603 48 77 89      Po-Čt 9:00 - 16:00

Detoxikace organismu

V dnešní době je organismus zatěžován mnoha negativními vlivy, což může vést ke zvýšení výskytu nemocí. Organismus může být zanesen látkami z prostředí, potravy či léků. Je tedy důležité přemýšlet o podpoře orgánů, které se podílejí na detoxikaci těla a napomoci organismu s očistou. Jaro je ideální k provedení detoxikace organismu, ale není to podmínkou pouze v tento čas ...

Image 1

Detoxikace organismu

1. Játra

Nejvíce jsou zatěžována játra, která jsou jakousi chemickou továrnou na zpracování škodlivin, toxických látek. 
Játra neutralizují škodliviny, přeměňují na netoxické sloučeniny, plní i detoxikační funkci. Ale i játra mohou být přetížena a poškozená, dochází tak ke kumulaci škodlivin v těle. Existuje mnoho možností, jak podpořit játra. Mezi ně patří i užívání houbových potravních doplňků.
Dle prováděných výzkumů se ukazuje, že vitální houby mají ochranný (hepatoprotektivní) vliv na játra.

2. Ledviny

Další zatíženým orgánem jsem ledviny. Mnohé látky neprocházejí játry, ale jsou rozpuštěné ve vodě a vylučovány ledvinami. Ty jimi mohou být poškozeny.

Image 2

Při snížené funkci ledvin dochází k zadržování tekutin v těle, a to i s toxickými látkami. V případě ledvin jsou vhodné vitální houby i bylinky. 
Všechny vitální houby jsou bohaté na polysacharidy, a to i na ty nerozpustné, na vlákninu, např. chitin. Na ni se mohou navázat různé tělu škodlivé toxické látky a díky tomu, že vláknina urychluje peristaltiku a upravuje střevní mikroflóru, jsou tyto škodliviny nejen navázány, ale i rychleji vyloučeny se stolicí z těla. Navíc houby udržují zdravé střevo, které pak „nepropouští“ škodliviny do těla. Je prokázáno, že houby dodávají tělu energii, podporují fyzickou i psychickou kondici, což je jistě dáno i tím, že pomáhají tělu zbavit se škodlivin a ulehčit mu.

Kvalita houbového extraktu

Abychom mohli plně využít účinky hub, je nutné zvolit kvalitní houbový preparát vyrobený z prvotřídních surovin, které jsou zpracovány tak, aby se uchovaly všechny účinné látky. Jen takový preparát může být přínosem pro naše zdraví.
Nejpoužívanější jsou produkty obsahující houbové extrakty s 30 - 40 % podílem polysacharidů.

  • Vyšší podíl polysacharidů bývá na úkor ostatních účinných látek a extrakt svým účinkem již neodpovídá účinku surové houby.
  • Nižší podíl polysacharidů snižuje účinnost extraktu.

Nesmíme ani opomenout kvalitu zdrojové suroviny. Houby do sebe dokáží natáhnout člověku škodlivé látky – pesticidy, těžké kovy, radioaktivitu...

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Detox vám může pomoci od nemocí. Říkáte si, jak je to možné?
více
Jednou z nejčastějších mystifikací je, že by člověk měl získávat všechny důležité živiny ze stravy ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup