603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00
Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89

Předčasné stárnutí pleti

Stav, kdy se na pleti začínají objevovat vrásky a další příznaky stárnutí dříve, než je běžné je předčasné stárnutí. Pleť v oblasti obličeje je mnohem jemnější a slabší, než na zbytku našeho těla ...

Image 1

Důvody předčasného stárnutí

Víme tedy, že první vrásky a jemné linky na pokožce vznikají v líniích obličeje. Zatímco stárnutí pleti obvykle pozorujeme kolem čtyřicátého roku věku, na obličeji mohou být první známky stárnutí patrné mnohem dříve. Tomuto jevu pak říkáme předčasné stárnutí pleti.

 • Hormonální
  Vliv environmentálních, hormonálních a fyziologických faktorů na předčasné stárnutí pleti se liší.
 • Sluneční záření
  Vystavování pleti UVA záření. UVA paprsky procházejí hluboko do pleti. Často se o nich také hovoří jako o „paprscích stárnutí“. Ve vysokých dávkách totiž způsobují ztmavení a pigmentaci pleti a urychlují proces jejího stárnutí tím, že ničí kolagen, takže se pokožka jeví jako suchá, vrásčitá a hrubá s tmavšími oblastmi.

Některé následky nadměrného slunění a nedostatečné letní péče se ale snadno napravit nedají. Pigmentace na místech, která nebyla dostatečně chráněná oděvem a ochrannými přípravky jsou v posledních letech stále častější. 

 • Stres, nedostatek spánku a kouření
  Nedostatek spánku a stres také ovlivňují množství hormonů v organismu, které mají vliv na kvalitu pleti, jako například spánkový hormon, který podporuje její mladistvý a vypnutý vzhled. Kouření zvyšuje v organismu počet  volných radikálů, čímž také dochází k urychlení procesu stárnutí a snížení elasticity pleti .

Jak se zbavit známek stárnutí?

 1. Mezi hlavní znaky předčasného stárnutí pleti patří popraskané žilky na obličeji, hyperpigmentace, stařecké skvrny, jemné linky a vrásky. Ty jsou důsledkem působení UVA záření na pleť.
 2. Indikátory předčasného stárnutí pleti jsou i barevné nerovnosti a aktinická keratóza, která se projevuje vznikem rudých skvrn na obličeji zejména v oblastech koutů a tvářích.

Image 2

Jak se předčasnému stárnutí pleti vyhnout?

 • Používat přípravky s SPF ochranou   
 • Dostatek spánku (alespoň šest až sedm hodin denně)
 • Vyvážená strava
 • Snížená konzumace alkoholu a nekouření
 • Vyvarovat se nepřirozených výrazů obličeje („vraštění obočí“ a čela)
 • Nespat každou noc na stejném boku. To vše má totiž na vznik vrásek a na stárnutí pleti vliv.

Jestliže je vaše pleť již poškozená a vrásky a jemné linky jsou viditelné, stále existuje pomoc. Omlazení pleti můžete dosáhnout také používáním vhodně zvolených produktů. Pro stárnutí pleti je typická snížená produkce proteinu kolagenu, v jejímž důsledku dochází ke snížení elasticity pleti. K tomu obvykle dochází kolem čtyřicátého roku věku, nicméně v případě předčasného stárnutí i mnohem dříve.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na této webové stránce jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s lékařem.

Tato internetová stránka je koncipována pro vzdělávací program našich kurzů.

Ideální spojenec v boji proti viditelným známkám stárnutí pleti je kyselina hyaluronová! Tentokrát však nemáme na mysli injekčně aplikované výplně či topicky aplikované krémy či séra, ale kyselinu hyaluronovou užívanou ústně v podobě doplňků stravy ...
více
Mohou za to telomery!
A s objevem tohoto mechanismu stárnutí organismu jde samozřejmě ruku v ruce také teorie, jak proces přirozeného stárnutí zpomalit ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup