603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Prodlužme náš biologický věk telomery

Telomery

Koncové části lidských buněk, které ovlivňují jak buňky a tím pádem celý organismus stárne ...

Image 0

Označení telomer vzniklo z řeckých výrazů telos (konec) a meros (část), jedná se tedy o koncové části, které nacházejí na každém vlákně DNA a chrání naše chromozomy (podobně jako plastové čepičky na konci tkaniček u bot a brání jejich roztřepení). Bez telomerů by došlo k poškození vláken DNA.

Jaká je role DNA?

DNA utváří veškeré buňky v lidském organismu. Jedná se o genetickou informaci, která činí člověka tím, kým je. Každý orgán lidského organismu tvoří buňky. Právě proto jsou telomery nezbytné pro zachování zdraví. Lidské buňky se doplňují vlastní replikací a děje se tak neustále po celý život. Telomery se při každém zdvojení zkracují, nicméně důležitá DNA zůstává neporušená. Pokud se ovšem telomery zkrátí až na úroveň, kdy již nemohou vykonávat správně svoji funkci, buňky začínají stárnout a přestávají správně fungovat. Z toho důvodu telomery vlastně odpočítávají každé buňce čas.

Jak stárneme, tak se telomery přirozeně zkracují ...

Příčiny zkracování:

  • Stres
  • Kouření
  • Obezita
  • Nedostatek pohybu
  • Nevyvážená strava
  • Zkracování času na čerstvém vzduchu

Zkrácené telomery se pojí s předčasným stárnutím buněk a reprezentují biologický věk, oproti chronologickému. Mnoho vědecký studií z toho důvodu dnes vidí silné propojení mezi zkrácenými telomery a buněčným stárnutím. Zejména imunitní systém je, co se týče zkracování telomerů, velmi citlivý. Za následek má také řídnutí kostí u žen.

Image 1

Záchrana je telomeráza

Charakter telomerů je dědičný, získáváme jej od svých rodičů. Je nicméně jedno, jak dlouhé jsou telomery při narození, u každého jedince se v průběhu života zkracují. A krátké telomery mají na organismus negativní efekt. Jejich zkracování je hlavní příčinou rozkladu buněk způsobeného věkem. Když se telomery zkrátí až příliš, buňky se nemohou již dále reprodukovat, což má za následek degeneraci nebo dokonce odumírání tkáně. Některé buňky ovlivňuje zkracování telomerů více než jiné, vedle imunitního systému jsou to buňky kůže a vlasů, protože se reprodukují častěji, než jiné typy buněk.

Enzym zvaný telomeráza může zpomalit, zastavit nebo dokonce zvrátit zkracování telomerů!

Množství telomerázy se ale v lidském organismu s věkem snižuje. Vystavení buněk telomeráze zpomaluje stárnutí buněk a umožňuje jim se nadále replikovat. Právě proto je telomeráza cestou, jak zpomalit buněčné stárnutí a využít anti-aging medicínu.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...

Stav, kdy se na pleti začínají objevovat vrásky a další příznaky stárnutí dříve, než je běžné je předčasné stárnutí. Pleť v oblasti obličeje je mnohem jemnější a slabší, než na zbytku našeho těla ...
více
Mohou za to telomery!
A s objevem tohoto mechanismu stárnutí organismu jde samozřejmě ruku v ruce také teorie, jak proces přirozeného stárnutí zpomalit ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup