603 48 77 89      Po-Čt 9:00 - 16:00

Vlasový vývojový cyklus

Růstový cyklus vlasu

Vlasové folikuly nerostou pravidelně, ale procházejí fázemi životního cyklu ... 

Image 0

Růst lidského vlasu

     1.      Anagenní (růstová fáze)

Je to fáze, během které vlasy aktivně rostou. Vlasová cibulka, která se nachází ve spodní části vlasového folikulu, se v této fázi aktivně regeneruje a vytváří vlasové vlákno. Kořen vlasu se rychle dělí a tím dochází k prodloužení vlasového vlákna. Vlas v tento moment roste zhruba o 1,25 cm za měsíc.
V aktivní fázi zůstávají vlasy na hlavě od dvou do šesti let, někdy ovšem i výrazně déle. To, jak dlouho zůstane vlas v anagenní fázi je geneticky podmíněno. Na konci anagenní fáze dosud vědou neobjasněný signál vyšle znamení vlasovému folikulu, aby se přepnul do katagenní, druhé fáze životního cyklu vlasu.

      2.     Katagenní (přechodná fáze)

Vlasy v této fázi, která trvá mezi dvěma až třemi týdny, nerostou, ani nedochází k produkci pigmentu. Vlasové folikuly se zmenšují a jejich báze stoupá k povrchu kůže. Ve vlasové cibulce se vytváří nové vlasy. V této fázi dochází k odpojení kořenu vlasu od krevního oběhu, který jej zásobuje živinami a také od buněk, které podporují jeho růst. Když dojde k uzavření tohoto procesu, přechází vlas do telogenní fáze cyklu vlasu.

     3.     Telogenní (fáze vypadnutí / klidová)

Tato fáze vypadnutí trvá cca 3-4 měsíce a nachází se v ní 14 % všech vlasů. Vlasový folikul zpomalil růst na třetinu fáze růstu. Vlas se dostává do fáze spontánního vypadnutí. Pokud je větší množství androgenu (mužského hormonu), období klimakteria (menopauzy) dochází k výpadku vlasů a snížení regenerace. 

Image 1

Skladba vlasového stvolu

Vlasový stvol se skládá ze tří vrstev:
  • Kutikula
    Kutikula je to svrchní část vlasu složená z tenkých šupinek.
  • Kortex
    Kortex tvoří vlasovou hmotu, která je tvořena vlákny keratinu.
  • Medula
    Medula tvoří dřeň vlasu uprostřed vlasového st onku.

V našem Poradenském centru specializovaný tricholog nejčastěji diagnostikuje problémy s vypadáváním, řídnutím a nedorůstáním vlasů, výskytem lupů a nadměrnou produkcí mazotoku, včetně seboroické dermatitidy, lupénky atd. Analýza je spojena s celkovou diagnostikou zdravotního stavu (krev, moč ...). Po podrobném vyšetření navrhneme vhodnou terapii s pravidelnými kontrolami.  

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...

Padají vlasy ze stresu nebo kvůli hormonům, či lékům které bereme? Má vliv na padání vlasů antikoncepce? 
více
Padání a následná ztráta přirozené hustoty vlasů je člověka stresující. Není to jen problém důchodového věku, velmi postihuje i mladší generaci a děti. Nechci se nijak dotýkat mužské polulace, ale pro ženy je to velmi depresivní stav.
Co tedy s tím? 
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup