polysacharidy specifické pro houby, glykoproteiny a peptidy, stejně jako ergos­terol, prekurzor vitamínu D. Díky jejich daným antioxidačním vlastnostem se tyto látky podílejí na protizánětlivých, protinádorových a antimikrobiálních procesech, mají neuroprotektivní účinek a jsou aktivními složkami v prevenci předčasného stárnutí. Uvádí se také, že Cordyceps má přímý vliv na produkci steroidních hormonů. Bylo možné identifikovat dva specifické glykosidy s významnou antivirovou aktivitou.

1. Proti stárnutí

V čínské medicíně se běžně Cordyceps využívá jako tonikum, přípravek k urychlení rekonvalescence. Krom jiného je prokázané, že dokáže u starších lidí zvýšit příjem kyslíku, aerobní kapacitu i hranici unavitelnosti. Navíc upravuje mozkové funkce a jeho antioxidační vlastnosti chrání tkáně před degenerativními pochody. Mnoho pokusů bylo děláno na myších „ostařených“ podáním D-galaktozy. Myši, jimž byl podáván Cordyceps se „omladily“, měly lepší reakce, schopnot se učit, pamatovat, zlepšily se také sexuální funkce atd. Došlo v podstatě k oživení většiny tělesných systémů a funkcí.

Prokázané účinky:

 • Posilující, tonizující
  To platí právě v případě stavů, jakými je únava a zhoršení fyzické i psychické kondice. Výtažek zvyšuje energetický výdej, zlepšuje energetický metabolismus a kyslíkovou kapacitu, saturaci tkání kyslíkem, zvyšuje schopnost buněk srdečního svalu produkovat větší množství ATP, snižuje akumulaci produktů metabolismu, jež se tvoří při námaze (kyseliny mléčné). Díky své antioxidační schopnosti snižuje též akumulaci volných radikáků přispívajících k rozvoji únavy a poškození organismu. U sportovců pak zvyšuje fyzickou kapacitu, snižuje riziko přepětí, přetrénování a urychluje zotavení po zátěži.
 • Proti depresi
  Jelikož ovlivňuje domanimergní a serotinový systém, kdy změny právě těchto neurotransmiterů mohou vést ke změnám nálad, až k depresi. Cordycepsem tedy lze stabilizovat náladu, snížit psychické výkyvy, zvýšit odolnost proti stresu. 

2. Sexuální a reprodukční aktivita

Tato houba upravuje sekreci mužských pohlavních hormonů, zlepšuje stav varlat, kvalitu, pohyblivost a množství spermatu. Tato fakta byla potvrzena na krysách, jimž byl Cordyceps podáván. Dokáže pomoci i v případech erektilní dysfunkce, zlepšuje prokrvení mužských pohlavních orgánů. Cordyceps by mohl oddálit příchod klimakteria či potlačovat jeho symptomy a dalo by se tak vyhnout substituční hormonální terapii. Navíc Cordyceps sám obsahuje substance, jež jsou ženským hormonům podobné, mají estrogenní účinky, etyl (E)-8-oxo-9-oktadecenoat a 4-(2-hydroxyethyl) fenol.

U obou pohlaví zvyšuje libido.

3. Cukrovka / diabetes mellitus (DM) 

Proběhlo mnoho studií, které dokazují, že Cordyceps má schopnost snižovat hladinu glukózy v krvi, též ochraňuje buňky pankreatu, které tvoří inzulin, před poškozením a tím se zachová produkce tolik potřebného inzulinu. Cordyceps však také zlepšuje produkci inzulinu. Pokusy potvrdily, že Cordyceps zvyšuje citlivost buněk na inzulin, např. při glukózovém tolerančním testu, ačkoli nedošlo k výraznému zvýšení glykémie, nedošlo ani k výraznému zvýšení produkce inzulinu, jak by se dalo předpokládat. Na snížení hladinu cukru při zvýšené citlivosti buněk na inzulin ho stačilo mnohem méně k dosažení téhož efektu. Cordyceps také zlepšuje transport glukózy do buněk, zvyšuje totiž expresi receptoru GLUT, který je za přestup glukózy do buněk odpovědný.

Cordyceps zlepšuje stav u diabetu I i II.

4. Cholesterol a lipidy a ateroskleróza, hubnutí

Tyto faktory spolu úzce souvisí, neboť zvýšená hladina tuků v krvi přispívá k rozvoji aterosklerózy i nárůstu hmotnosti. Cordyceps snižuje akumulaci tuků v adipocytech, tukových buňkách, a dokáže zabránit vyzrávání preadipocytů ve zralé adipocyty. Inhibuje též aktivitu pankreatické lipázy, což vede k tomu, že se neštěpí a nevstřebávají tuky ze střeva. Ve studiích se potvrdilo, že cordycepin snižuje hladinu celkového cholesterolu, triglyceridů a LDL ve prospěch HDL, navíc snižuje endogenní syntézu tuků.
Zvýšení hladiny HDL je ochranným parametrem.

Cordyceps omezuje nárůst hmotnosti a působí jako prevence vzniku aterosklerózy.

5. Ochrana jaterní tkáně - hepatoprotektivní účinky

Cordyceps má hepatoprotektivní účinky. Jeho podáváním je možné zamezit rozvoji jaterní cirhózy a obnovit jaterní funkce. Testy byly provedeny i na lidech, kteří trpěli alkoholickou steatózou, podávání 3g Cordycepsu snížilo hladiny enzymů sloužících jako ukazatel poškození jater o více než 60%, tj. AST, ALT.
Cordyceps ochraňuje játra díky svým antioxidačním i imunostimulačním funkcím, neboť dokáže ovlivňovat i infekční hepatitidy B a C, jež končívají jaterní cirhózou, popř. nádory jater. Inhibuje též proliferaci jaterních hvězdicovitých buněk, jež se na rozvoji fibrózy jater podílejí. Dále pak snižuje expresi adhezních molekul na fibroblastech, omezuje produkci transforming growth factoru-β aj., to vše zamezuje zániku jaterních buněk a fibrotické přestavbě jater.

6. Ochrana ledvinné tkáně

Ledviny jsou velmi křehký orgán náchylný k poškození, které může být mechanické, toxické, ischemické ... Podávání Cordycepsu se osvědčilo u ledvinných nemocí jako chronické nefritidy, chronické pyelonefritidy, ledvinné selhávání, nefritický syndrom ...
A to díky svým protizánětlivým a protiapoptotickým vlastnostem, předchází tak poškození a smrti ledvinných buněk. Dále ovlivňuje mesangiální a svalové buňky a jejich proliferaci, nedochází tedy k tak výrazné glomerulární sklerotizaci. Glomeruly jsou přitom odpovědné za tvorbu moči.
Prokázalo se, že Cordyceps dokáže ochránit ledvinnou tkáň i v případě, že byl podán cyklosporin A či při podávání gentamicinu, tyto látky jsou nefrotoxické. Pokusy byly prováděny na myších, kdy vědci sledovali změny na ledvinách pomocí mikroskopického vyšetření či dle ledvinných funkcí, glomerulární filtrace. Myši užívající Cordyceps měly na ledvinnách menší změny, stejně tak nedošlo k výrazné alteraci ledvinných funkcí v porování se skupinou myším, jimž nebyl Cordyceps podáván.
Některé studie však byly prováděny i v humánní medicíně a to např. v případě pacientů, kteří trpěli autoimunitní nemocí, lupusem, který často vede k poškození ledvin. Kombinovaná terapie Cordycepsu a artemisininu působila preventivně, ochraňovala před rozvojem či zhoršováním lupusové nefritidy. Všechny prováděné testy a studie potvrdily pozitivní a ochranný vliv Cordycepsu na ledviny.

7. Protinfekční působení ‒ antivirové, antibakteriální, antimykotické

 • Působení na viry, bakterie, houby
  A zároveň posiluje imunitní systém, aby se s infekcí lépe vyrovnal. Enzymy obsažené v Cordycepsu zasahují do syntézy virové RNA, inhibují reverzní transkriptázu. Takto funguje např. serinová proteáza Cordysobin. Pokusy se nejčastěji provádí na buněčných kulturách infikovaných zkoumaným virem. Nejen virus HIV dokáže Cordyceps držet v šachu, a to právě díky útlumu reverzní transkriptázy, již HIV potřebuje k množení, ovlivňuje i Ivirové hepatitidy , ať už se jedná o hepatitidu C, kde výrazně posiluje účinek standardní léčby pomocí interferonu a antivirotiky, nebo o hepatitidu B, u níž dokáže snížit virovou zátěž, zlepšit funkci jater, což bylo ověřeno úpravou syntézy albuminu, jehož syntéza v průběhu nemoci poklesla vinou zhoršených jaterních funkcí.
 • Množení bakterií
  Dokáže tlumit množení bakterií, jako jsou streptokoky, a to jak při pokusech in vitro, tak i při pokusech na krysách. U těchto nedochází k rozvoji tak závažné infekce či komplikací, jako u krys, které jsou infikovány a nejsou suplementovány Cordycepsem.
 • Houbové infekce
  Krom toho dokáže Cordyceps negativně působit i na houbové infekce, např. na kvasinkové, jak se prokázalo při přímém působení na kvasinky či Fusarium oxysporum.

8. Protirakovinné působení

Medicinální houby mají díky svým imunostimulačním a přímým působením na maligně změněným buňkám protirakovinné účinky. Cordyceps vykazuje účinky proti hematologickým i orgánovým nádorům.

 • Rakovina děložního čípku
  Doložené jsou studie na rakovině děložního čípku, močového měchýře, prsu, hepatocelulárního karcinomu, melanomu, leukémií, lymfomů, mnohočetného myelomu ...
  Z etických důvodů se většina pokusů provádí na buněčných kulturách či laboratorních zvířatech, objevují se však i studie, které jsou přeneseny do humánní medicíny. V tomto případě se houby přidávají např. k léčbě klasickými postupy či po jejím skončení, tj. po chemo, radioterapii, kdy napomáhá ozdravění kostní dřeně po jejím útlumu. Toto se potvrdilo např. pokusy, kdy byla u myší pomocí Taxolu navozen útlum kostní dřeň. Cordyceps také prodlužuje a zlepšuje kvalitu života pacientů. Byl proveden klinický výzkum na 101 pacientech s hepatocelulárním karcinomem, kde podávání přípravků obsahujících Cordyceps prokazatelně prodlužuje život pacientů.
  Jak bylo zjištěno na připravených buněčnýck kulturách, k nimž byl přidáván výtažek z Cordycepsu, tento indukuje apoptózu, a to díky inhibici transkripční faktorNF-κB, aktivaci proapototických faktorů např. Bax, kaspázy 3, 8, 9, tlumení cyklooxiganázy-2, či antiapoptotického genu Bcl-2 atd.
 • Novotvoba cév 
  Cordyceps také zasahuje do exprese adhezních molekul a novotvrorby cév, oboje snižuje. Toto jsou faktory, které podporují metastazování nádorových buněk, neboť napomáhají migraci a dostání se do krevního oběhu, pokud je omezena možnost migrace nádorových buněk, nedochází k metastazování. Je potvzeno, že podávaný Cordyceps zasahuje do buněčného cyklu, tj. do dělení buněk, dokáže zastavit dělení rakovinných buněk, tedy růst nádoru, společně s navozením apoptózy to potom znamená zmenšení národové masy.
 • Posiluje imunitní systém
  Aby se sám mohl zapojit do boje proti rakovinným buňkám. 

9. Imunomodulační účinky

Cordyceps díky obsahu beta glukanů a jiných bioaktivních látek dokáže modulovat aktivitu imunitního systému. Jeho stimulací pomáhá vyrovnat se tělu s infekcemi, nádorovými buňkami. Převážná část pokusů se odehrává in vitro, na buněčných kulturách, kdy se k buněčné populaci imunitních buněk přidává výtažek z Crodycepsu, či na laboratorních zvířatech.

Cordyceps podporuje vrozenou část imunity, např. makrofágy, neutrofily, NK buňky, dendritické buňky. Zvyšuje u nich fagocytózu či produkci interleukinů, jakou jsou IL-1β, IL-6, IL-10 či TNF-α, produkci H2O2, NO aj. Podporuje též adaptivní imunitu, tj. aktivitu T a B lymfocytů, u nich pak i produkci protilátek, což se prokázalo při pokusy na myších, které byly imunizovány ovalbuminem, kdy se zvýšila produkce IgG1 a IgG2b. Na druhou stranu však dokáže imuntní systém i tlumit, což je vhodné u autoimunintích a hypersenzitivních nemocí, stejně tak ale u transplantací. Např. u lidí po transplantaci ledvin se užívá cyklosporin A jako prevence odmítnutí graftu utlumením imunitního systému. Po přidání Cordycespu k léčbě, dochází k menšímu výskytu komplikací, navíc mohla být při podáávní Crodycepsu snížena i dávka cyklosporinu. Cordyceps tlumí imunitní systém i díky podpoře vývoje T lymfocytů do regulačních T lymfocytů, či produkcí IL-10 a tlumením aktivity NF-κB.
Vlivem schopnosti snížit zánětlivou odpověď a produkci IgE je Cordyceps schopen modulovat průběh alergických reakcí. Jeden z pokusů byl proveden na myších alergizovaných ovalbuminem, bylo u nich vyvoláno astma. Následně po podávání Cordycepsu se prováděla vyšetření v podobě bronchprovokačního testu, krevní odběry, plicní laváž atd. Cordyceps dokázal stav myší, u nichž se rozvinul alergický zánět, zlepšit.

Podobné kladné výsledky byly dokumentovány v případě autoimunitního lupusu či kolitid.

10. Antioxidační aktivita

Volné radikály jsou vysoce reaktivní látky, které poškozují tkáně, narušují buněčné membrány, dochází k peroxidaci lipidů, ale také DNA… tyto jevy pak vedou k rozvoji degenerativních pochodů i rakovinného bujení. Jejich koncentrace se zvyšuje při stresové zátěži, probíhajících zánětech, vystavení UV záření. Cordyceps vykazuje velmi silné antioxidační, redukční a vychytávací účinky při pokusech in vitro, kdy jsou testovány jeho neutralizační schopnosti. Dokáže neutralizovat superoxidový aniont, hydroxylový radikál. Snižuje lipo i protein peroxidaci. Nelze opomenout ani snížení oxidace LDL, jenž se ukládá do cévních stěn, kde aktivuje imunitní systém a dochází k rozvoji chronického zánětu, počátku aterosklerózy.

Cordyceps tak má protektivní roli i v rozvoji neurologických nemocí jako různé demence.

11. Aktivní principy a oblasti použití

 • Zlepšení výkonu
  Sportovci v asijské kultuře dlouho užívali Cordy­ceps sinensis kvůli její schopnosti stimulace energie a výdrže. Testy ukázaly jak zlepšení výdrže tak sníženou citlivost na stres. Silná antioxidační kapacita složek Cordyceps způsobuje zlepšení produkce ATP a tím generace energie, zatímco imunitní funkce jsou modifikovány. Cordyceps sinensis je proto účinným prvkem v cílené léčbě stárnutí.

 • Stimulační účinky
  Cordyceps sinensis je tradičně užívána jako tonikum proti vyčerpání, depresi a stresu. Vědecké studie úspěšně ukázaly, že výtažky z Cordyceps mají přímý vliv na produkci adrenalinu a dopaminu, přestože nepůsobí na mechanismus serotoninu. To objasňuje, alespoň částečně, účinek pozorovaný v praxi v rámci této indikace.

 • Cordyceps je účinný radikální interceptor
  Oxidativní procesy hrají důležitou roli v buněčném systému. Pokud jsou exogenními a endogenními procesy vytvořena nadměrná množství volných radikálů, mají na biologické struktury, jako jsou lipidy, proteiny a nukleové kyseliny, toxický účinek. Možnými následky oxidativního stresu je poškození buněčných membrán, zlomy vláken v DNA nebo peroxidace lipidů v krevních tucích.

Aktivita volných radikálů je více a více spojována s tvorbou a postupem různých nemocí. Cordyceps sinen­sis obsahuje množství antioxidačních látek s vysokým stupněm účinnosti, díky čemuž inaktivuje volné radikály a chrání organismus před poškozením. Byla již dokumentována i účinnost houby při potlačování procesů stárnutí. Nemoci, které jsou podporovány nekontrolovanou aktivitou volných radikálů, zahrnují nádorové poruchy, makulární degeneraci, arteriosklerózu a neurodegenerativní choroby (Alzheimrova a Parkinsonova choroba). Volné radikály se podílejí na dlouhodobých komplikacích při diabetes mellitus a při chronických zánětlivých procesech, jako jsou revmatické choroby. V rámci této široké oblasti aplikace může být Cordyceps sinensis užívána jako terapeutické, stejně jako preventivní opatření. Vysoce rizikové skupiny vystavené zvýšenému oxidativnímu stresu by si měly zajistit, že užívají dostatečná množství antioxidačních stopových prvků. Tyto skupiny zahrnují soutěživé sportovce, létající personál, kuřáky a osoby, které pravidelně užívají léky.

 • Tradiční afrodiziakum s vědeckým základem
  Cordyceps sinensis je tradičně užívána k podpoře a zvýšení sexuálního výkonu. Počáteční výsledky ze studií na zvířatech ukazují, že k tomu dochází stimulací hormonálních procesů. Medicinální houba takto reguluje produkci steriodů Leydigovými buňkami ve varlatech a ovlivňuje produkci testosteronu. Doplňky Cordyceps mohou také významně zlepšit kvalitu spermatu s ohledem na pohyblivost a morfologii spermií, stejně jako množství spermatu.

Odkazy na klinické studie je možno na vyžádání (zdroj Mycomedica.cz).
Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Vitální houby dokáží pomoci i při tak obtěžujícím problému jako je "tečení z nosu". Sezónní alergie jsou nepřiměřenou reakcí našeho organismu na vnější podnět – alergen. Podle tradiční čínské medicíny jsou alergie zapříčiněny vstupem vnějšího větru (alergenu) do našeho organismu, který je oslabený a není schopen tomuto útoku odolávat. Přestože čínské bylinky dokáží pomoci i při akutním záchvatu senné rýmy, jejich dominanta leží v posilování organismu již před nástupem pylové sezóny.
více
Cordyceps ochraňuje buňky slinivky produkující inzulín ...
Cordyceps (housenice čínská) je parazitická houba, jejíž domovinou jsou vysokohorské oblasti Tibetu a Číny. Živí se hmyzem, jeho larvami, plodnice poté co „vysaje“, obsah zaplní prázdnou skořápku. Cordyceps je velmi cennou léčivou houbou již po tisíce let, kdy ji využívá tradiční čínská medicína.
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup