603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89

MycoMedica Hericium 500 mg 90 kapslí

Kvalita výroby: Bez lepku - Vege
Tento produkt zatím nikdo nehodnotil

Popis produktu – obsažené látky účinně napomáhají:

MycoMedica Hericium extrakt je asi 20x koncentrovanější než sušený prášek z hub, proto je jeho účinek efektivnější!
Obsah polysacharidů v extraktu MycoMedica Hericium je minimálně 30% (300mg/g) ... Produkt MycoMedica Hericium je schválen Ministerstvem zdravotnictví ČR pod č.j. OVZ-35.1-21.04.2011-45938

Skladem
Dodání do 2 dnů
690 Kč
 • Informace
 • Podrobný popis
 • Máte dotaz?
 • Hodnocení

Účinky:

Pro optimální stav trávícího traktu

Dávkování:

2–4 kapsle denně (2–3 měsíce v roce)

Upozornění:

Tento produkt je registrován jako doplněk stravy. Není určen jako náhrada vyvážené, pestré stravy. Nejedná se o lék a nelze jej za předepsané léky zaměňovat. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určen pro děti do 3 let, těhotné a kojící matky. Skladujte na suchém místě. Neobsahuje efedrin, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

Balení po:

90 rostlinných kapslí á 500 mg extraktu, dávka na 22- 45 dní

Složení:

500 mg extraktu Korálovec ježatý, rostlinné kapsle (obal)

Značka:

MycoMedica

Výrobce:

MycoMedica

Informace a doporučení na těchto webových stránkách o Tradiční čínské a Ayurvédské medicíně, bylinných produktech jsou pouze informativní, nenahrazují vyšetření, diagnózu a léčbu lékařem západní medicíny. Potravinové doplňky nemají schválené léčivé účinky a nejedná se tedy o lék. Toto ustanovení je uváděno na základě nařízení Zákony o zdraví lidu ČR z roku 2011 a směrnic EU.

MycoMedica Hericium 500 mg 90 kapslí

Hericium (korálovec ježatý, Hericium erinaceus) je velmi oblíbená jedlá houba, a to hlavně díky svým více než 30 aromatickým složkám. Své jméno houba získala podle unikátního tvaru plodnice, která je kulovitá a rozvětvená a může mít průměr až 30 cm. Roste paraziticky v trsech na poškozených kmenech stromů či pařezech. 

V tradiční čínské medicíně se používá již po celá staletí. Podle ní dokáže Hericium vyrovnávat nerovnováhu yinyangu v celém organismu. Je bohaté na beta-glukany (typické pro vitální houby), fytosteroly, erinacin Q a všech osm esenciálních aminokyselin. Jako každá vitální houba obsahuje vysoký počet vitamínů, minerálů a stopových prvků.  

Účinky podle TČM

V Číně s úspěchem napomáhá:

 • posiluje Wei (žaludek) a reguluje jeho Qi
 • doplňuje Pi (slezinu) a trávení
 • uklidňuje ducha Shen a posiluje činnost mozku

TCM charakteristika

 • teplota - neutrální
 • chuť - sladká, fádní
 • tropismus - PI (slezina), Wei (žaludek), Xin (srdce), dle jiných zdrojů + Gan (játra), Shen (ledviny), či všechny okruhy

Své jméno houba získala podle unikátního tvaru plodnice, která je kulovitá a rozvětvená a může mít průměr až 30 cm. Hericium má jemnou chuť a konzistenci připomínající ryby. Roste paraziticky v trsech na poškozených kmenech stromů či pařezech. Hericium mé své pevné místo v tradiční čínské medicíně. Podle ní dokáže Hericium vyrovnávat nerovnováhu yin a yangu v celém organismu. V tradiční čínské medicíně se Hericium využívalo zejména pro jeho schopnost harmonizovat žaludek a slezinu. Staří čínští a japonští lékaři dokázali využít jeho funkci An Shen (uklidnit ducha) a znali též jeho příznivý vliv na posílení mentálních funkcí.


K výrobě těchto produktů jsou používány extrakty vitálních hub. Tato forma je nejvhodnější a po celém světě nejužívanější k danému účelu. 
Hericium extrakt je asi 20x koncentrovanější než sušený prášek z hub, proto je jeho účinek efektivnější! Obsah polysacharidů v extraktu MycoMedica Hericium je minimálně 30% (300mg/g).
Dlouhodobým testováním bylo zjištěno, že je ideální koncentrací pro dané účinky. Nižší koncentrace (10%) je méně účinná, vyšší koncentrace (40%) je vždy na úkor ostatních účinných látek a dochází k posunu účinku konkrétní houby. 

Rozšířené dávkování

 • V případě potřeby: 6–8 kapslí denně (vhodné poradit se s praktikem čínské medicíny) . Doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat, 2–3 měsíce v roce.

Kapsle užívejte na lačno (min. 30 minut před jídlem, či 60 minut po jídle), zapíjejte vodu, nebo slabým zeleným čajem. Při užívání vitálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C pro vstřebatelnost účinných látek hub (zdroj MycoMedica.cz) 

Pro více informací využijte poradnu ...


Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU

 • Hericium erinaceus
  Evropská Unie zakazuje uvádět jakákoliv zdravotní tvrzení k této houbě

Na základě nařízení EU č. 432/2012 nesmíme u produktů uvádět žádná zdravotní tvrzení, která by odkazovala na jejich léčivé účinky. Původní informativní texty jsme přizpůsobili platné legislativě. U produktů tedy mnoho informací nenajdete.

Dle současného Nařízení legislativy EU u bylinek, bylinných produktů a vitálních hub nesmíme uvádět žádné informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin - byť se ony bylinky, vitální houby používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék ...

Hericium erinaceus (korálovec ježatý) je jedlá houba známá hlavně v Asii. Je možné setkat se s ní v místech s mírným podnebím. Její české jméno je odvozené od jejího jedinečného vzhledu – korálovec ježatý. Krom kulinářského využití je Hericium hojně podáván jako prostředek v lidovém léčitelství tradiční čínské medicíně ... 
více
Hericium, korálovec ježatý, je vitální houbou, která je využívána v lidovém léčitelství i v tradiční čínské medicíně. Její vliv na zdraví je testován i vědecky.
více
Hericium je vitální houba, jejichž účinky na zdraví jsou známé v lidovém léčitelství po mnoho let. Prováděné pokusy a studie u této houby potvrdily mnoho pozitivních účinků ...
více
Hericium erinaceus (korálovec ježatý) dostal své jméno dle tvaru připomínající korál. Jedná se o parazitickou houbu rostoucí na kmenech stromů, pařezů. Má významné postavení v lidovém léčitelství i v tradiční čínské medicíně.
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup