603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Coriolus a biodegradace antibiotik

Coriolus (outkovka pestrá) je jednoletá houba pocházející z Asie. V dnešní době se vyskytuje po celém světě. Roste v trsech na zraněných stromech, pařezech, a to spíše listnáčů. Houba je vysoce ceněna v tradiční čínské medicíně, kde je využívána jako lék. Nevyhýbá se jí ani západní medicína, která zkoumá její účinky a vlastnosti.

Image 1

Využití Coriolu

  • Posiluje aktivitu imunitního systému
  • Zlepšuje metabolismus tuků a cukrů
  • Vychytává volné radikály
  • Přispívá k ochraně rozvoje nádorů

Podpořit imunitní systém, když antibiotika jsou nutná?

Antibiotika (ATB) slouží k zabíjení mikroorganismů, nebo znemožňování jejich množení. Při nesprávném, či častém užívání ztrácí antibiotika svůj účinek. Je možné je občas i nahradit přírodními antibiotiky z běžných potravinových doplňků. Pokud budete častěji užívat chemická antibiotika, tělo se stane vůči jejím účinkům rezistentní (nefunkční).

Vždy s antibiotiky užívejte probiotika!

Existují studie použití Coriolu na pacientech, a to hlavně v případě léčení rakoviny. Bohužel musíme respektovat nařízení EU a u tohoto produktu je nesmíme uvádět. Coriolus pro země EU musí být zahrnut do kategorie veterinární.

Houby nepomáhají jen lidskému zdraví, ale také posilují zdraví přírody, a tím zpětně i to naše. Je tedy patrné, jak silné a účinné houby jsou. V době, kdy se hojně využívají antibiotika, je jen logické, že se dostávají močí do vody i do půdy. Je velmi důležité je nějak degradovat, neutralizovat, odstranit. Prozatím nejsou legislativně ošetřené postupy, jak odstranit antibiotika z odpadní vody z farmaceutických firem. Pevný materiál se kvůli tomu musí speciálně ukládat, aby se nedostal do přírody.


Coriolus a antibiotika - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

V této studii se vědci obrátili pro pomoc houby Coriolus a testovali, zda dokáže odstranit erytromycin, sulfametoxazol a tetracyklin z pevného odpadního materiálu farmaceutických firem. Coriolus má totiž vysoký degradační potenciál, jak již bylo potvrzeno předcházejícími studiemi. Coriolus a šedopórka osmahlá byly využity k „léčbě“ odpadního bahna, kde se vyskytují též bakterie, které degradují antibiotika, ale těm se spíše daří v tekutém odpadu.
Ukázalo se, že použití Coriolus snižuje koncentraci všech testovaných antibiotik a jejich toxicitu v odpadním bahnu, úspěšná byla i šedopórka.
Zdá se tedy, že by právě Coriolus společně s šedopórkou mohly být použity pro přírodu velmi šetrnou degradaci antibiotik, které by se z odpadů farmaceutických firem mohly rozšířit dále do životního prostření a mít negativní dopad na rostliny, živočichy, včetně člověka (zdroj Mycomedica.cz).

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Mohly by extrakty z medicinálních hub posílit váš imunitní systém více, než vitamíny C a D?
Imunitní systém nás chrání proti infekcím a nemocem, protože dokáže identifikovat a zabíjet patogeny a nádorové buňky. Zbavuje organismus toxinů. Objeví začínající problémy způsobené viry i červy a dokáže rozlišovat mezi zdravými buňkami a potencionálními útočníky. Jinými slovy, je to systém, který se o nás komplexně stará.
více
Funkční obranyschopnost je základem našeho přežití. Víte jaké vitamíny a minerály Vám nesmí chybět?
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup