603 48 77 89      Po-Čt 9:00 - 16:00

Enzym telomeráza pro anti-aging omlazující péči

Enzym telomeráza

Ribonukleový protein, který dokáže prodloužit krátící se telomery ...

Image 0

Telomeráza, která se také nazývá terminální transferázou, je ribonukleoprotein, který dokáže svojí aktivitou prodloužit konce telomeru přidáním opakující se sekvence na konec chromozomu, čili replikovat konce chromozomů. Díky tomu hraje významnou roli v tzv. telomerové teorii stárnutí a samozřejmě má podle vyznavačů této teorie také velký potenciál v oblasti anti-agingu.

Telomer je oblast opakujících se sekvencí na každém rameni eukaryotického chromozomu u většiny eukaryot. Chrání ramena chromozomů, chromatidy před poškozením DNA, nebo před nežádoucím spojováním jednotlivých chromozomů.

Instrukce pro prodloužení ...

Telomeráza je enzym reverzní transkriptázy, která přenáší svoji vlastní molekulu RNA. Ta je při aktivitě enzymu využita jako instrukce, jak prodloužit telomery. Enzym telomeráza je typicky aktivní v kmenových buňkách a ve většině kancerózních buněk, u tělesných buněk typicky buď zcela absentuje, nebo vykazuje jen minimální aktivitu.

Existenci tohoto kompenzačního mechanismu zkracování telomerů, respektive telomerové teorie stárnutí, poprvé zmínil sovětský biolog Alexej Olovnikov v roce 1973, který vedle toho nastínil možné propojení telomerů a rakovinného bujení.
Enzym telomerázu objevily Carol W. Greiderová a Elizabeth Blackburnová v roce 1984, společně byly tyto dámy s vědcem Jackem W. Szostakem za jejich objev v roce 2009 oceněni Nobelovou cenou za fyzilogii a medicínu.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...

Ideální spojenec v boji proti viditelným známkám stárnutí pleti je kyselina hyaluronová! Tentokrát však nemáme na mysli injekčně aplikované výplně či topicky aplikované krémy či séra, ale kyselinu hyaluronovou užívanou ústně v podobě doplňků stravy ...
více
Mohou za to telomery!
A s objevem tohoto mechanismu stárnutí organismu jde samozřejmě ruku v ruce také teorie, jak proces přirozeného stárnutí zpomalit ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup