603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Papája a její účinky pro naše zdraví 4. část

Papája pochází z vlhkého tropického pásma Střední Ameriky. Její plod, který má tolik prospěšných látek, že není možné je tu najednou všechny vyjmenovat ...

Image 1

Papája je vytrvalá dvoudomá rostlina připomínající palmu. Dorůstá až deset metrů. Plodí několik let po sobě. Strukturu stonku papáji vytvářejí jizvy po opadaných listech. Listy jsou dlouze řapíkaté, velké, dlanitodílné, shora lesklé.

40 důvodů, proč konzumovat papáju

Papája napomáhá:

 • Živiny obsažené v papáje jsou nepostradatelné
  Pro řádné fungování lidského těla je prakticky nepostradatelné správné množství a přísun vitamínů a minerálů. Jak již bylo zmíněno, papája obsahuje mnoho užitečných vlastností díky bohatému množství vitamínu C, vitamínu A a minerálních solí, jako je fosfor, železo, draslík, měď a mangan.

Čerstvá papája je k dostání v obchodech po celý rok. Při stisknutí nesmí být plod příliš měkký. Papája by měla mít žlutooranžovou barvu. Čím je plod zelenější, tím je méně zralý (obsahuje více enzymů). Je třeba se vyhýbat plodům se skvrnami.

 • Bohatá na bioflavonoidy
  Také známé jako vitamin P, bioflavonoidy jsou semiesenciální živiny, které fungují jako modifikátory přírody a reagují na biologické změny v těle. Bioflavonoidy obsažené v papáji modifikují reakci těla na viry, karcinogeny a alergeny, čímž chrání před škodlivými a život ohrožujícími nemocemi.
 • Umožňuje snížit stres přirozenou cestou
  Stres je jedním z hlavních problémů v moderní společnosti, tak neurotické a chaotické. Najdeme jej každý den ve vztazích, v práci i v rodině. Enzymy obsažené v extraktech z papáji mohou přirozenou cestou snížit stres. Několik studií ukázalo, že ideální denní potřeba vitaminu C v stresových situacích je 200 mg, což je nezbytné pro snadnější regulaci hormonů způsobujících stres. Ale buďte bez obav, jelikož jedna velká papája může dodat až 476 mg vitamínu C.
 • Zabraňuje nevolnosti a kinetóze
  Papája je obzvláště užitečná pro ženy během těhotenství. Toto ovoce je ve skutečnosti schopno zmírnit ranní nevolnost a dokonce i kinetózu, neurologickou poruchu, která ovlivňuje vnímání pohybu (nevolnost v dopravním prostředku, mořskou nemoc). Účinnost papáji je prokázána přítomností vitaminů C a E a folátu.
   Pro úlevu od nevolnosti se doporučuje smíchat papáju s ovocnou šťávou. Doporučuje se však, abyste vždy před začátkem konzumace papáji během těhotenství tuto skutečnost konzultovali s lékařem (zdroj Zdraví bez limitu).

Image 2

 • Při zánětu plic způsobeného kouřením
  Pasivní kouření cigaret může vést k rozvoji některých mírných plicních zánětů. Papája může pomoci předejít těmto zánětlivým stavům. V případě nadměrného kašle doporučujeme začít užívat šťávu z papáje.
 • Stimuluje aktivaci růstových hormonů
  Sušená papája vyživuje endokrinní systém a podporuje tvorbu argininu v těle. Arginin je druh esenciální aminokyseliny, o kterém je známo, že aktivuje lidské růstové hormony (hGH). Tyto hormony hrají klíčovou roli při rekonstrukci kostí, svalů, kůže a jaterních buněk a podporují celkové omlazení buněk (zdroj Zdraví bez limitu).

Pokračování příště…

Papája melounová, plod, který má tolik pozitivních účinků na naše zdraví. Sladká, voní po čerstvých meruňkách. Svou chutí připomíná meloun. Není možné tu najednou všechny účinky vyjmenovat, proto jsme připravili článek na pokračování ...
více
Papája obsahuje spoustu důležitých biologických látek. Pochází z vlhkého tropického pásma Střední Ameriky. Má mnoho benefitů pro naše zdraví. Proto jsme pro vás připravili článek na pokračování ... 
více
Podpora imunity, stimulace krvetvorby ... 
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup