603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Beta-karoten pro krásné opálení

Beta-karoten

Červený, oranžový či žlutý pigment nacházející se v rostlinách a ovoci ...

Beta-karoten (provitamín A) je červeno-oranžový pigment, který se nachází v řadě rostlin, ovoci a zelenině. Jeho název obsahuje řecký výraz pro mrkev, tedy „carota“. Toto žluté, oranžové až červené barvivo patří mezi karotenoidy a propůjčuje plodům jejich sytou barvu. 

Beta-karoten je prekurzorem vitamínu A, což znamená, že jej na vitamín A organismus přeměňuje. Vitamín A je přitom nezbytný pro zdravou pleť, sliznice, imunitní systém a zdraví zrakového ústrojí. Sám o sobě není beta-karoten esenciální živinou, na rozdíl od vitamínu A. Nadměrný příjem vitamínu A je nicméně pro organismus toxický.

Image 0

Jak ovlivňuje beta-karoten lidské zdraví?

 • Působí antioxidačně
 • Může zpomalovat zhoršování kognitivního myšlení
 • Napomáhá udržet zdravé plíce, a to i v pozdějším věku

Nedostatek β-karotenu má obvyklé projevy nedostatku antioxidantů, zvyšuje se riziko rakoviny a klesá celková obranyschopnost organismu. Pokud současně není tělu dodáván ani vitamí A, není z čeho tento vitamín vyrábět, a to s sebou nese další významná zdravotní rizika (poškození pokožky nadměrným sluněním ...).
Karotenoidy jsou obecně citlivé na vzdušný kyslík a světlo a na působení některých enzymů.Také dehydratace a skladování ovoce a zeleniny snižují biologickou aktivitu. Naproti tomu jsou karotenoidy poměrně stabilní v mražených potravinách. Betakaroten využívá také potravinářství jako aditivum, které je na obalech označováno jako E160a. 

Potraviny bohaté na beta-karoten

 • Broskve
 • Chřest
 • Brokolice
 • Mrkev
 • Grepfruit
 • Papriky
 • Švestky
 • Špenát
 • Dýně

Karotenoidy dávají zabarvení vaječnému žloutku, máslu nebo masu lososa.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...

Mnoho lidí se trápí špatnou náladou, nedostatkem energie, nebo dokonce depresí. Proč se ale soužit, když je často možné tyto nedostatky vyřešit příjmem vhodných vitamínů a minerálů?
více
Tajemně znějící látka pycnogenol se získává z extraktu z borovice mořské. Na lidský organismus má velmi pozitivní vliv, z něhož mohou těžit dámy (podporuje mladistvý vzhled pleti) i pánové (podporuje mužskou plodnost a působí proti erektilní dysfunkci) ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup