603 48 77 89      Po-Čt 9:00 - 16:00

Bromelain

Latinský název: Bromeliaceae
Lidové názvy: Bromelin
Čeleď: broméliovité (Bromeliaceae)
Sbíraná část: plod, lodyha

Přispívá:

Velmi efektivní je kombinace bromelainu s kvercetinem, neboť bromelain zároveň výrazně zvyšuje biologickou dostupnost kvercetinu. To samé platí i pro kombinaci bromelainu a kurkuminu. 

Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU


Bromelain (Bromeliaceae)

  • Podporuje správnou funkci imunitního systému
  • Pro normální trávení (obtíže trávícího traktu)
  • Pro kontrolu tělesné hmotnosti

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ... 


Na základě nařízení EU č. 432/2012 nesmíme u produktů uvádět žádná zdravotní tvrzení, která by odkazovala na jejich léčivé účinky či mohla jen vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin, vitálních hub. Ony bylinky a houby se používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědecké výzkumy s prokázanými účinky bylin, hub, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék. Původní informativní texty jsme tedy přizpůsobili platné legislativě. U produktů mnoho informací nenajdete, neboť nesmíme ani uvádět či propojovat pro více informací dostupné zdroje ... 

U p o z o r n ě n í

Bromelain se dobře vstřebává (do krve se obvykle vstřebá okolo 40 % zkonzumovaného množství) a jeho užívání je bezpečné. Při trávicích obtížích se doporučuje dávkování 250 mg/den, u většiny dalších problémů se pohybuje okolo 500 mg/den a po chirurgických zákrocích a při onkologických onemocněních se obvykle doporučují dávky až 1000 mg/den. Za maximální bezpečnou dávku pro člověka je považováno 2000 mg.

Díky svému vlivu na krevní destičky bromelain pomáhá snížit srážlivost krve, a proto by neměl být užíván spolu s léky, které srážlivost krve snižují  (Warfarin, Aspirin ...). Bromelain dále zvyšuje účinnost některých antibiotik (tetracyklinu, amoxicillinu) a také látek se sedativními účinky (benzodiazeminů (léky proti úzkosti)), barbiturátů, tricyklických antidepresiv, léků na spaní, ale i některých bylin (kozlíku lékařského) či alkoholu.

Image 1

Botanický popis

Bromelain je směs proteolytických enzymů (enzymů rozkládajících bílkoviny, odvozených z ananasu (plodu ananasovníku, čeleď broméliovité)). Doposud bylo v bromelainu identifikováno celkem osm proteolytických složek, přítomny jsou zde ale i další druhy enzymů, glykoproteiny, sacharidy a další látky.
Bromelain lze získat přímo z ovoce, pro výrobu doplňků stravy se ale využívá zejména bromelain ze stonku ananasovníku (ten je totiž za normálních okolností odpadním produktem) a přitom je právě v něm koncentrace bromelainu velmi vysoká. Složení enzymu z plodů a stonku je ovšem mírně odlišné (bromelain ze stonku obsahuje více proteáz).

Výskyt

Ananas je tradiční rostlinou tropických a subtropických oblastí, pěstuje se zejména na Filipínách, Havaji, v Thajsku, Indonézii, Malaisii, Keni, Indii, Číně a dalších zemích. Jeho léčivé účinky byly známy zejména v tradiční medicíně Střední a Jižní Ameriky – zdejší obyvatelé využívali ananasové obklady na rány a jiné kožní problémy a šťávu pili při zažívacích potížích. Samotný bromelain byl poprvé izolován z ananasové šťávy v roce 1891, jako doplněk stravy se využívá od roku 1957.


Astma vzniká na alergickém podkladě a je onemocnění dýchacích cest charakterizované přechodným zúžením průdušek vlivem mnoha podnětů ...
více
Ulcerózní kolitida je vzácné chronické autoimunitní zánětlivé onemocnění střevní sliznice, čili postituje tlusté střevo ...
více
Klouby, krevní oběh, játra ...
více
Zklidnění  ...
více
Fytoestrogen, menopauza, kosti ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup