603 48 77 89      Po-Čt 9:00 - 16:00

Kadidlovník pilovitý

Latinský název: Boswellia serrata
Lidové názvy: Kadidlovník, boswellie, Salai guggul, Sallaki, punjab, Punjab tree
Čeleď: březulovité (Burseraceae)
Sbíraná část: pryskyřice

Přispívá:

Kyselina boswellová přispívá k normálnímu stavu u obtíží postižení kloubů (ranní ztuhlost, pohyblivost celé pohybové soustavy ...).

Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU


Kadidlovník pilovitý (Boswellia serrata)

  • Přispívá k normálnímu stavu pohybového aparátu
  • Normální stav kloubů
  • Normální funkce dýchacího systému      
  • Normální činnost gastrointestinálního - střevního traktu

Tradiční oblastí použití boswelie jsou především obtíže kloubů. Důvodem jsou především účinky této rostliny, konkrétně obsažených boswelových kyselin. Tyto kyseliny totiž prostřednictvím chemických reakcí (metylace genů, acetylace histonů, regulace microRNA) přímo ovlivňují aktivaci genů.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Na základě nařízení EU č. 432/2012 nesmíme u produktů uvádět žádná zdravotní tvrzení, která by odkazovala na jejich léčivé účinky či mohla jen vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin, vitálních hub. Ony bylinky a houby se používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědecké výzkumy s prokázanými účinky bylin, hub, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék. Původní informativní texty jsme tedy přizpůsobili platné legislativě. U produktů mnoho informací nenajdete, neboť nesmíme ani uvádět či propojovat pro více informací dostupné zdroje ... 

 Image 1Kadidlovník pilovitý

Botanický popis

Kadidlovník pilovitý (Boswellie) je středně vysoký strom dorůstající obvykle výšky 2-8 metrů podle odrůdy.. Listy má lichozpeřené, řapíkaté s pilovitými okraji, které rostou v uskupeních. Vrchní strana listů bývá výrazně tmavší. Květy jsou drobné, bílé až nažloutlé. Plodem rostlina je malá tobolka, která nedosahuje délky ani jednoho centimetru. Při nařezání kůry vytéká z rostliny žlutá aromatická kapalina, typická pryskyřice. Roste zejména v Indii, Africe a Středním východě.

Historie

Nejstarším způsobem užívání pryskyřice z kadidlovníku bylo vykuřování a balzamování již v dobách antického Egypta, Babylonu, Persie, Číny, Řecka, Říma, Indie, ale také původními Indiány v Severní Americe. Pryskyřice obecně sloužila k uctívání mrtvých, nebo k poctě bohům. Pryskyřici tyto národy pálily při obětních rituálech i každodenních obřadech, ať už k zahnání zlých duchů, potěšení bohů či uctění mrtvých. Pryskyřice se odebírá po nařezání kmene stromu pomocí speciálních košů z bambusu.

Účinné látky

Pryskyřice boswelie obsahuje monoterpeny, diterpeny, triterpeny, tetracyklické triterpenické kyseliny a čtyři hlavní pentacyklické triterpenické kyseliny: kyselinu beta-boswelovou, acetyl-β-boswelovou kyseliny, 11-keto-β-boswelovou a acetyl-11-keto-beta-boswelovou. Právě boswelové kyseliny jsou díky svým silným protizánětlivým účinkům nejdůležitější složkou. Podíl jednotlivých složek a tím i kvalita kadidla se ovšem může výrazně odlišovat. Stromy rostoucí na suchých kamenitých půdách sice rostou pomalu a dávají mnohem méně pryskyřice, její kvalita je však vyšší. Z hlediska léčebných účinků je přitom rozhodující především obsah boswelových kyselin.

Pěstování

Boswellie je typickým stromem subtropických a tropických pásů. Výhodou rostliny tkví v její schopnosti přežít v prostředí chudých půd s ročními srážkami 500-1250 mm. Strom nachází uplatnění v situacích, kdy je potřeba zalesnit plochy bez lesů a rostlin.


Při revmatoidní artritidě je to právě váš imunitní systém, který napadá klouby, nezvratně je poškozuje a vyvolává v nich chronické obtíže ...
více
Pro artrózu, jedno ze skupiny revmatických onemocnění je typický zánět a omezená funkčnost jistých částí těla ...
více
Krevní tlak, pokožka ... 
více
Hubnutí, trávení ...
více
Klouby, krevní oběh, játra ...
více
Krevní tlak, cévy, hubnutí ...  
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup