603 48 77 89      Po-Čt 9:00 - 16:00

Chlorella

Latinský název: Chlorella pyrenoidosa
Lidové názvy: Chlorella
Čeleď: Chlorellaceae
Sbíraná část: jednobuněčné řasy

Přispívá:

Existuje celá řada poddruhů chlorell, které se obvykle odvozují od země jejich původu. Mezi ty nejznámnější patří chlorella vulgaris, která obsahuje jednoznačně nejvíc aminokyselin. Díky svým z nutričním hodnotám se řadí Chlorella mezi superpotraviny. Její bohatě zelená barva pochází z chlorofylu, zeleného barviva, kterého má ze všech rostlin na světě nejvíce. 

Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU


Chlorella (Chlorella pyrenoidosa)

 • Vitalita - energie - tonus
 • Imunita - energie
 • Přirozená obranyschopnost
 • Normální funkce střevního traktu
 • Mikrobiální rovnováha střev
 • Antioxidant
 • Normální činnost jater
 • Pročištění
 • Normální činnost srdcecév

Chlorella pro člověka představuje jeden ze zdrojů vitamínů, minerálů a stopových prvků, bílkovin a esenciálních aminokyselin, je jedinečným komplexním přípravkem. Pomáhá udržovat normální střevní funkci, podporuje růst střevní mikroflóry, zklidňuje střevní stěnu při podráždění. Podporuje metabolismus a trávicí systém, blahodárně ovlivňuje funkci jater. Přispívá k odstraňování toxických a nežádoucích látek z těla.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Na základě nařízení EU č. 432/2012 nesmíme u produktů uvádět žádná zdravotní tvrzení, která by odkazovala na jejich léčivé účinky či mohla jen vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin, vitálních hub. Ony bylinky a houby se používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědecké výzkumy s prokázanými účinky bylin, hub, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék. Původní informativní texty jsme tedy přizpůsobili platné legislativě. U produktů mnoho informací nenajdete, neboť nesmíme ani uvádět či propojovat pro více informací dostupné zdroje ... 

Image 1

Botanický popis

Chlorella je jednobuněčná smaragdově zelená sladkovodní řasa a objevila se na zemi v období prekambia, tedy před 2,5 miliardami let. Objevena ovšem byla až v roce 1890 dánským mikrobiologem M. W. Beijerinckem. Po druhé světové válce začalo její intenzivní studování v Americe na Stanfordském výzkumném ústavu. V roce 1951 se do výzkumů zapojilo i Japonsko a zahájilo pěstování a sběr chlorelly, tedy komercionalizace. Muselo se také ovšem přijít na to, jak nejlépe získat účinné látky z chlorelly, tedy „rozbít“ její stěnu, dezintegrovat ji.
Chlorela je pěstována v teplém podnebném pásu, nejvíce v Taiwanu. Vyžaduje čistou mineralizovanou vodu i dostatek světla k fotosyntéze.

Obsahové látky 

Snad nejznámější a jedinečnou součástí chlorelly je chlorellový růstový faktor, který byl izolován Dr. Fujimakim z Japonska. Tento faktor, podobně jako jiné růstové faktory, podporuje buňky, jejich dělení a sebeobnovu tkání.

 • Proteiny, 18 aminokyselin včetně esenciálních, které si tělo nedokáže vyrobit, RNA, DNA, chlorofyl ...
 • Vitamíny C, skupiny B, E, A
 • Minerály (železo, vápník, draslík, hořčík)
 • Sporopollein, který se nachází v buněčné stěně a váže toxický materiál


Cukrovka je metabolické onemocnění, při kterém neprobíhá správně přeměna cukrů v těle, což souvisí s narušením zpracování tuků, bílkovin, minerálních látek i vody ...
více
Jak snížit cholesterol, když jej ve zdravé míře potřebujeme všichni?   
více
Typickým příznakem diabetu je nadměrná žízeň, často tak velká, že budí člověka i v noci ...
více
Hormony, spánek, trávení ... 
více
Imunita, krevní tlak, močo-pohlavní systém ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup