603 48 77 89      Po-Čt 9:00 - 16:00

Detoxikace organismu

Detoxikace

Detox tj. očista těla od škodlivých látek - toxinů. Pro většinu lidí je už přirozené, že čas od času podstoupí nějakou detoxikaci organismu...

Image 0

V názvu alternativní - celostní medicíny je detoxikace proces, který má tělu pomoci se zbavit toxinů, čili nahromaděných škodlivých látek, které mají na organismus po negativní stránce.
Detoxikace může zahrnovat řízenou dietu, půst, vyhýbání se určitým specifickým potravinám (tuky, sacharidy, ovoce, zelenina, džusy) nebo očistu tlustého střeva.
Ačkoliv klasická medicína očistu organismu příliš neuznává, v oblasti celostní medicíny a zdravého životního stylu je detoxikace organismu velmi oblíbená.

Detoxikace organismu se provádí:

 • Přirozeným způsobem

  V lidském organismu probíhá neustálá přirozená detoxikace.

 • Řízenou dietou, nebo půstem
  Výběrem potravin, čištění organismu pitným režimem

 • Pomocí produktů
  Potravinové doplňky (nápoje, náplasti)

 • Přístrojovým způsobem
  Podpora a urychlení přirozeného způsobu detoxikace těla.

Image 1

Přirozená detoxikace

Během přirozené detoxikace organismu se vylučováním odstraňují z těla toxické a pro organismus zatěžující látky. Naším úkolem je pomáhat organismu, aby mohla detoxikace plynulá, protože svůj trávicí systém a tím i celý organismus neustále zatěžujeme škodlivými látkami moderní doby.

Když začneme s detoxikací, naším prvním krokem musí být odlehčení činnosti jater!

Na tuto činnost se specializují:

 • Játra
  Čistí protékající krev a produkují žluč na trávení tuků. Jsou schopna oddělovat látky potřebné pro organismus a filtrovat toxické škodliviny (léky, umělé přídatné látky). Nějaký čas se v játrech zdržují, průběžně se jich však snaží zbavit přes pokožku, ledviny a plíce.

  Nejdůležitějším tedy úkolem je třídění nežádoucích látek v těle, jejich dočasné skladování a následné vyloučení z organismu. Když jsou játra přetížená, nebezpečné toxiny se dostávají zpět do tělesných tkání.

 • Ledviny
  Čištění ledvin od ledvinových kamenů a písku. V ledvinách se toxiny neskladují. Častý problém s ledvinami je z důvodu nízkého příjmu tekutin se moč příliš zahustí. Na to, aby ledviny mohly vylučovat toxické látky, potřebují dostatečně mokré prostředí, které můžeme zajistit jen pitím kvalitní čisté vody.
 • Střeva
  Dopadem syntetických škodlivých látek v naší stravě nastává zácpa či různé zažívací potíže. Detoxikace organismu má za cíl odstranit z organismu právě tyto nebezpečné a škodlivé látky.

Detoxikace a strava

Mezi hlavní typy detoxikace patří i diety, které mají mít očišťující účinek.

Hlavní myšlenkou detoxu je, že velká část naší stravy obsahuje složky, které nejsou pro zdraví člověka nezbytné jako například zvýrazňovače chuti, barviva, pesticidy a vhodnou dietou je správné se těchto nepřirozených složek v jídle vyvarovat.
Detoxikační diety mohou být různé. Je při nich možné konzumovat jen úzkou skupinu potravin (vodu, čerstvé džusy), vypustit určité typy potravin (jako tuky či jídla smažená) nebo průmyslově zpracované potraviny, případně potraviny, které bývají často trávicím traktem špatně snášené (typicky například mléčné produkty či lepek). Tento typ stravy bývá obvykle bohatý na vlákninu.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...

Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup