603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Papája a její účinky pro naše zdraví 3. část

Papája obsahuje spoustu důležitých biologických látek. Pochází z vlhkého tropického pásma Střední Ameriky. Má mnoho benefitů pro naše zdraví. Proto jsme pro vás připravili článek na pokračování ... 

Image 1

Protáhlé oválné duté plody  papáji dorůstají délky až osmdesáti centimetrů a váhy až devíti kilogramů, vyvážejí se však plody pouze o váze 400 - 1000 gramů. Papája obsahuje celou řadu vitamínů především B1, B2, C a provitamín A a významné množství vápníku. 

Proč konzumovat papáju

Papája napomáhá:

 • Efektivní pro bolest v krku a rozpouštění hlenu
  Směs papájové šťávy smíchané s medem může účinně přispívat k léčbě orálních poruch v důsledku svých protizánětlivých vlastností. Ukázala se být také užitečná v případě tonzilitidy a odstranění přebytečného hlenu.

Plody papáji obsahují enzym papain (chrání nezralý plod před hmyzem). Papain je důležitý pro zpracovávání bílkovin v těle (štěpí je na aminokyseliny). Papain také zabezpečuje tvorbu trávících enzymů, a přispívá tím k lepší stravitelnosti potravin.

 • V případě menstruačních bolestí
  Menstruace je přirozený proces a součást života každé ženy, ale někdy může být doprovázena téměř nesnesitelnými bolestivými křečemi. Přírodním řešením, díky kterému se vyhnete nadměrnému užívání léků, které mohou mimo jiné narušit pravidelnost menstruačního cyklu, je zvolit konzumaci papáji, která se často doporučuje v případě menstruační bolesti a usnadňuje odtok krve během menstruace. Tyto vlastnosti jsou dány papainem, proteolytickým enzymem obsaženým v papáje, schopným stimulovat tvorbu estrogenu a normalizovat menstruační cyklus.
   
 • Spaluje tuky a umožňuje rychleji zhubnout
  Pokud hledáte přírodní a účinný způsob, jak zhubnout přirozeně, konzumace papáje bude nepochybně přinášet velké výhody.
  100 gramů papáje obsahuje pouze 43 kalorií – což z něj činí ideální potravinu pro snížení tělesné hmotnosti. Obsah vlákniny v papáji způsobí, že se budete cítit najedení a zároveň vyprázdnění. To vám usnadní ztrátu kilogramů v režimu fyzické aktivity.
   
 • Zdroj karotenu, užitečný pro léčbu kožních onemocnění
  Papája obsahuje karoten a tato sloučenina, pokud je konzumována pravidelně, může léčit infekci kožních onemocnění. Díky protizánětlivým vlastnostem papáji se snižuje i zarudnutí způsobené infekcí.
 •  Udržuje krevní tlak pod kontrolou
  Vysoký krevní tlak může být způsoben životním stylem a stravovacími návyky. Nízká hladina draslíku v těle také vede k vysokému krevnímu tlaku. 100 gramů papáje obsahuje 182 mg draslíku, což je základní minerální látka, která udržuje krevní tlak pod kontrolou. Draslík neutralizuje účinky sodíku, čímž vylučuje možnost náhlého zvýšení krevního tlaku (zdroj Zdraví bez limitu).

Pokračování příště…

Papája, plod, který má tolik benefitů, že není možné je tu najednou všechny vyjmenovat. Proto jsme pro vás připravili článek na pokračování ...
více
Papája melounová, plod, který má tolik pozitivních účinků na naše zdraví. Sladká, voní po čerstvých meruňkách. Svou chutí připomíná meloun. Není možné tu najednou všechny účinky vyjmenovat, proto jsme připravili článek na pokračování ...
více
Aktuality

Nejen covid, očkování, ale i jiné infekce a silná míra stresu ovlivňují kvalitu Vašich vlasů či jejich padání. Anti Hair Loss program Vám pomůže znovu obnovit zdravý stav vlasů, jejich pevnost a kvalitní růst.
Více info zde ...

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Jak napomáhat při odstranění akné? Více info zde ...

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup