603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Elastin s věkem ubývá

Elastin

Elastin je nerozpustný skleroprotein s výraznými elastickými vlastnostmi. V těle se vyskytuje v cévách, šlachách, vazech a kůži a posiluje jejich pružnost ... 

Image 0

Elastin je protein, který se v těle nalézá v pojivových tkání, jeho hlavní vlasností je elasticita. Díky ní se tělní tkáně mohou vracet do původního tvaru poté, co se stahují či roztahují. Právě proto se často obrazně přirovnává ke gumičce.

Výskyt elastinu v organismu

  • V cévních stěnách
  • V plicích
  • Střevech
  • Samozřejmě v kůži

Například krevní cévy se průchodem „pumpující“ krve roztahují a stahují, jak se plní a vyprazdňují. Kůže se také vrátí k původnímu tvaru, štípnete-li se. To vše je možné díky elastinu. Elastin je tedy protein podobný kolagenu, který je hlavním komponentem elastických vláken. Elastin tvoří hlavní součást pružných (elastických) vláken ve tkáních živočichů (vlákna šlach, průdušek, plic a cévních stěn). Obsahuje vysoký podíl glycinu, prolinu a alifatických aminokyselin.
Elastin je hlavní přísada v naší kůži, která pleť vypíná. Jak stárneme, naše tělo zastaví produkci elastinu, proto je pro pokožku stále těžší být napnutá. Elastin je látka, která je nejen v pokožce, ale také v tělesných orgánech zodpovědná za elasticitu, tedy pružnost.

Elastinu s věkem ubývá

Co se týče pleti, má vlastní podpůrný systém, který je tvořen elastin a kolagen, dvěma bílkovinami, které pleť udržují pevnou a vypnutou. Během spánku produkuje organismus růstový hormon, který napomáhá obnovit hladiny kolagenu a elastinu.

Hladina elastinu se v kůži přírozeně snižuje s rostoucím věkem a v případě poškození pokožky slunečním zářením, pleť pak získává jakoby „papírový“ vzhled a objevují se na ní trvalé vrásky a rýhy (zdroj Medaprex.cz)

Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup