603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Jak pomáhají enzymy?

Enzymy

Enzym je specifická organická molekula urychlující reakce v organismech. Umožňuje tak průběh reakcí i při relativně nízkých teplotách, neutrálním pH ...

Image 0

Co jsou enzymy?

V biologických systémech probíhá mnoho různých druhů reakcí. Při pokusech o jejich doplnění mimo živý systém se zjistilo, že jejich rychlost je významně nižší. Reakce v živém systému probíhají mnohonásobně rychleji. Zásadní podíl na tom má existence bio katalyzátorů – enzymů. Ty často umožňují průběh i takových reakcí, které by v podmínkách lidského těla neprobíhaly.

Katalyzátor je látka, která zvyšuje rychlost chemické reakce, ale nemění chemickou rovnováhu, jen zkracuje čas jejího dosažení.

Enzymy z kalifornských žížal

Bioaktivní krém z kalifornských žížal Vermione má vynikající průnik pokožkou do podkoží a buněk. Je zapříčiněn silným prokrvením ošetřované plochy a tím se urychluje vstřebávání. Prokrvení je způsobeno uvolněním látek z komplexu krému v rámci aktivace s pokožkou. Po překonání svrchní části pokožky, tvořené odumřelou částí, dochází k zvýšenému proudění v cévních kapilárách a k uvolnění enzymu hyaluronidasy.

Hyaluronidasa rozkládá kyselinu hyaluronovou, která je součástí základní mezibuněčné hmoty a tím urychluje vstřebávání účinných látek a jejich průnik tkáněmi, včetně tkání zanícených.

Jak enzymy pomáhají? 

Působení cílené 

Obsažené enzymy pronikají do nejspodnější vrstvy pokožky a při styku s kožní tkání se aktivují. Dodávají kožní tkáni potřebné vitamíny a posilují její imunitu.

Urychlují procesy regenerace

Enzym je jednoduchá či složená bílkovina, mezi její nejdůležitější funkci spadá urychlování procesu v lidském těle/v buňkách.

Alternativa

Enzymy jsou známé pro vytlačování poškozených a odumřelých buněk směrem k povrchu pokožky, což je zpravidla jasným důkazem pozitivního a obnovovacího účinku působení enzymů.

Pro extrakty krémů Vermione s bioaktivním užitím je nejlépe vystiženo jeho působení jako harmonizační a preventivní, kdy uvádí organismus do rovnováhy a zvyšuje její obranyschopnost. Výhodou dlouhodobé aplikace krémů je jeho bezproblémová snášenlivost, netoxičnost, imunomodulační účinnost a regulační vlastnosti spojené se zlepšením kondice organismu.

V případě bioaktivního extraktu Vermione získaného z kalifornských žížal, bylo unikátní patentovanou technologií dosaženo stabilizace látek, a to až do teplot nad 50 °C.

Extrakt má velmi vysokou vstřebatelnost i na neporušené pokožce, kdy rozkládá odumřelé části pokožky, ale zdravé buňky nepoškozuje, naopak vyživuje.

Image 1

Zkušenosti z praxe

Z provedených klinických studií v sanatoriu PROSANUM, pod vedením profesora MUDr. Františka Novotného, DrSc, byla prokázána vysoká účinnost léčby:

 • Lupénky, ekzémů
 • Akné, oparů
 • Novotvarů/nádorů kůže
 • Pigmentových skvrn
 • Jizevnaté tkáně
 • Popálenin
 • Bércové vředy, amputace nohou u diabetiků
 • Růže 
 • Otoky, hematomy
 • Poporodní defekty
 • HPV infekce/genitální opar 

Úspěšně aplikován při léčbě hemoroidů, kdy již bylo prokázáno, že jeho účinnost je zcela srovnatelná s operačním zákrokem (zdroj Vermione.cz).

Aktuality

Nejen covid, očkování, ale i jiné infekce a silná míra stresu ovlivňují kvalitu Vašich vlasů či jejich padání. Anti Hair Loss program Vám pomůže znovu obnovit zdravý stav vlasů, jejich pevnost a kvalitní růst.
Více info zde ...

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Jak napomáhat při odstranění akné? Více info zde ...

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup