603 48 77 89      Po-Čt 9:00 - 16:00

Papája a její účinky pro naše zdraví 5. část

Domovinou papáji je vlhký tropický i subtropický pás Střední a Jižní Ameriky, Mexiko a Guatemala. Papája plod, má mnoho pozitivních účinků na naše zdraví ...

Image 1Papája

Papain je silný zažívací enzym, který se běžně vyskytuje a extrahuje z papáji. Využívá se jako pomocník při trávení konzumace masa. Papája má pozoruhodné léčivé účinky, které jsou známé již z dávných dob. Papája je jedna z nejsnáze stravitelné ovoce. 

40 důvodů, proč konzumovat papáju

Papája napomáhá:

 • Obtíže s konečníkem 
  Ti, kteří užívají papáju pravidelně, mohou bezpochyby potvrdit její příznivé účinky, které jsou obzvláště užitečné v případě obtížných a nepolevujících zduřelých výrůstků na konečníku. Ovoce papája je v podstatě schopné zklidnit zduřelé krevní cévy, a tím i zajistit úlevu.
 • Kontrola porodnosti
  Semena papáje a dokonce i nezralé plody byly po staletí používány v mnoha oblastech jihovýchodní Asie a na indickém subkontinentu jako metoda kontroly porodnosti. Tamní ženy, pokud se chtěly vyhnout těhotenství, konzumovaly kolosální množství nezralých plodů papáje. Je také známo, ale není zcela potvrzeno, že pokud se papája aplikuje přímo na dělohu, může způsobit potrat.

Papája obsahuje papain, který má proti zanícení vlastnosti. Tři velmi silné antioxidanty v papáji zabraňují oxidaci cholesterolu. Oxidovaný cholesterol tvoří nebezpečné nákazy, které mohou dokonce způsobit vážné kardiovaskulární obtíže. 

 • Přispívá k normálnímu stavu cukru u diabetiků 
  Papája je plodem s nízkým obsahem cukru, což může být tou pravou volbou pro osoby, které trpí cukrovkou. Extrakt z papáje může zpomalit progresi diabetu typu 2, který je odpovědný za ztrátu kapacity slinivky břišní vylučovat inzulín.

Image 2Papája - nezralý plod 

 • Přispívá k obnově svalové tkáně
  Jako bohatý zdroj bílkovin, papája přispívá k obnově svalových tkání, které jsou nezbytné pro optimální fungování našeho těla.
 • Příroda a vitiligo
  Přibližně 1,5% světové populace trpí vitiligem/depigmentací, kožním onemocněním. Je to stav, při kterém se na kůži objevují bílé skvrny či ložiska výrazně světlejších vlasů, vousů, řas nebo obočí. Skvrny mívají zvýšeně pigmentovaný okraj a kontrastují s normální barvou okolní. U jedinců s tmavší pleti bývají kožní skvrny či ložiska světlých vlasů daleko nápadnější a mohou postihnout dokonce i ústní sliznici.

Obě pohlaví touto nemocí trpí stejnou měrou a první příznaky se nejčastěji objevují mezi 10. a 30. rokem života, přičemž u poloviny nemocných je to kolem roku života dvacátého. Papája je jedním z domácích prostředků pro vitiligo. Použití pasty ze zralé papáji na postiženou oblast zvýší produkci melaninu a obnoví pokožku v normální barvě.

 • Případy dráždivého střeva
  Díky celkovému obsahu 12% vlákniny, kde ve více než 60% se jedná o rozpustné vlákniny, je papája schopna zmírnit symptomy.

Existují však určité obavy, že papain při dlouhodobém podávání může dráždit žaludek a krk.

Pokračování příště…

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Tato internetová stránka je koncipována pro vzdělávací program našich kurzů.

Papája obsahuje spoustu důležitých biologických látek. Pochází z vlhkého tropického pásma Střední Ameriky. Má mnoho benefitů pro naše zdraví. Proto jsme pro vás připravili článek na pokračování ... 
více
Papája pochází z vlhkého tropického pásma Střední Ameriky. Její plod, který má tolik prospěšných látek, že není možné je tu najednou všechny vyjmenovat ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup