603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00
Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89

Pycnogenol vás zbaví suché pleti i vrásek

Tajemně znějící látka pycnogenol se získává z extraktu z borovice mořské. Na lidský organismus má velmi pozitivní vliv, z něhož mohou těžit dámy (podporuje mladistvý vzhled pleti) i pánové (podporuje mužskou plodnost a působí proti erektilní dysfunkci) ...

Image 1

Co je Pycnogenol?

Pycnogenol je aktivní látka, která se derivuje z borovice mořské. Ovšem ne jen tak z ledajaké, z borovic ve francouzském Biskajském zálivu nedaleko „vinařské Mekky“ Bordeaux. Jedná se o směs aktivních bioflavonoidů, takových jako se nachází v čerstvém ovoci a zelenině. Už pár desítek let se vědci zaměřují na to, jak dalece pycnogenol pozitivně ovlivňuje lidský organismus.

Výzkumy potvrdily, že působí:

 • Protizánětlivě
 • Zlepšuje krevní oběh
 • Má antioxidační vlastnosti
  Proti oxidačnímu stresu působí tak, že „vyhledává“ reaktivní druhy kyslíku a dusíku (volné radikály), jichž zneškodňuje mimořádně širokou škálu. Je totiž známo, že způsobují buněčná poškození a mohou se podílet na rozvoji předčasného stárnutí a dalších onemocnění.

Pycnogenol obsahuje malé i velké molekuly flavonoidů, které jsou díky tomu využitelné organismem ve velké míře. Malé molekuly pronikají buňkami a chrání je zevnitř, velké molekuly působí léčebně v krevním řečišti. Pycnogenol obsahuje oligomerické prokyanidy (OPC). Jsou to právě ony, jež mají protizánětlivé, antioxidační, protivirové a antimikrobiální vlastnosti.

Využití pycnogelu 

Využití při problémech:

 • Krevního oběhu a vysokém krevním tlaku
  Preventivně působí proti onemocnění kardiovaskulární soustavy (včetně vzniku varixů a mrtvice), stejně jako jeho příbuzný, fytonutrient resveratrol. Napomáhá vyživovat mozkové buňky a tím pádem zlepšuje jejich fungování, což se projevuje zejména na paměti.  
 • Astmatu
 • Zvonění/pískání v uších
 • Bolestech svalů a osteoartróze
 • Retinopatii (onemocnění očí)

Image 2

Vedle toho snižuje nebezpečnou oxidaci „zlého“LDL cholesterolu a co bude zajímat hlavně dámy, snižuje množství tuku, které se ukládá do tukových buněk. Předpokládá se, že zlepšuje jisté metabolické procesy a posiluje imunitní systém.
Využívá se také pro zpomalení procesu stárnutí, zachování zdravé kůže. Navíc flavonoidy katechin a taxifolin podporují syntézu oxidu dusnatého. Ten působí jako relaxant na hladkosvalové buňky ve stěnách cév (vasorelaxační účinek), zejména kolem srdce, v oběhových cévách a plicích. Dochází tak ke zlepšení krevního oběhu.
Vedle těchto flavonoidů pycnogenol obsahuje ještě mnohé další fytonutrienty. Dnes se ovšem zabýváme antioxidantem pycnogenolem a jeho vlivem na kvalitu pleti. A protože výsledky jsou opravdu ohromující, dovolíme si vám představit hned dvě studie.

Lepší elasticita a hydratace

První z nich se zabývala vlivem konzumace doplňku stravy s pycnogenolem na dvacet žen po menopauze po dobu 12 týdnů. To, že se jednalo o ženy po menopauze, je důležité. Právě v tomto období totiž v pleti začíná rapidně ubývat kyseliny hyaluronové i kolagenu a elastinu tedy bílkovin nutných pro mladistvě vypnutý vzhled pleti bez vrásek. Stav pleti žen byl vyhodnocován před zahájením suplementace, během ní i po ní s využitím neinvazivních biofyzikálních metod včetně korneometrie, kutometrie, visioscanu (skeneru pro snímání vzhledu), ultrazvukové analýzy a biopsie a následného vyšetření PCR.

Nejen, že byl pygnogenol u všech žen bez problémů tolerován, ale významně zlepšil hydrataci a elasticitu pleti. Zejména to bylo patrné u žen, které měly před zahájením studie suchou pleť. Zlepšení kvality pleti doprovázelo zvýšení syntézy jednoho z enzymů v mRNA, který je klíčový pro syntézu kyseliny hyaluronové v pleti a syntézy kolagenu.
Toto zvýšení syntéz molekul v mezibuněčné hmotě (kyselina hyaluronová, kolagen) je pravděpodobně přímo důvodem, proč kvalitu pleti konzumace pycnogenolu zlepšila. Lze tak otevřeně tvrdit, že konzumace pycnogenolu je schopna zvrátit klinické známky stárnutí kůže.

Image 3

Druhá ze studií byla navíc dvojitě zaslepená, kontrolovaná placebem.

Jemnější a elastičtější pleť

 Zabývala se zejména vlivem pycnogenolu a dalších orálně konzumovaných aktivních látek na elasticitu a hrubost pleti. Podílelo se na ní 62 žen ve věku 45 – 73 let. Kromě pycnogenolu byly ženám podávány také vitamin C a vitamin E, karotenoidy, selen, zinek aminokyseliny a glykosaminglykany.
Měření optickým kutometrem prokázala statisticky výrazné zlepšení elasticity pleti o 9% po šesti týdnech konzumace doplňku stravy ve srovnání se skupinou, která užívala placebo. Co se týče pleti, došlo k jejímu zjemnění o 6% ve srovnání s kontrolní skupinou po dvanácti týdnech léčby (vyhodnocováno s využitím třídimenzionálního mikrotopografického zobrazení). 

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na této webové stránce jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s lékařem.

Tato internetová stránka je koncipována pro vzdělávací program našich kurzů.

Vyvážená strava pro zdraví a krásu je bezpodmínečně nutná. Ne vždy lze ovšem veškeré potřebné živiny ze stravy získat. Proto je ideální si jejich příjem pojistit konzumací doplňků stravy ...
více
Ideální spojenec v boji proti viditelným známkám stárnutí pleti je kyselina hyaluronová! Tentokrát však nemáme na mysli injekčně aplikované výplně či topicky aplikované krémy či séra, ale kyselinu hyaluronovou užívanou ústně v podobě doplňků stravy ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup