603 48 77 89      Po-Čt 9:00 - 16:00

Volné radikály stojí na počátku onemocnění

Volné radikály

Jak se v poslední době ukazuje, jsou volné radikály snad největší zhoubou pro nás i pro život na Zemi celkově ... 

Image 0

Volné radikály jsou reaktivní částice vznikající jako vedlejší produkt látkové výměny přímo v našem organismu - ať už kvůli znečištěnému ovzduší, stresu či špatné stravě. Jsou to právě volné radikály, které stojí na počátku mnoha vážných onemocnění včetně nádorových, kardiovaskulárních, plicních a imunitních. Kromě toho se podílí na urychlování stárnutí organismu.

Co jsou volné radikály?

Pokud se na volné radikály podíváme z chemického hlediska, jedná se o částice, kterým chybí jeden elektron. Jsou proto chemicky nestabilní a snaží se chybějící elektron získat. Během tohoto procesu jej "ukradnou" z nejbližší částice. Z ní se ovšem v tom okamžiku stává také volný radikál, který se opět snaží získat svůj chybějící elektron. Během této řetězové reakce dochází v organismu k poškozování buněčných struktur, membrán, proteinů a dalších prvků, ale především se mění dědičné bílkoviny DNA.
Dochází k oslabení imunitního systému a zrychlenému stárnutí buněk, či jakému si chátrání celého lidského organismu. Proto je třeba učinit přehnané aktivitě volných radikálů přítrž antioxidanty!
Antioxidanty jsou látky „neutralizující“ volné radikály a jejich působení. Z chemického hlediska jsou označovány jako „vychytáváče“. Antioxidační ochrana buněk má za úkolnastolit rovnováh u, aby volné radikály nepoškozovaly zdraví člověka. Z hlediska životosprávy je ideální vyvážená strava bohatá na vitamíny, absence kouření, dostatek odpočinku, pohybové aktivity a vyhýbání se nevyhovujícím životním podmínkám. To poslední ovšem nelze vždy jednoduše ovlivnit.

Antioxidantů je přes 4000. Patří sem  vitamín C, E, betakaroten, minerály a stopové prvky (selen). Abychom nepůsobili zaujatě, je třeba zmínit i nesporné pozitivní účinky volných radikálů na organismus, kdy v imunitním systému napomáhají při eliminaci různých virů a bakterií. Jejich nebezpečí spočívá v tom, že se jich někdy v organismu objeví nadměrné množství.  Volné radikály hrají význačnou roli při vzniku plicních a srdečních onemocnění a vyvolávají rakovinu. 

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...

Detox vám může pomoci od nemocí. Říkáte si, jak je to možné?
více
Optimální trávení, víc energie. Malé fialové bobulky Acaí připomínají modré hroznové víno. Pochází z palmy Acaí, která roste ve střední a jižní Americe, zejména v amazonských deštných pralesích ...
více
Imunita, únava, vyčerpání ...      
více
Imunita, krvetvorba, cévy ... 
více
Močové ústrojí, redukce váhy ... 
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup