603 48 77 89      Po-Čt 9:00 - 16:00

Rakytník řešetlákový

Latinský název: Hippophae rhamnoides
Lidové názvy: Rakytník, sibiřský zázrak, citroník severu
Čeleď: hlošinovité (Elaeagnaceae)
Sbíraná část: plod

Přispívá:

Rakytník řešetlákový je přítelem na celý zdravý život.

Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU


Rakytník řešetlákový (Hippophae rhamnoides)

  • Energie - tonus únava
  • Plodnost - kvalita spermií
  • Normální funkce prostaty
  • Přirozená obranyschopnost - imunitní systém (respirační zdraví)
  • Normální stav pokožky
  • Normální činnost kardiovaskulárního systému
  • Normální trávení

Lze přidávat i do koupelí v podobě olejů, kdy očekáváme zjemnění pokožky. Aminokyseliny zajišťují udržení a zpevnění svalové hmoty, šlach a nehtů. Díky přítomnosti taninů, tedy tříslovin máme k dispozici „policii“ pro zadržení volných radikálů v těle – detoxikace. Stimuluje zažívání a tím napomáhá při vylučování škodlivin.  Třísloviny mírní nadměrné vylučování potu.

Je vhodný i pro dlouhobé užívání.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Image 1

Na základě nařízení EU č. 432/2012 nesmíme u produktů uvádět žádná zdravotní tvrzení, která by odkazovala na jejich léčivé účinky či mohla jen vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin, vitálních hub. Ony bylinky a houby se používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědecké výzkumy s prokázanými účinky bylin, hub, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék. Původní informativní texty jsme tedy přizpůsobili platné legislativě. U produktů mnoho informací nenajdete, neboť nesmíme ani uvádět či propojovat pro více informací dostupné zdroje ... 

Botanický popis

Rakytník řešetlákový je stromovitá dřevina, která se dorůstá až 6m výšky. Je to dvoudomý opadavý keř, se zelenými úzkými listy. Ty mají svůj líc hladký a šedozelený, kdežto spodní strana listu je stříbřitě ojíněná. Plody dozrávají nejdříve v srpnu, v září a v říjnu. Plody jsou oválné, červeno oranžové barvy. Tvoří podlouhlé baly kolem trnitých větví, čímž listy i trny jsou jen zátiším a vzácnost vystupuje do popředí.
Domovinou rakytníku je Rusko, avšak v dnešní době je rozšířen po celé Evropě i Asii. Na Sibiři je nazýván sibiřským zázrakem, pro své blahodárné účinky na lidský organismus.

Obsahové látky

Rakytník obsahuje vitamín C, který je velmi důležitý pro zdraví cév a dobré vstřebávání železa. Na 1 kg plodu rakytníků získáváme až 12 g tohoto vitamínu. V plodech je obsažen až 20x více, než u jiných citrusů. Společníkem vitamínu C je vitamín P (bioflavonoidy, či vitamín P), který zvyšuje účinnost C a zabraňuje jeho rozkladu. Proto při sušení plodů není o něj ochuzen. Dále vitamín A, B, D, F, K, silice, cukry, aminokyseliny, třísloviny, flavonoidy, karotenoidy, karoteny, kyselinu listovou, fytoncidy, minerální soli, nenasycené mastné kyseliny.
Tradiční dávkování

Jeden plod rakytníku řešetlákového denně = dávka vitamínu C pro tělo na celý den

Čaj: 1 čajovou lžičku zalejeme 250ml vody a necháme 10 min louhovat. Můžeme dosladit medem, či sušené plody použít jako přísadu do čaje jiného a tím ho obohatit. Sušené plody můžeme jíst i samotné, nijak zpracované.


Imunomodulací i imunostimulací označujeme terapeutické zásahy do činnosti imunitního systému. A to ve smyslu jeho posílení (imunostimulace), nebo potlačení (imunomodulace) ...
více
Detox vám může pomoci od nemocí. Říkáte si, jak je to možné?
více
Imunita, únava, vyčerpání ...      
více
Močové ústrojí, redukce váhy ... 
více
Močové cesty, ledviny ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup