603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

HDL cholesterol na podporu srdeční soustavy

HDL cholesterol

HDL „hodný“ cholesterol ...

HDL cholesterol je zván „hodným“ cholesterolem proto, že z krevního oběhu odstraňuje škodlivý LDL cholesterol. Jeho dostatečná hladina díky tomu může snižovat náchylnost ke kardiovaskulárním onemocněním, ale pozor – jeho nedostatek může riziko zvyšovat.

Image 0 

Zkratka HDL pochází z anglického výrazu „high-density lipoprotein“, tedy vysokohustotní lipoprotein. Každá jednotka HDL cholesterolu sestává z cholesterolového středu, který obklopuje lipoprotein. Oproti ostatním typům cholesterolu má tato částice vysokou hustotu, odtud pramení označení vysokohustotní.

Aby mohl cholesterol putovat krevním oběhem, potřebuje transportační činidlo, tedy právě lipoprotein. Cholesterol totiž není jen škodlivý, ve skutečnosti se jedná o základní typ tuku nezbytný pro fungování organismu a všech tělesných buněk.

HDL cholesterol a stav kardio soustavy

Cholesterol obecně pomáhá tělu zpracovávat tuky, je také důležitý při tvorbě buněčných membrán. Je potřeba pro tvorbu hormonů a vitamínu D. Příliš vysoká koncentrace v krvi však nese pro organismus zdravotní rizika, především onemocnění srdce.

Pozitivně působí na škodlivý LDL cholesterol.

HDL cholesterol vyhledává v krevním oběhu jeho molekuly, které redukuje a odesílá je směrem do jater, kde dojde k jejich přeměně. HDL cholesterol navíc působí blahodárně na krevní cévy, z jejichž vnitřních povrchů odstraňuje usazený plak a neutralizuje jejich poškození. Má pozitivní vliv na kardiovaskulární onemocnění, především aterosklerózy.

Jak navýšit hladinu HDL cholesterolu?

Ke zvýšení hodnot přirozenou cestou dochází pravidelným pohybem a vhodnou stravou. Zlepšete svůj životní styl – přestaňte kouřit, zařaďte pravidelnou fyzickou aktivitu a snažte se udržet si optimální tělesnou váhu, nebo hmotnost alespoň upravte. Další možnost je samozřejmě úprava hladiny cholesterolu medikací (statiny).

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...

Játra jsou jediným orgánem v lidském těle, který se umí regenerovat. I přesto je postihují nemoci, které mohou mít i závažnou zdravotní komplikaci ...
více
Jak snížit cholesterol, když jej ve zdravé míře potřebujeme všichni?   
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup