603 48 77 89      Po-Čt 9:00 - 16:00
Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89

Jak se projevuje problematická pleť?

Už nevíte, jak si poradit s pupínky na pleti?

Image 1

Ve vodě rozpustný vitamín C je základní živina. V organismu ovlivňuje řadu důležitých procesů, účastní se jeho antioxidace a působí jako kofaktor v mnoha důležitých enzymech, důležitá role i jeho role v syntéze kolagenu.

Jak působí vitamín C proti nečisté pokožce?

Aktivní formou vitamínu C je L-askorbát, funkční jednotka kyseliny askorbové. Strukturně je tato slabá kyselina podobná jednoduchým cukrům, jako je glukóza.
Pro správné fungování potřebuje organismus minimálně 90 mg vitamínu C. Tato dávka optimalizuje riziko rozvoje nesprávného buněčného dělení, kataraktu a srdečních onemocnění. V případě onemocnění či stresu potřeby organismu na vitamín C stoupají.

Vitamín C se uplatňuje dvěma způsoby:

  • Antioxidačním mechanismem
  • Podílem na syntéze kolagenu

Pleť poškozená působením volných radikálů je jedním ze základu akné. Když na pleť mohou působit vnější toxiny a zároveň se jejím prostřednictvím organismus zbavuje systémových toxinů, je třeba ji neustále chránit před volnými radikály. Když radikály na kůži zůstanou, rozkládají bílkoviny a mastné kyseliny, které ji utváří, a narušují pH pleti. Kumulativně pak tyto účinky mění charakter pleti.

Volné radikály mohou i poškodit mazové žlázy a navýšit produkci kožního mazu. Pleť je kvůli tomu citlivější na bakteriální infekce. Bakterie jako Propionibacterium acnes, které způsobují akné, stav pleti už jenom zhorší. Objevují se vřídky, na pleti se hromadí odumřelé kožní buňky a póry jsou zanesené. Abyste zvrátili tuto řetězovou reakci, která vždy končí zanícenými pupínky, bojujte proti volným radikálům na pleti, třeba s využitím vitamínu C.

Image 2Problematická pleť

Vitamín C 

Vitamin C (Acerola)

Pokud je v jedné dávce alespoň 9 mg vitaminu C, tak lze tvrdit:

  • Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév
  • Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kůže
  • Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
  • Přispívá k normální funkci imunitního systému
  • Přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem
  • Přispívá k regeneraci redukované formy vitaminu E

Kolagen je hlavní strukturální bílkovina v organismu, která utváří pleť. Pokud není kolagenu v organismu dostatek, pleť je náchylnější ke vzniku pupínků. Bez kolagenu je kůže nestabilní a nemůže řádně zastávat svoji funkci ochranné bariéry.

Nejčastějším projevem nedostatku vitamínu C jsou kurděje. V organismu se přestává syntetizovat kolagen, kůže začíná být stále jemnější, až houbovitá a barevně nestejnoměrná. Nemá-li organismus dost vitamínu C, kůže je měkká a zranění se proto hůř hojí. Nízká hladina vitamínu C souvisí i s nestejnoměrným barevným tónem pleti.

Vitamín C do žaludku i na pleť

Proti pupínkům si dopřávejte vitamín C jak vnitřně, tak topicky. Při aplikaci na pleť působí vitamín C okamžitě a místně, konzumovaný vitamín C má naopak účinek delší a komplexnější. Získat vitamín C lze z rostlinných i živočišných zdrojů. Mezi nejbohatší rostlinné zdroje patří ovoce a zelenina. Na rozdíl od zvířat si lidský organismus není schopen vitamín C syntetizovat.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Tato internetová stránka je koncipována pouze pro výukový vzdělávací program našich kurzů.

Tajemně znějící látka pycnogenol se získává z extraktu z borovice mořské. Na lidský organismus má velmi pozitivní vliv, z něhož mohou těžit dámy (podporuje mladistvý vzhled pleti) i pánové (podporuje mužskou plodnost a působí proti erektilní dysfunkci) ...
více
Vitamín C je pro tělo jednou z nejdůležitějších látek, které si lidský organismus nedokáže sám vyrobit ...
více
Imunita, únava, vyčerpání ...      
více
Klouby, krevní oběh, játra ...
více
Imunita, krvetvorba, cévy ... 
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup