603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Telomerová teorie stárnutí

Telomerová teorie stárnutí

Teorie, která předpokládá, že za mechanismem stárnutí stojí zkracování koncových částí chromozomů, telomer ...

Image 0

Tato nová teorie stárnutí přináší mnoho příslibů na poli anti-agingu, farmacie a lékařství. Teorie se zrodila z technologických průlomů v genetice a genetickém inženýrství. Poprvé byly telomery objeveny ruským teoretikem Alexejem Olovnikovem v 70. letech, o rozvoj teorie a jeho propojení s enzymem telomerázou se postaraly Elizabeth Blackburnová, Carol W. Greiderová a Jack Szostak v roce 1984. Za tento objev byli v roce 2009 oceněni Nobelovou cenou za fyzilogii a medicínu.

Nežádoucí krácení telomer

Telomery se ukázaly jako sekvence nukleových kyselin napojených na konec ramen chromozomu (chromatid). Telomery se chovají tak, že napomáhají zachovat integritu chromozomů a jejich existence je společná všem savcům.

Vždy, když se buňky dělí, dojde ke zkrácení telomer!

Po mnohonásobném opakování tohoto cyklu se stane, že telomer dojde své kritické délky a nemůže již dále chránit chromozom. V důsledku toho dochází k buněčnému poškození a buněčné smrti, které bývají spjaty se stárnutím organismu.

Enzym obnovující telomery

Klíčovým prvkem v znovubudování mizejících telomer je podle vědců enzym telomeráza, který může způsobit až buněčnou nesmrtelnost. Tento enzym se v organismu nachází pouze v pohlavních a rakovinných buňkách, v běžných tělesných buď není, nebo je jeho aktivita mizivá. Aktivní telomeráza dokáže podle všeho opravit a doplnit telomery tím, že ovlivní životnost dělících se buněk.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...

Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup