603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Probiotika a vliv na střevní mikroflóru

Probiotika

Probiotika jsou živé organismy, které mají při správném dávkování velké zdravotní benefity na lidský organismus ... 

Probiotika mají široké rozpětí účinků, zejména při orální konzumaci v důsledku velkého vlivu na střevní mikroflóru a zlepšení obranyschopnosti.

Image 0 

Působí nejen ve střevě

Termín probiotika označuje vnitřně užíváné mikroorganismy, které mají pozitivní vliv na lidský i zvířecí organismus, vyskytující se přímo ve střevním traktu. Aktivně působí na omezující produkci organických kyselin, což se okamžitě promítne v prostředí trávicího ústrojí. Zde dochází ke značnému poklesu kyselosti, což má samozřejmě za následek úplné zastavení množícího procesu škodlivých bakterii i kvasinek. Zároveň tento pokles ph a redukce škodlivých bakterií zamezují ke vzniku rakovinotvorného bujení ve  střevě. Příznivě působí i na stimulaci imunitního systému. 

Využití probiotik 

Jedná se o bakterie z rodu Bifidobacterium, Lactobacillus a Streptococcus.

 • snižují potenciálně patogenní střevní mikroorganismy
 • redukují gastrointestinální bolesti
 • posilují imunitní systém
 • zlepšují kvalitu kůže
 • zpravidelňují činnost střev
 • zvyšují odolnost organismu proti alergenům
 • redukují patogeny v těle
 • redukují nadýmání
 • chrání DNA, bílkoviny a tuky před oxidativním poškozením
 • zachovávají střevní mikroflóru v případě konzumace antibiotické léčby

V poslední době jsou probiotika podrobena velkým zkoumáním, ať už z důvodu podpory zdraví lidí, nebo z hlediska komerčních zájmů. Zkoumá se jejich vliv na střevní záněty, průjmová onemocnění či urogenitální infekce.

Image 1

Působí proti vaginální infekci? 

Podle nejnovějších výzkumů snižuje konzumace probiotik hladinu cholesterolu, napomáhají toleranci laktózy v případě alergie na laktózu, zlepšují krevní tlak a působí pozitivně v případě vaginálních infekcí. Kromě ústní konzumace se však nyní probiotika stávají také jednou ze složek topicky aplikovaných přípravků péče o pleť. Stejně jako napomáhají dosáhnout rovnováhy v trávicím traktu, působí tak také na pleť. Tyto přípravky mají na pokožku zklidňující vliv a využívají se i při léčbě akné (zdroj Medaprex.cz) 

Potravinové zdroje probiotik:

 • Kefíry, jogurty, zakysané podmáslí, kyšky
  Kromě důležitých látek v podobě vápníku, fosforu a různých vitamínů disponují živými kulturami, jenž udržují rovnovážný stav střevní mikroflóry.
 • Jogurtové mléko
  Zde se nachází tradiční protosymbiotická směs bakterií
 • Acidofilní mléko
  Objevuje se mimo bakterie Lactobacilus acidophilus také další důležité kultury.
 • Kvalitní sýry a kysané zelí
  Tyto potraviny mají určitou koncentraci probiotických látek.

V různých lékárnách, zdravotních poradnách či online prodejnách není dnes problém zakoupit probiotika v podobě doplňků stravy.

Shiitake (Lentinula edodes) patří mezi asijské vitální houby, která se díky svým účinkům rozšířila po celém světě. Je hojně využívána v rámci tradiční čínské medicíny ... 
více
Agaricus blazei Murill (AbM), též braziliensis, pochází z oblasti brazilských deštných pralesů, ale díky svým schopnostem pozitivně ovlivňovat zdraví člověka se rozšířil a je využíván po celém světě ...  
více
Vitální houby jsou známé svými výraznými léčivými účinky. Jsou nositeli vitality a energie, ochraňují a posilují mnohé orgány, hlavně pak podporují imunitní systém, a to nejen k aktivitě, ale také jej dokáží tlumit. Přičemž právě aktivace imunitního systému je potřebná při nádorových onemocněních. Nejinak je tomu u Coriolu.
Polysacharid krestin z něj extrahovaný je využíván i v klinické praxi, kdy je používám jako adjuvantní terapie při léčbě mnoha typů rakovin.
více
Výskyt žaludečních vředů se v populaci zvyšuje. Stojí za tím hlavně současný způsob života. Všudypřítomné stresové faktory, nesprávně sestavený jídelníček a hlavně také bakteriální infekce Helicobacterem pylori.
Dochází k poškození sliznice, oslabení ochranných složek ve prospěch těch dráždivých, sliznici poškozujících. Rozvíjí se zánět, gastritida, na sliznici se mohou utvořit vředy. Mohou i perforovat a ohrozit pacienta, a navíc může též dojít k rozvoji rakovinného bujení v terénu zánětu a vředů.
více
Aktuality

Nejen covid, očkování, ale i jiné infekce a silná míra stresu ovlivňují kvalitu Vašich vlasů či jejich padání. Anti Hair Loss program Vám pomůže znovu obnovit zdravý stav vlasů, jejich pevnost a kvalitní růst.
Více info zde ...

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Jak napomáhat při odstranění akné? Více info zde ...

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup