603 48 77 89      Po-Čt 9:00 - 16:00

Kyselina askorbová a její využití pro zdravý organismus

Kyselina askorbová

Kyselina askorbová je přirozenou organickou látkou s antioxidačními vlastnostmi. Jedná se o bílou pevnou látku, ale v nečistém stavu se může jevit nažloutlá. Velmi snadno se rozpouští ve vodě a utváří tak jemně kyselé roztoky.

Image 0

Kyselina askorbová je jednou ze syntetických (vyrobený člověkem a nevyskytující se nikde v přírodě) forem vitamínu C. Falešný je tedy jak obsah, tak i forma.

Co je vitamín? 

Vitamín C se derivuje z glukózy a mnoho živočichů je schopno si ji samo produkovat. Nicméně lidé toho nejsou schopni, proto ji musíme dodávat organismu prostřednictvím stravy.  Pokud si půjdete do lékárny koupit vitamín C, dostanete pilulky se synteticky vyrobenou kyselinou askorbovou. Naprostá většina lékařů, výživových specialistů a prodejců považuje tyto dva pojmy (vitamín C a kyselina askorbová) za totožné. Ale bohužel, kyselina askorbová není přírodní vitamín C.

"Vitamín je...aktivně působící proces zahrnující výživné látky, enzymy, koenzymy, antioxidanty a stopové minerály" (Dr. Royal Lee, What is a Vitamin?, srpen 1956, odborný časopis Applied Trophology)

Vitamín je  "zprostředkovatel" složitých biochemických reakcí v našem organismu. Jejich činnost je závislá na celkovém prostředí, ve kterém fungují. Fungují pouze tehdy, když prostředí vykazuje určité biochemické parametry. Jejich fungování má jistou inteligenci. Svojí roli v jejich aktivitě hraje i časový faktor. Vitamín je komplex látek a chemického prostředí. Jejich působení určitým způsobem ovlivňuje procesy v našich buňkách. Z tohoto komplexu není možné vyjmout jednu látku, nebo molekulu a prohlásit jí za vitamín, jako je tomu u vitamínu C ...

Vitamin C pro zdraví

Kyselina askorbová je jedním z hlavních a velmi potentních antioxidantů. Hraje hlavní roli ve formování kolagenu, který je důležitý pro růst a opravu buněk tělesných tkání, dásní, krevních cév, kostí a zubů. Chrání organismus před škodlivým vlivem znečištění a infekcemi a podporuje fungování imunitního systému.

Image 1

Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU


Vitamín C (kyselina L-askorbová, askorbát sodný)

Pokud je v jedné dávce alespoň 9 mg vitaminu C, tak lze tvrdit:

 • Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév a kůže
 • Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kostí a chrupavek
 • Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci dásní a zubů
 • Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
 • Přispívá k normální činnosti nervové soustavy a psychické činnosti
 • Přispívá k normální funkci imunitního systému
 • Přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem
 • Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
 • Přispívá k regeneraci redukované formy vitaminu E
 • Zvyšuje vstřebávání železa
 • Přispívá k udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm

Kyselá složka kyseliny askorbové může podráždit pleť. Je proto třeba používat produkty s jejím obsahem přesně dle návodu k použití. V dalších krocích péče o pleť se doporučuje možného podráždění vyvarovat, nebo jej minimalizovat. 

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Na základě nařízení EU č. 432/2012 nesmíme u produktů uvádět žádná zdravotní tvrzení, která by odkazovala na jejich léčivé účinky či mohla jen vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin, vitálních hub. Ony bylinky a houby se používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědecké výzkumy s prokázanými účinky bylin, hub, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék. Původní informativní texty jsme tedy přizpůsobili platné legislativě. U produktů mnoho informací nenajdete, neboť nesmíme ani uvádět či propojovat pro více informací dostupné zdroje ... 

Vitamín C je pro tělo jednou z nejdůležitějších látek, které si lidský organismus nedokáže sám vyrobit ...
více
Funkční obranyschopnost je základem našeho přežití. Víte jaké vitamíny a minerály Vám nesmí chybět?
více
Imunita, krvetvorba, cévy ... 
více
Imunita, únava, vyčerpání ...      
více
Krevní tlak, pokožka ... 
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup