603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Toxiny, škodlivé látky pro náš organismus

Toxiny

V kontextu detoxikace a zdravý životní styl jsou uvedeny toxiny jako škodlivé látky, které se hromadí v organismu a mají na něj negativní vliv ... 

Image 0

Za normálních okolností imunitní systém, ledviny a játra společně pracují na vyloučení toxinů (detoxikace) z organismu. Může se ovšem stát, že hladina toxinů v organismu přesáhne jeho kapacitu je vyloučit. Pak se toxiny hromadí. Léta o tom nemusíme mít ani ponětí, nicméně jednoho dne nahromaděné toxiny mohou nemocí či jinak negativně projevit. Proto je vhodné snažit se vystavování toxinům vyhýbat.

Tři typy toxinů

Toxiny jako látky, které škodí celkovému zdraví organismu, lze rozdělit na tři typy:

  • toxiny vnitřní
  • vnější
  • toxiny získané z „toxického“ chování

1. Vnitřní toxiny
Zde se řadí citlivost na různé typy potravin (lepek, mléčné výrobky, vajíčka).

2. Vnější toxiny (environmentální)
Zde řadíme látky z průmyslu znečišťující životní prostředí, zubní amalgámy ze rtuti či stříbra, rtuť v mořských rybách, olovo obsažení ve starých barvách, roletách a konzervách, hliník obsažený v antiperspirantech a deodorantech. Dále plísně ve špatně větraných prostorech jako jsou koupelny či sklepy, pesticidy.

K externím toxinům bývají vystaveni také horníci či mechanici. Zdrojem toxinů může být i špatná kvalita vzduchu v budovách větraných klimatizací, nekvalitní voda či jídlo, kouř (nejen cigaretový), kosmetické a čistící produkty, léky i ultrafialové záření ze slunce. Významnými toxiny jsou také ftaláty a bisfenol A. Kromě toxinů, kterým je naše tělo vystaveno z životního prostředí, produkuje i lidský organismus sám toxiny, například v průběhu chronických infekcí, alergických reakcích.

3. Toxické chování
Zahrnuje zejména nadměrný stres a nevhodně zvolená strava založená na konzumaci vysokého množství trans-tuků, průmyslově zpracovaných potravin a cukru.

Image 1 

Označení toxin lze definovat i z hlediska medicínského, tj. „jedovatá substance produkována živými buňkami či organismy nebo syntetická substance vznikající umělým zpracováním.“(zdroj Medaprex.cz) 

Jak se zbavit toxinů?

Toxiny jako takové, mohou vznikat přímo v našem těle. Jednat to mohou být látky produkované některými bakteriemi a případně orgány, které nesprávně fungují. V naše těle vzniká i psychotoxin, který je stejně nebezpečný jako všechny ostatní. Jsou to biochemické látky, které v organismu vznikají při stresu, úzkosti, strachu a jiných negativních emocích a pocitech. Tyto látky pak negativně ovlivňují chod našeho organismu a mohou se v těle také ukládat.

Toxinů bychom se měli pravidelně zbavovat.

Nepřetržitě v našem těle probíhá přirozená detoxikace. Tento průběh je ovlivněn naší stravou, pitným režimem, fyzickou kondicí, dostatkem spánku, ale i psychikou a léky. Příjem toxinů, můžeme do jisté míry ovlivňovat, ale i pokud ho téměř eliminujeme, je nutná pravidelná větší očista organismu – d e t o x i k a c e .

Větší detoxikaci bychom měli provádět pravidelně, alespoň 1x ročně!

Detox vám může pomoci od nemocí. Říkáte si, jak je to možné?
více
V dnešní době je organismus zatěžován mnoha negativními vlivy, což může vést ke zvýšení výskytu nemocí. Organismus může být zanesen látkami z prostředí, potravy či léků. Je tedy důležité přemýšlet o podpoře orgánů, které se podílejí na detoxikaci těla a napomoci organismu s očistou. Jaro je ideální k provedení detoxikace organismu, ale není to podmínkou pouze v tento čas.
více
Stimulovat vylučování moči, redukce váhy ... 
více
Aktuality

Nejen covid, očkování, ale i jiné infekce a silná míra stresu ovlivňují kvalitu Vašich vlasů či jejich padání. Anti Hair Loss program Vám pomůže znovu obnovit zdravý stav vlasů, jejich pevnost a kvalitní růst.
Více info zde ...

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Jak napomáhat při odstranění akné? Více info zde ...

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup