603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Přínosy kurkumy, které musíte vyzkoušet

Kurkuma má mnoho prospěšných vlastností, což z ní činí jedno z nejkompletnějších koření. Zde je desítka hlavních výhod ...

Image 1

Kurkuma je koření původem z jižní Asie, příbuzné zázvoru, lahodné chuti a plné vzácných látek, které se bez sebemenšího snažení dostalo do kuchyní po celém světě. Není náhoda, že je nazývána superkořením zdraví.antioxidační vlastnosti, přispívá k řádnému fungování činnosti mozku, může napomoci předejít srdečním onemocněním.

10 přínosů této královny koření

1. Je to silná výživa pro lidský mozek
Kurkuma může zpomalit stárnutí mozkových buněk a nabídnout cennou pomoc vašemu mozku, aby byl zdravý a aktivní!

2. Může zabránit (a bojovat) proti vzniku rakoviny
Kurkuma je jednou z nejmocnějších ingrediencí v boji proti rakovině.V tomto je ještě silnější nežli vitamín D. Inhibuje rozmnožování rakovinných buněk a je také antiangiogenem, který pomáhá zabránit růstu cévních nádorů. 

3. Je to spojenec srdce
Kurkuma je spojencem srdce díky kurkuminu, látce, která bojuje proti srdečním onemocněním. Zpevňuje výstelku cév (endothelium), prostřednictvím kurkuminu se také snižuje hladina cholesterolu. Také významně snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění.

4. Pomáhá zhubnout
Antiangiogenetické vlastnosti, o kterých jsme mluvili, mohou také přispět k úbytku hmotnosti, neboť je potlačena schopnost tukových buněk absorbovat živiny. Navíc kurkuma stimuluje žlučník při produkci žlučových kyselin. Z těchto důvodů kurkuma zlepšuje trávicí činnost, zabraňujíc mimo jiné otokům a nadýmání.

5. Bojuje proti nachlazení a nadýmání
Antibakteriální a antivirové vlastnosti kurkumy posilují imunitní systém. Je to zázračný přírodní prostředek k prevenci před nachlazeními a sezónními chřipkami.

6. Bojuje proti cukrovce
Kurkuma je schopna zmírnit hladinu inzulínu a glukózy v krvi, což zabraňuje nástupu diabetu 2. typu.

7. Je to super léčitelka
Po staletí byla kurkuma používána k ošetřování řezných ran, popálenin a různých poranění, díky kurkuminu, který je v ní obsažen. Její protizánětlivé a antiseptické vlastnosti z ní činí vynikající přírodní a hojivý dezinfekční prostředek. Kurkuma může pomoci opravit poškozené kožní buňky a zabránit dalším kožním onemocněním, jako je psoriáza/lupénka. V Indii prodávají také bandáže napuštěné kurkumou!

8. Zachová vaši záři
Silné antioxidační vlastnosti kurkumy z ní také činí perfektního spojence pro péči o tvář, pro jej výživu a exfoliaci. Zpomaluje poškození kožních buněk, může zmírnit kožní onemocnění, jako je akné a suchost pokožky.

9. Pomáhá vašemu žaludku
Kurkuma zmírňuje bolesti žaludku a obecně reguluje žaludeční funkce. Může ulevit problémům, jako je průjem a zácpa.

10. Vybělit zuby
Kurkuma je také spojencem zubní krásy! I přes to, že je velmi barevná, kurkuma je vynikajícím přírodním prostředkem k bělení zubů! Myšlenka namazání kurkumy na zuby může znít směšně … ale funguje to! Vyzkoušejte to sami!
Pomůže vyčistit skvrny, ale jeho protizánětlivé a antimikrobiální vlastnosti mohou pomoci zlepšit zdraví vaší ústní dutiny tím, že zabijí bakterie a zanechávají ústa čistá a zářivá. Pozitivní vliv využívá při paradentóze/krvácení dásní (zdroj Zdraví bez limitu) .

Kurkuma a detoxikace 

Více o informací o produktu ZDE 

Kvalitní přírodní koncetrovaný kurkumín ve formě chutného gelu, navíc v úpravě, která je oproti účinnosti koření kurkumy  prokazatelně 46x silnější a 6-8 silnější než kurkumín v tobolkách. Účinkuje do 30 vteřin!

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Fytoestrogen obsažený v kurkumě, kurkumin je populární indické koření. Výzkumy ukázaly, že je tato aktivní složka schopna zlepšit paměť lidí a zmírnit depresi ...
více
Kurkuma je zázračné koření, které má již po staletí své místo ve východní medicíně. Když ji jednou vyzkoušíte, stane se jednou z nejoblíbenějších vašich bylinek a to hlavně díky jejím účinkům v lidovém léčitelství ...
více
Překyselení, nadýmání, žaludeční vředy, revmatoidní artritida ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup