603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00
Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89

Jaké prvky potřebujete pro svoji krásu?

Vyvážená strava pro zdraví a krásu je bezpodmínečně nutná. Ne vždy lze ovšem veškeré potřebné živiny ze stravy získat. Proto je ideální si jejich příjem pojistit konzumací doplňků stravy ...

A pleť vám poděkuje i za používání topicky aplikovaných přípravků s jejich obsahem.

Image 1

Co je pro zdravou pleť důležité?

Veškeré problémy jako je lupénka, akné, předčasné stárnutí jsou odrazem vnitřních potřeb organismu, včetně potřeby živin. Pokud budete pleť vyživovat nejen zvenčí topicky aplikovanými přípravky, ale také zevnitř, nemůžete udělat chybu!
Zejména antioxidanty mezi něž se řadí mnoho vitamínů a minerálů, mají neuvěřitelný vliv na to, jak pleť vypadá. Dokonce i na to, jakým způsobem a jak rychle stárne. Pokud se  kombinuje se správnou stravou, vhodně zvolený doplněk stravy může pomoci pleť udržet nikoliv jen zdravou, ale i mladistvě vypadající.

Vitamín C a vitamín E

Podle nejnovějších dermatologických výzkumů je největší silou těchto vitamínů jejich vliv na to, jak se pleť vypořádá s účinky slunečního záření. Je však třeba je na pleť aplikovat také topicky. Hlavně vitamín C a vitamín E jsou pro zdravou pleť v létě nejdůležitější, podporují totiž její přirozenou ochranu před škodlivým vlivem ultrafialového záření. Nejen topická aplikace však přináší „ovoce“. U vitamínu C sice, co se týče ochrany před slunečním zářením je efektivní, nicméně vhodné ji doplnit orální konzumací vitamínu E, aby ke snížení fotopoškození, redukci  a zlepšení textury pleti došlo. Dlouhodobé užívání doplňků stravy s obsahem vitamínu C a vitamínu E navíc snižuje riziko spálení UVB paprsky.

Dochází ke snížení faktorů vedoucích k poškození DNA uvnitř buněk. Je to dáno antioxidačním charakterem těchto vitamínů, jenž napomáhá ochraně DNA před poškozením. Vitamíny C a E totiž redukují poškození volnými radikály, které pohlcují kolagen a elastin (vlákna tvořící strukturu kůže). Tím zapříčiňují vznik vrásek a dalších známek stárnutí pleti.

Image 2

Topicky aplikovaný vitamín C napomáhá produkci kolagenu. V mládí se toto děje přirozeně, čím je ovšem člověk starší, produkce kolagenu se snižuje. Také orální konzumace vitamínu C je pro produkci kolagenu nesmírně důležitá. Vitamín C se totiž syntézy kolagenu účastní a při jeho nedostatku syntéza nemůže správně proběhnout.

Vitamín A

Nedostatek vitamínu A způsobuje suchou pleť, bez něho kožní tkáň není schopna regenerovat. Kromě jeho orální konzumace však pomáhá i jeho topická aplikace. Při pravidelném používání dochází k redukci jemných linek a vrásek, snížení projevů akné, úlevě v případě lupénky. Vhodná je pak kombinace topické aplikace vitamínu A a vitamínu C, kdy dochází ke zlepšení stavu stárnoucí pleti a pleti poškozené fotostárnutím.

B-Komplex na pleť 

Nejdůležitější vitamín z B komplexu je biotin. Je to živina, která je základem buněk kůže, nehtů a vlasů. Bez jeho dostatečného množství se může objevit  dermatitida (svědivá, suchá, podrážděná pleť), nebo dokonce vypadávání vlasů. I jeho mírný nedostatek může mít tyto negativní symptomy.
V současnosti se hodně pozornosti věnuje topické aplikaci vitamínů z B-komplexu. Krémy a další přípravky s jejich obsahem pleť prozáří, hydratují  a sjednocují její barevný tón. Zejména niacin (vitamín B3) napomáhá zachovat hydrataci a pleť udržuje vypnutou a mladistvou. Mnohdy stačí pro viditelný výsledek pouhých šest dní používání. Niacin působí také protizánětlivě a zklidňuje suchou, podrážděnou pleť. Ve vyšších koncentracích může i zesvětlovat hyperpigmentaci.

Selen

Podle mnoha vědců hraje selen klíčovou roli v prevenci rakoviny kůže. Konzumovaný v podobě doplňku stravy napomáhá pleť chránit před poškozením slunečním zářením. Jeho konzumace snižuje riziko, že se na slunci spálíte. Pacienti postižení rakovinou kůže, kteří denně konzumovali 200 mikrogramů selenu, měli o 50% snížené riziko úmrtí na rakovinu kůže a o 17% nižší celkovou úmrtnost. Orální konzumace selenu a mědi podle vědeckých zkoumání snižuje formování spálenin od slunce v kůži.

Měď

Měď je dalším důležitým minerálem. Spolu s vitamínem C a zinkem napomáhá rozvoji elastinu, vlákna, které zachovává pleť vypnutou a pružnou.

Image 3

Zinek                             

Zinek je pro pleť zejména důležitý, trpíte-li na akné. Někdy bývá totiž nedostatek zinku přímo zodpovědný za jeho rozvoj. Vnitřní užívání a topická aplikace čistí pleť díky tomu, že snižuje produkci kožního mazu a reguluje formování lézí akné.

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová se přirozeně utváří v těle, její produkce se však s rostoucím věkem výrazně snižuje. Zvlhčuje klouby a umožňuje jejich bezbolestný pohyb, hydratuje oční sklivec. Hraje ovšem roli i v buňkách kůže, kde působí jako svého druhu lepidlo, které je napomáhá udržet vedle sebe, takže pleť vypadá mladší a vyhlazená. Jejím dalším plusem je schopnost zadržet v sobě obrovské množství vody (až tisicinásobek své váhy), díky čemuž každou buňku dostatečně hydratuje.   

Esenciální mastné kyseliny

Pokud je pleť suchá, náchylná k zanícení pokožky a často posetá bílými či černými pupínky, pak je možná na vině nedostatek esenciálních mastných kyselin, živin nezbytných pro zdravý stav hydrolipidové bariéry. Bez nedostatečného příjmu esenciálních mastných kyselin pleť produkuje větší množství dráždivého kožního mazu, což může způsobit obtíže. Řešením je dodat organismu dvě hlavní esenciální mastné kyseliny omega-3 a omega-6. Omega-6 míváme obvykle dostatek, zejména omega-3 se často nedostává.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Tato internetová stránka je koncipována pro vzdělávací program našich kurzů.

Ideální spojenec v boji proti viditelným známkám stárnutí pleti je kyselina hyaluronová! Tentokrát však nemáme na mysli injekčně aplikované výplně či topicky aplikované krémy či séra, ale kyselinu hyaluronovou užívanou ústně v podobě doplňků stravy ...
více
Za vším hledejte vitamíny z B-komplexu. Víme jak podpořit krásnou pleť, vlasy, nehty ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup