603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00
Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89

10 jídel pro krásné a zdravé vlasy

Losos pro zářivé vlasy, jogurt pro jejich růst a maso proti padání vlasů. Některé potraviny a živiny mají na vlasy zkrátka přímo magický vliv.

Image 1

1. Losos pro zářivé vlasy

Ryby jako losos, sardinky a makrely jsou přímo nacpané zdravými omega-3 mastnými kyselinami. Tělu je musíme dodat jídlem, protože je nedokáže samo syntetizovat. Napomáhají chránit organismus také před nemocemi ...

Pro nás je důležité, že podporují růst vlasů, a zejména jejich hustotu a hydrataci. Budou krásně lesklé a zářivé!

2. Řecký jogurt pro lepší kvalitu vlasů

Hustý řecký jogurt je plný bílkovin (přitom neobsahuje skoro žádný tuk, takže se nebojte tloustnutí), které jsou stavebním kamenem vašich krásných loken. Kromě toho podporuje řecký jogurt díky obsahu kyseliny pantotenové cirkulaci krve, a tím pádem prokrvení vlasové části hlavy. To vede k lepšímu zásobení živinami a podpoře růstu vlasů. Vitamín B5 (kyselina pantotenová) působí pozitivně také proti řídnutí a vypadávání vlasů. Vitamín B5 působí na pleť i vlasy i při aplikaci zevně, je proto součástí mnoho produktů péče o vlasy i o pleť.

3. Špenát proti křehkým vlasům

Stejně jako většina tmavě zelené listové zeleniny je i špenát plný skvělých živin. Obsahuje velké množství vitamínu A, železa, beta-karotenu, kyseliny listové a vitamínu C . Společně tyto živiny podporují zdraví vlasové části hlavy i vlasů. Udržují vlasy dostatečně hydratované, takže se nelámou a netřepí. A občas můžete špenát prostřídat s kapustou, to je totiž také vitamínová bomba!

4. Guava a lámání vlasů

Toto tropické ovoce s vysokým obsahem vitamínu C, který chrání vlasy před lámáním. Jedna porce guavy obsahuje úžasných 377 miligramů vitamínu C, což je čtyřnásobek denní dávky. Takže nejen, že budete mít krásné vlasy, ale ochrání vás i před chřipkou!

Image 2

5. Luštěniny a padání vlasů

Nadměrného vypadávání vlasů se zbavíte konzumací potravin, které jsou bohaté na železo. Kromě masa se mezi nejlepší zdroje železa řadí sójové boby a luštěniny celkově.

6. Libové kuřecí pro plnost účesu

Nemáte-li ve stravě dostatek bílkovin, vlasy nerostou. Od momentu, kdy skončí růstová fáze a vlasy vypadají, můžete dokonce zaznamenat řídnutí vlasů. Vybírejte si spíš libové maso (krůtí, kuřecí), které má méně saturovaných tuků, než například vepřové.

7. Sladké brambory proti matnému vzhledu

Suchých vlasů bez lesku vás zbaví sladké brambory. Jsou totiž plné antioxidantu beta-karotenu. V těle se pak syntézou z beta-karotenu stane vitamín A, který chrání vlasy před vysušením a matným, nezdravým vzhledem. Aktivuje také žlázy ve vlasové části hlavy, které stimulují produkci mazu, který vlasy chrání před nadměrným vysycháním.

8. Skořici pro zlepšení cirkulace krve

Dopřejte si skořici do své ranní kávy, nebo ovesných vloček, či na toast. Nejen, že zlepší chuť takřka jakéhokoliv jídla (indická kuchyně je používáním skořice přímo proslavená), ale hlavně podporuje krevní oběh. Díky tomu budou vlasové folikuly zásobené kyslíkem a živinami a vlasové vlákno bude lépe vyživené a zdravé.

Image 3

9. Vejce pro růst vlasů

Konzumací vajec pokryjete jak potřeby bílkovin, tak železa, který podporuje růst vlasů. Jeho nedostatek naopak vede k vypadávání vlasů a třepení nehtů. Takže pokud chcete kvalitní vlasy a nehty, dopřejte si vejce denně!

10. Ústřice pro objem vlasů

Ústřice jsou velmi bohaté na zinek . Je-li ho ve stravě nedostatek, můžete začít pociťovat zvýšené padání vlasů, a dokonce řas! Buňky, které budují vlasy, jsou totiž na příjmu zinku přímo závislé.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na této webové stránce jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s lékařem.

Tato internetová stránka je koncipována pro vzdělávací program našich kurzů.

Krásné, husté vlasy by chtěl mít asi každý. Jenže matka příroda nebyla, co se vlasů týče, ke každému stejně štědrá. Pojďme se podívat, jak můžete svým kadeřím pomoci stravou ... 
více
Možností, proč vaše kštice není, co bývala, je spousty. Některé z nich by vás navíc ani nenapadly.
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup