603 48 77 89      Po-Čt 9:00 - 16:00
Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89

Trápí vás padání vlasů a jejich nezdravý vzhled?

Krásné, husté vlasy by chtěl mít asi každý. Jenže matka příroda nebyla, co se vlasů týče, ke každému stejně štědrá. Pojďme se podívat, jak můžete svým kadeřím pomoci stravou ... 

Image 1

Co by Vám nemělo chybět ve stravě? Nejspíš máte nedostatek některých živin ... 

1. Železo, zinek a selen

Železo a zinek napomáhají vývoji a růstu vlasových folikul. Železo je pro vlasy mimořádně důležitý minerál a jeho nedostatek (anémie) je hlavní příčinou vypadávání vlasů. Vlasové folikuly a kořínky vyživuje krev bohatá na živiny. Když hladina železa spadne pod jistý bod, může se rozvinout anémie.Ta narušuje dodávku živin do vlasových folikul, což ovlivňuje růstový cyklus vlasu a může způsobit vypadávání vlasů.

Zdroj železa:

 • Živočišná strava (červené i bílé maso, ryby) , které je na obě živiny bohaté. Měli byste ho konzumovat dvakrát týdně.
 • Jako přílohu nemasité potraviny a vegetariánské zdroje železa (sójové boby, čočka, špenát, listová zelenina (brokolice, kapusta či různé saláty).
 • Tato jídla kombinujte s potravinami bohatými na vitamín C, které podpoří absorpci železa. To znamená, že je toto železo snadno a okamžitě dostupné pro užití v organismu.

I nedostatek zinku může způsobit problémy s kšticí a vést k vypadávání vlasů a suché pokožce hlavy s tendencí ke tvorbě lupů.

Image 2

Zdroj zinku:

 • Obohacené cereálie
 • Ústřice, hovězí maso a vejce

Kromě růstu vlasů potřebuje kštice také ochranu. Aby byla vlasová část hlavy skutečně chráněná, je důležité do stravy zahrnout kromě zinku a železa i další minerály, a to zejména selen.

Zdroj selenu:

 • Para ořechy, mandle 

2. Vitamín D

Podle posledních výzkumů napomáhá vitamín D aktivovat růst vlasů. Jen málo potravin jej obsahuje přirozeně. Podpořit produkci tohoto vitamínu v organismu vám však pomůže i pár minut denně strávených na sluníčku.  

3. Vitamín C

Vitamín C zlepšuje absorpci železa, takže jídla bohatá na vitamín C je vhodné konzumovat ve spojení s potravinami bohatými na železo. Vitamín C je také silný antioxidant , tím pádem jej organismus snadno využívá.

Zdroj vitaminu C:

 • Ovoce
  Černý rybíz, borůvky, guava, kiwi, pomeranče, papája, jahody
 • Zelenina
  Brokolice, sladké brambory

Vitamín C navíc podporuje produkci kolagenu, který posiluje kapiláry vyživující vlasy.

Image 3

4. Bílkoviny

Bílkoviny jsou stavební kameny života, podporují růst i regeneraci buněk a také posilují vlasy! Ženy by měly za den zkonzumovat nejméně 46 gramů bílkovin.

Vlasy jsou tvořeny bílkovinami, proto je jejich dostatečný příjem pro krásné, silné a zdravé vlasy klíčový. Je-li bílkovin ve stravě nedostatek, vlasy mohou být suché, lámavé a slabé. Extrémní nedostatek bílkovin pak může způsobit dokonce vypadávání vlasů. Konzumujte kuřecí či krůtí maso, ryby, mléčné výrobky a vajíčka, mezi nejlepší vegetariánské zdroje bílkovin patří luštěniny a ořechy.

5. Vitamín A

Vitamin A potřebuje organismus, aby mohl produkovat sebum (kožní maz). Tato olejovitá látka, kterou produkují naše mazové žlázy u chloupků, poskytuje vlasovému skalpu přírodní kondicionér. Bez kožního mazu by nás pokožka na hlavě svědila a vlasy by byly příliš vysušené.

Zdroj vitaminu A:

 • Do stravy proto zahrňte maso a mléčné produkty
 • Oranžově a žlutě zbarvenou zeleninu, která je bohatá na betakaroten (ten v těle vytváří vitamín A), jako jsou mrkve, dýně či sladké brambory.

6. Omega-3 mastné kyseliny

Konzumace tučných ryb jako je losos, sardinky, pstruh či makrela dvakrát týdně zaručí vašim vlasům dostatečnou hydrataci. Jejich konzumace je důležitá, protože si tyto tuky náš organismus není schopen vytvářet sám, a je proto nutné získávat je ze stravy. Omega-3 mastné kyseliny se nacházejí v buňkách, které ohraničují skalp a také poskytují dostatek tuku, který skalp i vlasy udržuje hydratované.
Mezi rostlinné zdroje se řadí avokádo, dýňová semínka a vlašské ořechy.

Image 4

7. Biotin, vitamín B7, H

Tento ve vodě rozpustný vitamín je základem pro růst. Jeho nedostatek může vést ke zvýšenému padání vlasů. Proto byste si měli dopřávat potraviny, které jsou na něj bohaté.

Zdrojem biotinu:

 • Vajíčka, celozrnné potraviny, játra či droždí

8. Vitamín E

Slunce může naše vlasy poškodit stejně jako naši pleť, je proto nutné konzumovat jídla bohatá na vitamín E , abychom vlasy před ultrafialovým zářením chránili. Dejte si ořechy, které kromě vitamínu E dodají i zinek a selen. 

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na této webové stránce jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s lékařem.

Tato internetová stránka je koncipována pro vzdělávací program našich kurzů.

Možností, proč vaše kštice není, co bývala, je spousty. Některé z nich by vás navíc ani nenapadly.
více
Padají vlasy ze stresu nebo kvůli hormonům, či lékům které bereme? Má vliv na padání vlasů antikoncepce? 
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup