603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00
Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89

7 důvodů, proč je Açaí super

Rozvoj nádorů, optimální trávení, víc energie...
Malé fialové bobulky Açaí připomínají modré hroznové víno. Pochází z palmy Açaí, která roste ve střední a jižní Americe, zejména v amazonských deštných pralesích.

Image 1

Proč by vás mělo tohle drobné ovoce zajímat?

Malé, dužnaté ovoce Açaí je přímo napěchované antioxidanty a živinami, které naše tělo potřebuje pro správné fungování a zachování zdraví.
Plody Açaí jsou považovány za superpotravinu díky svému výjimečnému chemickému složení.
Zdravotních benefitů Açaí je bezpočet, a je takřka nemožné je všechny vyjmenovat. Proto zde nyní pro vás vypíšeme ty nejdůležitější....

1. Silný antioxidant 

Mnoho zdravotních priorit má Açaí spjato s antioxidačním potenciálem těchto plodů. Na antioxidační složky zvané antokyany a polyfenolické flavonoidy je Açaí obzvlášť bohatá. Antokyany jsou zodpovědné za fialovou barvu plodů.

Napomáhá v boji:

  • Proti poškození myokardu 
  • Rozvoji buněčných nádorů 
  • Při ochraně imunitního systému
  • Společně s flavonoidy neutralizují volné radikály
  • Chrání organismus před velkým počtem onemocnění a předčasným stárnutím  
  • Pomáhají antioxidanty našemu tělu zbavit se nebezpečných toxinů, jako jsou například pesticidy, fungicidy, těžké kovy, choloroform, toxiny z průmyslového znečištění a další chemické látky, které jsou příčinou mnoha poruch a chorob organismu

Některé z provedených studií ukazují, že mají plody Açaí větší antioxidační sílu než brusinky, maliny, ostružiny, jahody či borůvky, které jsou obecně považovány za největší zdroje antioxidantů.

Image 2  

2. Sníží cholesterol a podpoří zdraví kardiovaskulární soustavy

Plody Açaí jsou bohaté na omega mastné kyseliny. Antokyany tyto mastné kyseliny snižují hladinu LDL cholesterolu („zlý cholesterol“) a naopak zvyšují hladinu HDL cholesterolu („hodný cholesterol“). Pro zdravé cévy a srdce je tedy Açaí to pravé ořechové! Snižování hladiny cholesterolu podporuje také vysoký obsah vlákniny v plodech Açaí. Açaí je navíc skvělým zdrojem rostlinných sterolů, které pracují společně s omega-6 a omega-9 mastnými kyselinami jako prevence onemocnění srdeční soustavy. Snižují riziko vzniku krevní sraženiny a zlepšují cirkulaci krve.

3. Zlepší trávení

Díky výjimečně vysokému obsahu vlákniny napomáhá Açaí zachovat zdravou trávicí soustavu. Zlepšuje trávení potravy a co je neméně důležité, podporuje správné vyprazdňování tlustého střeva. Působí tak jako prevence syndromu dráždivého tračníku, hemoroidů a ulevuje od zácpy.

4. Nabudí obranyschopnost a brání rozvoji nádorů 

Další velké pozitivum Açaí leží v jeho schopnosti posilovat imunitní systém. Antioxidanty, které se v tomto drobném ovoci nachází, bojují proti negativnímu vlivu volných radikálů a chrání organismus před viry, bakteriemi a parazity, a tím pádem působí jako prevence rozvoje mnoha onemocnění a infekcí. Díky tomu všemu posilují náš imunitní systém a podporují jeho zdraví fungování.
Plody Açaí jsou bohaté na vitamin C a kyselinu elagovou, které synergicky s antioxidanty antokyany a polyfenoly bojují proti nádorům. Všechny tyto látky omezují proliferaci rakovinných buněk a naopak podporují jejich odumírání.

Image 3

5. Omlazení pleti

Pravidelná konzumace Açaí napomáhá předčasnému stárnutí organismu, a tím pádem i pleti. Díky vysokému obsahu antioxidantů mohou plody Açaí zpomalit proces stárnutí.
Redukují buněčná oxidativní poškození způsobené interními i externími faktory, mezi než patří ultrafialové záření, chemické látky v ovzduší, potravinová aditiva či cigaretový kouř a další.
Açaí tak minimalizuje poškození způsobené oxidativním stresem, jehož viníky jsou volné radikály. Olej z Açaí obsahuje mnoho produktů péče o pleť. Snižuje projevy vrásek a povadlou kůži a pleti propůjčuje zdravý a mladistvý vzhled.

6. Bystrá mysl

Plody Açaí podporují mozkovou aktivitu, opět díky vysokému obsahu antioxidantů (antokyanů a polyfenolů). Tyto složky fungují v tandemu: chrání mozkové buňky před poškozením a zpomalují úpadek kognitivních schopností způsobený rostoucím věkem. Konzumace Açaí napomáhá zlepšovat paměť a soustředění, a zlepšuje kvalitu spánku.

7. Viagra z pralesa

Díky vysokému obsahu hodnotných živin a antioxidantů vás Açaí nabudí, a ještě k tomu zlepší vaši výdrž. Plody napomáhají tělu zbavit se toxinů, čímž dochází ke snížení únavy, letargie a apatie. Protože jsou bohaté na sacharidy, bílkoviny a zdravé tuky, udržují stále vysokou úroveň energie, zatímco celodenně zvyšují výkonnost v běžném životě.
O Açaí se často mluví jako o „viagře z amazonského pralesa“. Věří se, že zvyšuje libido a chuť na sex. Důvod nejspíš leží právě v podpoře výkonu organismu, zlepšení cirkulace krve a přívalu energie(zdroj Medaprex).

Detox vám může zachránit i život. Říkáte si, jak je to možné?
více
Víte co může být příčinou Vaší únavy?
 Poradíme Vám jak ji odstranit ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup