603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Rakytník řešetlákový

Latinský název: Hippophae rhamnoides
Lidové názvy: Rakytník, sibiřský zázrak, citroník severu
Čeleď: hlošinovité (Elaeagnaceae)
Sbíraná část: plod

Účinně napomáhá při:

Rakytník řešetlákový je přítelem na celý zdravý život.

 • Imunita a nachlazení
  Rakytník je vhodný pro zvýšení odolnosti imunitního systému, při nachlazeních, virózách i angínách. Používá se jako prevence před těmito nemocemi.
 • Trávící trakt
  Při problémech s žaludkem je rakytník první pomocí. Zajásají i játra, která se nechají všemi vitamíny rakytníku posilovat. Je vhodný i při léčbě hemoroidů, zlepšuje činnost slinivky a nedávno byly zjištěny protinádorové účinky. Hojí vředová onemocnění a to jak dvanácterníková tak i žaludeční.
 • Regenerace pokožky
  Rakytníkem nejen že si posilníme imunitu, ale i pokožka bude pružnější a silnější. Je známa lepší regenerace při popáleninách, či omrzlinách.
 • Menopauzální komfort
  Za zmíněné účinky dáváme dík vitamínu E, kterému lze přičíst i pomoc při ženských potížích. Při menopauze napomáhá s problémy spojené s ní. Jako jsou návaly horka, psychická labilita, bolesti hlavy. Píše se, že užíváním tohoto vitaminu E lze posunout menopauzu i o několik let, čímž se oddálí odvápnění, které je s procesem spojené.

Lze přidávat i do koupelí v podobě olejů, kdy očekáváme zjemnění pokožky. Zabraňuje vypadávání vlasů. Aminokyseliny zajišťují udržení a zpevnění svalové hmoty, šlach a nehtů. Díky přítomnosti taninů, tedy tříslovin máme k dispozici „policii“ pro zadržení volných radikálů v těle – detoxikace. Stimuluje zažívání a tím napomáhá při vylučování škodlivin.  Třísloviny mírní nadměrné vylučování potu.

Je vhodný i pro dlouhobé užívání.

Pro více info ZDE

Image 1

Botanický popis

Rakytník řešetlákový je stromovitá dřevina, která se dorůstá až 6m výšky. Je to dvoudomý opadavý keř, se zelenými úzkými listy. Ty mají svůj líc hladký a šedozelený, kdežto spodní strana listu je stříbřitě ojíněná. Plody dozrávají nejdříve v srpnu, v září a v říjnu. Plody jsou oválné, červeno oranžové barvy. Tvoří podlouhlé baly kolem trnitých větví, čímž listy i trny jsou jen zátiším a vzácnost vystupuje do popředí.
Domovinou rakytníku je Rusko, avšak v dnešní době je rozšířen po celé Evropě i Asii. Na Sibiři je nazýván sibiřským zázrakem, pro své blahodárné účinky na lidský organismus.

Obsahové látky

Rakytník obsahuje vitamín C, který je velmi důležitý pro zdraví cév a dobré vstřebávání železa. Na 1 kg plodu rakytníků získáváme až 12 g tohoto vitamínu. V plodech je obsažen až 20x více, než u jiných citrusů. Společníkem vitamínu C je vitamín P (bioflavonoidy, či vitamín P), který zvyšuje účinnost C a zabraňuje jeho rozkladu. Proto při sušení plodů není o něj ochuzen. Dále vitamín A, B, D, F, K, silice, cukry, aminokyseliny, třísloviny, flavonoidy, karotenoidy, karoteny, kyselinu listovou, fytoncidy, minerální soli, nenasycené mastné kyseliny.
Tradiční dávkování

Jeden plod rakytníku řešetlákového denně = dávka vitamínu C pro tělo na celý den

Čaj: 1 čajovou lžičku zalejeme 250ml vody a necháme 10 min louhovat. Můžeme dosladit medem, či sušené plody použít jako přísadu do čaje jiného a tím ho obohatit. Sušené plody můžeme jíst i samotné, nijak zpracované.

Detox vám může pomoci od nemocí. Říkáte si, jak je to možné?
více
Kurkuma je zázračné koření, které má již po staletí své místo ve východní medicíně. Když ji jednou vyzkoušíte, stane se jednou z nejoblíbenějších vašich bylinek a to hlavně díky jejím účinkům v lidovém léčitelství ...
více
Podpora imunitního systému, cholesterolu, vlasů ...      
více
Aktuality

Nejen covid, očkování, ale i jiné infekce a silná míra stresu ovlivňují kvalitu Vašich vlasů či jejich padání. Anti Hair Loss program Vám pomůže znovu obnovit zdravý stav vlasů, jejich pevnost a kvalitní růst.
Více info zde ...

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Jak napomáhat při odstranění akné? Více info zde ...

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup