603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Cordyceps stimuluje imunitu pro boj proti viru chřipky

Cordyceps patří mezi medicinální houby. Jeho účinky jsou v čínské medicíně známé již tisíce let a jeho využití se stále více uplatňuje i v západní medicíně ... 

Image 1

Využití Cordycepsu

  • Je vysoce účinný ve stimulaci imunitního systému
  • brání v rozvoji nádorového bujení 
  • Neutralizaci volných kyslíkových radikálů
  • Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
  • Urychlování regenerace
  • Přispívá k normálnímu stavu myokardu (srdce)

Virová onemocnění se do našeho těla dostávají nejčastěji přes sliznice dýchacího a zažívacího ústrojí, které jsou otevřené k vnějšímu prostředí. Většina virových infekcí je bezpříznaková a tělo se s ní vypořádá samo. Před virovými onemocněními se lze do jisté míry chránit dostatečnou hygienou nebo očkováním.
Viry potřebují buňky našeho těla, aby přežily. Každý virus má svůj oblíbený druh buněk. Když se dostane do organismu, putuje k nim. Následně do nich vnikne a „nařídí" buňce, aby produkovala jeho částice. Když jsou částice hotové, obvykle buňka zanikne a virus se přesune k buňce další a proces se opakuje. Ve většině případů probíhají virové infekce skrytě a jen u malého počtu osob se nákaza navenek projeví. Podílí se na tom schopnosti organismu, které dovedou nahradit ztrátu jistého počtu buněk a imunitní systém, který dokáže zabránit napadení dalších buněk a zlikvidovat virus.

Každý den se potkáváme s množstvím virů a záleží na naší obranyschopnosti, jak se s nimi dokážeme poprat.

Z větší části ani netušíme, že nás nějaký virus napadl, jindy se nemoc projeví různými příznaky. A nakonec jsou viry, kdy i ten nejodolnější člověk na světě podlehne a nemoc se projeví závažným průběhem, který může skončit až tragicky.

Je možné využít Cordyceps na snížení virové infekce?

Neméně důležitý je i jeho vliv na infekční patogeny. Jedná se o protibakteriální i protihoubové působení. Dokáže však omezovat i virové infekce. Tradičně se Cordyceps také i využívá pro posílení obranyschopnosti organismu jako prevenci, nebo u opakujících se vnějších napadení patogeny (nachlazení, virózy, chřipky) ...


Cordyceps a virová infekce - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

Na myším modelu byl prokázán jeho účinek na virus chřipky.

Image 2

V pokusu byly využity tři rozdílné koncentrace připraveného extraktu z Cordycepsu. Tento byl přidáván do vody a myši jej pily po dobu sedmi dní. Část myší dostávala placebo. Poté byly myši intranazálně, tj. nosem, infikovány virem chřipky, který je odpovědný za pandemii z roku 2009, tj. virus H1N1. Po infikaci došlo k rozvoji nákazy. V případě myší, jimž byl před infekcí podáván extrakt z Cordycepsu, nedošlo k výrazné ztrátě hmotnosti ani k výraznější úmrtnosti, jak to bylo u myší, které dostávaly místo extraktu před infikací placebo.

Bližší zkoumání odhalilo, že Cordyceps moduluje aktivitu imunitního systému, který se pak lépe vypořádá s virovou infekcí.
U předléčených myší se zvýšila koncentrace cytokinů, které jsou spojeny se zvýšením aktivity imunitního systému a počtu imunitních buněk, např. IL-12, zvýšil se též počet cytotoxických virovou infekci omezujících buněk ‒ NK (natural killer). Naproti tomu nedošlo k výraznému nárůstu produkce TNF-α. 
Zdá se tedy, že Cordyceps stimuluje hlavně tu část imunitního systému, který si dokáže poradit právě s virovou infekcí (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: Lee, H. H., Park, H., Sung, G.-H., Lee, K., Lee, T., Lee, I., Park, M.-s., Jung, Y. W., Shin, Y. S., Kang, H., Cho, H. 2014. “Anti-influenza Effect of Cordyceps militaris through Immunomodulation of DBA/2 Mouse Model.” Journal of Microbiology. doi: 10.1007/s12275-014-4300-0.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Mohly by extrakty z medicinálních hub posílit váš imunitní systém více, než vitamíny C a D?
Imunitní systém nás chrání proti infekcím a nemocem, protože dokáže identifikovat a zabíjet patogeny a nádorové buňky. Zbavuje organismus toxinů. Objeví začínající problémy způsobené viry i červy a dokáže rozlišovat mezi zdravými buňkami a potencionálními útočníky. Jinými slovy, je to systém, který se o nás komplexně stará.
více
Jednou z nejčastějších mystifikací je, že by člověk měl získávat všechny důležité živiny ze stravy.
více
Funkční obranyschopnost je základem našeho přežití. Víte jaké vitamíny a minerály Vám nesmí chybět?
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup