603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Znáte příčinu anémie?

Anémie

Onemocnění související s nedostatkem červených krvinek nebo hemoglobinu ... 

K anémii dochází, když klesne počet červených krvinek či hemoglobinu pod hladinu normálu. Normální hladina je u mužů stanovena na více než 13,5 gramů/100 ml a u žen na 12 gramů/100 ml.

Image 0

Jaké jsou znaky chudokrevnosti?

  • Únava
  • Bledost
  • Palpitace (bušení srdce)
  • Krátký dech

Objevit se může také:

Je-li anémie dlouhodobá, může se tělo přizpůsobit nižší hladině kyslíku, až do momentu, kdy se anémie stane těžkou. Anémie může nastoupit ale i rychle, tzv. anémie akutní, kdy jedinec vnímá její symptomy poměrně rychle i s relativně mírnými fluktuacemi hladin hemoglobinu. Anémii může způsobit jakýkoliv proces, který naruší běžnou životnost červených krvinek. Ta se obvykle pohybuje kolem 120 dní. Krvinky vznikají v kostní dřeni.

Anémie vzniká dvěma hlavními způsoby:

  • Snížením produkce červených krvinek nebo hemoglobinu
  • Navýšením úbytku, nebo destrukcí červených krvinek

Nedostatek železa je velmi častou příčinou anémie, protože železo je hlavní složkou hemoglobinu, klíčovou pro jeho správné fungování. Nedostatek železa bývá způsoben chronickou ztrátou krve, kdy dochází k vyčerpávání jeho zásob, které se sníženou hladinu snaží kompenzovat.
U žen bývá příčinou menstruace, vedle toho může být na vině i drobné krvácení, například kvůli rakovině tlustého střeva nebo žaludečním vředům. U dětí příčinou anémie může být strava s nedostatkem železa.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...

Krevní sraženiny uvnitř žíly nebo tepny mohou za vznik trombózy ...
více
Kurkuma je zázračné koření, které má již po staletí své místo ve východní medicíně. Když ji jednou vyzkoušíte, stane se jednou z nejoblíbenějších vašich bylinek a to hlavně díky jejím účinkům v lidovém léčitelství ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup