603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Proč vznikají vrásky na pleti?

Vrásky

Přirozená součást stárnutí ...

Vrásky jsou běžným projevem stárnutí pokožky. Nejčastěji se objevují v oblastech, které jsou nejvíce vystaveny slunečnímu záření jako obličej, krk, ruce a předloktí.
Ačkoliv strukturu a texturu pleti určuje z velké části genetika, hlavním původcem vzniku vrásek je spíše působení slunečního záření, zejména u lidí se světlým typem pleti. Na vzniku vrásek se ovšem podílí i další faktory jako znečištění životního prostředí či kouření.
Vrásky jsou rýhy a linky, které se objevují na pleti. V průběhu času a stárnutí organismu se začínají stále více prohlubovat a nejvíce viditelnými se stávají okolo očí, úst a na krku.

Image 0

Faktory a formování vrásek

 • Věk
  Jak stárneme, pleť je stále méně elastická a více křehká. Snížení produkce kožního mazu způsobuje vysychání pleti, vrásky jsou pak na pokožce viditelnější. Stejně tak se snižuje obsah tuku v hlubších vrstvách kůže, čímž dochází k ochabnutí kontur kůže a výraznějšímu propadu vrásek.
 • Vystavení ultrafialovým paprskům 
  Ultrafialové záření, které urychluje přirozené stárnutí, je primární příčinou vzniku vrásek. Tím, že je pleť vystavena UV záření, dochází k rozpadu pojivové tkáně – kolagenových a elastinových vláken, která leží v hlubší vrstvě kůže, v dermis Bez této podpůrné pojivové tkáně ztrácí pleť sílu a průžnost a objevují se na ní vrásky trvalejšího charakteru.
 • Kouření
  Může urychlit proces přirozeného stárnutí pleti, čímž přispívá ke vzniku vrásek. Vliv má v rámci kouření také to, že dochází ke změnám krevního zásobení pleti.
 • Smích, zamračenost a další výrazy obličeje
  Vznik vrásek bohužel podporují i tak pozitivní činnosti jako smích. Když totiž dochází pravidelně a často k některým obličejovým výrazům, v momentě, kdy v pleti ubývá kolagenových a elastinových vláken, ztrácí pokožka svoji pružnost, a dočasné jemné linky se mění na trvalé vrásky.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...

Ideální spojenec v boji proti viditelným známkám stárnutí pleti je kyselina hyaluronová! Tentokrát však nemáme na mysli injekčně aplikované výplně či topicky aplikované krémy či séra, ale kyselinu hyaluronovou užívanou ústně v podobě doplňků stravy ...
více
Mohou za to telomery!
A s objevem tohoto mechanismu stárnutí organismu jde samozřejmě ruku v ruce také teorie, jak proces přirozeného stárnutí zpomalit ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup