603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Probiotika a vliv na střevní mikroflóru

Probiotika

Probiotika jsou živé organismy, které mají při správném dávkování velké zdravotní benefity na lidský organismus ... 

Probiotika mají široké rozpětí účinků, zejména při orální konzumaci v důsledku velkého vlivu na střevní mikroflóru a zlepšení obranyschopnosti.

Image 0 

Působí nejen ve střevě

Termín probiotika označuje vnitřně užíváné mikroorganismy, které mají pozitivní vliv na lidský i zvířecí organismus, vyskytující se přímo ve střevním traktu. Aktivně působí na omezující produkci organických kyselin, což se okamžitě promítne v prostředí trávicího ústrojí. Zde dochází ke značnému poklesu kyselosti, což má samozřejmě za následek úplné zastavení množícího procesu škodlivých bakterii i kvasinek. Zároveň tento pokles ph a redukce škodlivých bakterií zamezují ke vzniku rakovinotvorného bujení ve  střevě. Příznivě působí i na stimulaci imunitního systému. 

Využití probiotik 

Jedná se o bakterie z rodu Bifidobacterium, Lactobacillus a Streptococcus.

 • snižují potenciálně patogenní střevní mikroorganismy
 • redukují gastrointestinální bolesti
 • posilují imunitní systém
 • zlepšují kvalitu kůže
 • zpravidelňují činnost střev
 • zvyšují odolnost organismu proti alergenům
 • redukují patogeny v těle
 • redukují nadýmání
 • chrání DNA, bílkoviny a tuky před oxidativním poškozením
 • zachovávají střevní mikroflóru v případě konzumace antibiotické léčby

V poslední době jsou probiotika podrobena velkým zkoumáním, ať už z důvodu podpory zdraví lidí, nebo z hlediska komerčních zájmů. Zkoumá se jejich vliv na střevní záněty, průjmová onemocnění či urogenitální infekce.

Image 1

Působí proti vaginální infekci? 

Podle nejnovějších výzkumů snižuje konzumace probiotik hladinu cholesterolu, napomáhají toleranci laktózy v případě alergie na laktózu, zlepšují krevní tlak a působí pozitivně v případě vaginálních infekcí. Kromě ústní konzumace se však nyní probiotika stávají také jednou ze složek topicky aplikovaných přípravků péče o pleť. Stejně jako napomáhají dosáhnout rovnováhy v trávicím traktu, působí tak také na pleť. Tyto přípravky mají na pokožku zklidňující vliv a využívají se i při léčbě akné (zdroj Medaprex.cz) 

Potravinové zdroje probiotik:

 • Kefíry, jogurty, zakysané podmáslí, kyšky
  Kromě důležitých látek v podobě vápníku, fosforu a různých vitamínů disponují živými kulturami, jenž udržují rovnovážný stav střevní mikroflóry.
 • Jogurtové mléko
  Zde se nachází tradiční protosymbiotická směs bakterií
 • Acidofilní mléko
  Objevuje se mimo bakterie Lactobacilus acidophilus také další důležité kultury.
 • Kvalitní sýry a kysané zelí
  Tyto potraviny mají určitou koncentraci probiotických látek.

V různých lékárnách, zdravotních poradnách či online prodejnách není dnes problém zakoupit probiotika v podobě doplňků stravy.

Shiitake (Lentinula edodes) patří mezi asijské medicinální houby, která se díky svým účinkům rozšířila po celém světě. Je hojně využívána v rámci tradiční čínské medicíny ... 
více
Agaricus blazei Murill (AbM), též braziliensis, pochází z oblasti brazilských deštných pralesů, ale díky svým schopnostem pozitivně ovlivňovat zdraví člověka se rozšířil a je využíván po celém světě ...  
více
Medicinální houby jsou známé svými výraznými léčivými účinky. Jsou nositeli vitality a energie, ochraňují a posilují mnohé orgány, hlavně pak podporují imunitní systém, a to nejen k aktivitě, ale také jej dokáží tlumit. Přičemž právě aktivace imunitního systému je potřebná při nádorových onemocněních. Nejinak je tomu u Coriolu.
Polysacharid krestin z něj extrahovaný je využíván i v klinické praxi, kdy je používám jako adjuvantní terapie při léčbě mnoha typů rakovin.
více
Výskyt žaludečních vředů se v populaci zvyšuje. Stojí za tím hlavně současný způsob života. Všudypřítomné stresové faktory, nesprávně sestavený jídelníček a hlavně také bakteriální infekce Helicobacterem pylori.
Dochází k poškození sliznice, oslabení ochranných složek ve prospěch těch dráždivých, sliznici poškozujících. Rozvíjí se zánět, gastritida, na sliznici se mohou utvořit vředy. Mohou i perforovat a ohrozit pacienta, a navíc může též dojít k rozvoji rakovinného bujení v terénu zánětu a vředů.
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup