603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00
Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89

Pycnogenol vás zbaví suché pleti i vrásek

Tajemně znějící látka pycnogenol se získává z extraktu z borovice mořské. Na lidský organismus má velmi pozitivní vliv, z něhož mohou těžit dámy (podporuje mladistvý vzhled pleti) i pánové (podporuje mužskou plodnost a působí proti erektilní dysfunkci) ...

Image 1

Co je Pycnogenol?

Pycnogenol je aktivní látka, která se derivuje z borovice mořské. Prokázané klinickými studiemi!
Ovšem ne jen tak z ledajaké, z borovic ve francouzském Biskajském zálivu nedaleko „vinařské Mekky“ Bordeaux. Jedná se o směs aktivních bioflavonoidů, takových jako se nachází v čerstvém ovoci a zelenině. Už pár desítek let se vědci zaměřují na to, jak dalece pycnogenol pozitivně ovlivňuje lidský organismus.

Klinické zkoušky potvrdily, že působí:

 • Protizánětlivě
 • Zlepšuje krevní oběh
 • Má antioxidační vlastnosti
  Proti oxidačnímu stresu působí tak, že „vyhledává“ reaktivní druhy kyslíku a dusíku (volné radikály), jichž zneškodňuje mimořádně širokou škálu. Je totiž známo, že způsobují buněčná poškození a mohou se podílet na rozvoji předčasného stárnutí a dalších onemocnění.

Pycnogenol obsahuje malé i velké molekuly flavonoidů, které jsou díky tomu využitelné organismem ve velké míře. Malé molekuly pronikají buňkami a chrání je zevnitř, velké molekuly působí léčebně v krevním řečišti. Pycnogenol obsahuje oligomerické prokyanidy (OPC). Jsou to právě ony, jež mají protizánětlivé, antioxidační, protivirové a antimikrobiální vlastnosti.

Využití pycnogelu 

Využití při problémech:

 • Krevního oběhu a vysokém krevním tlaku
  Preventivně působí proti onemocnění kardiovaskulární soustavy (včetně vzniku varixů a mrtvice), stejně jako jeho příbuzný, fytonutrient resveratrol. Napomáhá vyživovat mozkové buňky a tím pádem zlepšuje jejich fungování, což se projevuje zejména na paměti.  
 • Astmatu
 • Zvonění/pískání v uších
 • Bolestech svalů a osteoartróze
 • Diabetu
 • ADHD
 • Endometrióze, menopauze, bolestivé menstruaci
 • Erektilní dysfunkci
  Ke zlepšení vytrvalosti a pro podporu mužské plodnosti
 • Retinopatii (onemocnění očí)

Image 2

Vedle toho snižuje nebezpečnou oxidaci „zlého“ LDL cholesterolu a co bude zajímat hlavně dámy, snižuje množství tuku, které se ukládá do tukových buněk. Předpokládá se, že zlepšuje jisté metabolické procesy a posiluje imunitní systém.
Využívá se také pro zpomalení procesu stárnutí, zachování zdravé kůže. Navíc flavonoidy katechin a taxifolin podporují syntézu oxidu dusnatého. Ten působí jako relaxant na hladkosvalové buňky ve stěnách cév (vasorelaxační účinek), zejména kolem srdce, v oběhových cévách a plicích. Dochází tak ke zlepšení krevního oběhu.
Vedle těchto flavonoidů pycnogenol obsahuje ještě mnohé další fytonutrienty. Dnes se ovšem zabýváme antioxidantem pycnogenolem a jeho vlivem na kvalitu pleti. A protože výsledky jsou opravdu ohromující, dovolíme si vám představit hned dvě studie.

Lepší elasticita a hydratace

První z nich se zabývala vlivem konzumace doplňku stravy s pycnogenolem na dvacet žen po menopauze po dobu 12 týdnů. To, že se jednalo o ženy po menopauze, je důležité. Právě v tomto období totiž v pleti začíná rapidně ubývat kyseliny hyaluronové i kolagenu a elastinu tedy bílkovin nutných pro mladistvě vypnutý vzhled pleti bez vrásek. Stav pleti žen byl vyhodnocován před zahájením suplementace, během ní i po ní s využitím neinvazivních biofyzikálních metod včetně korneometrie, kutometrie, visioscanu (skeneru pro snímání vzhledu), ultrazvukové analýzy a biopsie a následného vyšetření PCR.

Nejen, že byl pygnogenol u všech žen bez problémů tolerován, ale významně zlepšil hydrataci a elasticitu pleti. Zejména to bylo patrné u žen, které měly před zahájením studie suchou pleť. Zlepšení kvality pleti doprovázelo zvýšení syntézy jednoho z enzymů v mRNA, který je klíčový pro syntézu kyseliny hyaluronové v pleti a syntézy kolagenu.
Toto zvýšení syntéz molekul v mezibuněčné hmotě (kyselina hyaluronová, kolagen) je pravděpodobně přímo důvodem, proč kvalitu pleti konzumace pycnogenolu zlepšila. Lze tak otevřeně tvrdit, že konzumace pycnogenolu je schopna zvrátit klinické známky stárnutí kůže.

Image 3

Druhá ze studií byla navíc dvojitě zaslepená, kontrolovaná placebem.

Jemnější a elastičtější pleť

 Zabývala se zejména vlivem pycnogenolu a dalších orálně konzumovaných aktivních látek na elasticitu a hrubost pleti. Podílelo se na ní 62 žen ve věku 45 – 73 let. Kromě pycnogenolu byly ženám podávány také vitamin C a vitamin E, karotenoidy, selen, zinek aminokyseliny a glykosaminglykany.
Měření optickým kutometrem prokázala statisticky výrazné zlepšení elasticity pleti o 9% po šesti týdnech konzumace doplňku stravy ve srovnání se skupinou, která užívala placebo. Co se týče pleti, došlo k jejímu zjemnění o 6% ve srovnání s kontrolní skupinou po dvanácti týdnech léčby (vyhodnocováno s využitím třídimenzionálního mikrotopografického zobrazení), (zdroj Medaprex). 

Vyvážená strava pro zdraví a krásu je bezpodmínečně nutná. Ne vždy lze ovšem veškeré potřebné živiny ze stravy získat. Proto je ideální si jejich příjem pojistit konzumací doplňků stravy ...
více
Ideální spojenec v boji proti viditelným známkám stárnutí pleti je kyselina hyaluronová! Tentokrát však nemáme na mysli injekčně aplikované výplně či topicky aplikované krémy či séra, ale kyselinu hyaluronovou užívanou ústně v podobě doplňků stravy ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup