603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00
Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89

Akné a vitamíny

Už nevíte, jak si poradit s akné?
Vyzkoušejte čistý vitamín C v nanokapslích přímo na pleť ...

Image 1

Ve vodě rozpustný vitamín C je základní živina. V organismu ovlivňuje řadu důležitých procesů, účastní se jeho antioxidace a působí jako kofaktor v mnoha důležitých enzymech, důležitá role i jeho role v syntéze kolagenu.

Aktivní formou vitamínu C je L-askorbát, funkční jednotka kyseliny askorbové. Strukturně je tato slabá kyselina podobná jednoduchým cukrům, jako je glukóza. Pro správné fungování potřebuje organismus minimálně 90 mg vitamínu C. Tato dávka snižuje riziko rozvoje rakoviny, kataraktu a srdečních onemocnění. V případě onemocnění či stresu potřeby organismu na vitamín C stoupají.

Jak působí vitamín C proti akné?

Proti akné se vitamín C uplatňuje dvěma způsoby:

  • Antioxidačním mechanismem
  • Podílem na syntéze kolagenu

Pleť poškozená působením volných radikálů je jedním ze základu akné. Když na pleť mohou působit vnější toxiny a zároveň se jejím prostřednictvím organismus zbavuje systémových toxinů, je třeba ji neustále chránit před volnými radikály. Když radikály na kůži zůstanou, rozkládají bílkoviny a mastné kyseliny, které ji utváří, a narušují pH pleti. Kumulativně pak tyto účinky mění charakter pleti.

Volné radikály mohou i poškodit mazové žlázy a navýšit produkci kožního mazu. Pleť je kvůli tomu citlivější na bakteriální infekce. Bakterie jako Propionibacterium acnes, které způsobují akné, stav pleti už jenom zhorší. Objevují se vřídky, na pleti se hromadí odumřelé kožní buňky a póry jsou zanesené. Abyste zvrátili tuto řetězovou reakci, která vždy končí zanícenými pupínky, bojujte proti volným radikálům na pleti, třeba s využitím vitamínu C.

Image 2

Pět způsobů, jak vitamín C redukuje akné

  • Je antioxidant
  • Navyšuje syntézu kolagenu
  • Snižuje nadměrnou pigmentaci
  • Zesvětluje jizvy po akné
  • Zlepšuje stav zanícených pupínků

Jaký vliv má kolagen?

Kolagen je hlavní strukturální bílkovina v organismu, která utváří pleť. Pokud není kolagenu v organismu dostatek, pleť je náchylnější ke vzniku pupínků akné. Bez kolagenu je kůže nestabilní a nemůže řádně zastávat svoji funkci ochranné bariéry.

Nejčastějším projevem nedostatku vitamínu C jsou kurděje. V organismu se přestává syntetizovat kolagen, kůže začíná být stále jemnější, až houbovitá a barevně nestejnoměrná. Nemá-li organismus dost vitamínu C, kůže je měkká a zranění se proto hůř hojí. Nízká hladina vitamínu C souvisí i s nestejnoměrným barevným tónem pleti. I proto je tedy vitamín C důležitým spojencem v boji proti akné.

Image 3

Dejte si vitamín C do žaludku i na pleť

Proti pupínkům si dopřávejte vitamín C jak vnitřně, tak topicky. Při aplikaci na pleť působí vitamín C okamžitě a místně, konzumovaný vitamín C má naopak účinek delší a komplexnější.
Získat vitamín C lze z rostlinných i živočišných zdrojů. Mezi nejbohatší rostlinné zdroje patří ovoce a zelenina. Na rozdíl od zvířat si lidský organismus není schopen vitamín C syntetizovat.

Jistotu dostatečného příjmu vitamínu C máte při užívání doplňků stravy (zdroj Brandeis Clinic).

Tajemně znějící látka pycnogenol se získává z extraktu z borovice mořské. Na lidský organismus má velmi pozitivní vliv, z něhož mohou těžit dámy (podporuje mladistvý vzhled pleti) i pánové (podporuje mužskou plodnost a působí proti erektilní dysfunkci) ...
více
Vitamín C (kyselina askorbová) je pro tělo jednou z nejdůležitějších látek, které si lidský organismus nedokáže sám vyrobit ...
více
Podpora imunity, stimulace krvetvorby ... 
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup