603 48 77 89      Po-Čt 9:00 - 16:00

Proč tělo potřebuje cholesterol?

Cholesterol

Látka povahy tuku, která se přirozeně nachází v krvi ...

Cholesterol je látka steroidní povahy, je přirozenou součástí lidského (i zvířecího) organismu. Primárně cholesterol produkují játra, do těla nicméně přichází i konzumací červeného masa, tučných sýrů, másla či vajec. Nemylte se, cholesterol je nezbytný pro zachování zdraví organismu, problém se objevuje pouze ve chvíli, naroste-li jeho množství přes únosnou míru.

Image 0

Důležitý i nebezpečný cholesterol

Organismus cholesterol potřebuje pro produkci hormonů, syntézu vitamínu D a látek, které napomáhají trávení potravy. Zvýšený cholesterol je běžným problémem. Rizikovým faktorem je zvýšená hladina cholesterolu pro onemocnění kardiovaskulární soustavy. Cholesterol je transportován v krvi na lipoproteinech složených z tuku na povrchu a bílkovin uvnitř.

Existují dva druhy:

  • LDL „zlý cholesterol“ (low density lipoprotein, nízkohustotní lipop rotein) 
    Může se pomalu ukládat v tepnách, postupně je zužuje, a tím zvyšuje riziko kardiovaskulárního onemocnění.
  • HDL „hodný cholesterol“ (high density lipoprotein, vysokohustotní lipoprotein)
    Napomáhá odstranit nadbytečný nežádoucí cholesterol z krevního oběhu a navrací jej zpět do jater, kde se rozkládá a může být následně vyloučen z organismu.  

Ke stavu vysokého cholesterolu dochází, je-li v krvi cholesterolu příliš mnoho. Toto onemocnění nemá viditelné příznaky či symptomy, dotyční jsou nicméně vystaveni vyššímu riziku ischemické choroby srdeční. K té dochází, když se plak usazuje na vnitřních stranách srdečních tepen.

Image 1 

Rizikový pro srdce

Plak utváří cholesterol, tuk, vápník a další látky, které se nachází v krvi. Plak ucpává tepny a dochází k ateroskleróze. V průběhu času dochází ke tvrdnutí plaku a dalšímu zužování tepen, důsledkem je snížený přívod okysličené krve do srdce. V oblasti zanesené plakem může dojít k ruptuře (prasknutí), kdy se na povrchu plak utvoří krevní sraženina. Ta se může natolik zvětšit, až zcela zablokuje průchod krve tepnou. Pak přichází na řadu srdeční infarkt.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


 

Játra jsou jediným orgánem v lidském těle, který se umí regenerovat. I přesto je postihují nemoci, které mohou mít i závažnou zdravotní komplikaci ...
více
Jak snížit cholesterol, když jej ve zdravé míře potřebujeme všichni?   
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup