603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Kožní maz a infekce

Kožní maz

Kožní maz je olejovitá tělní tekutina, kterou organismus vylučuje mazovými žlázami ... 

Image 0

Lidský kožní maz (lat. sebum) je specifický svým množstvím i vlastnostmi. Na čtvereční centimetr se udává v některých místech lidského těla až 150–300 µg kožního mazu, který se vylučuje na povrch pokožky. Zde se smísí se sekretem potních žláz a dalšími látkami, které vytváří tak ochrannou bariéru kůže, která člověka chrání před různými druhy infekcí. Navíc napomáhá kožní maz udržet vodu v pokožce, a tím pádem ji udržuje dostatečně hydratovanou. Zajišťuje pružnost a jemnost pokožky.

Složení kožního mazu 

  • Triglyceridy, vosky, skvalen
  • Volné mastné kyseliny
  • Cholesterol
  • Estery sterolů a diglyceridy

Zejména v období puberty, ale i v dospělosti se množství vylučovaného kožního mazu na pokožku zvyšuje, přičemž dochází často ke vzniku zánětlivých folikulů, akné a seboroické dermatitidy .

Akné (lat. acne vulgaris) je nejčastější onemocnění kůže, které postihuje až 85 % dospívající populace ve věku 11 – 30 let. Ve většině případů může akné po pubertě spontánně vymizet. Čím dál častěji se vyskytuje i v dospělosti, a to zejména u žen, vlivem stresu a hormonálních změn. V těhotenství se akné může jak zlepšit, tak i zhoršit. Vyskytuje se nejčastěji na obličeji, hrudníku, zádech a oblasti nad rameny, tedy v místech, kde je velké množství mazových žláz..
U pacientů s akné hraje klíčovou roli nadměrná tvorba kožního mazu, čili sekret olejovité konzistence, který je produkován mazovými žlázami. Za normálních okolností kožní maz pokožku chrání a udržuje ji dostatečně hydratovanou. Je-li však jeho tvorba zvýšená, hromadí se na povrchu pokožky a vytváří mastný film. Přebytečný kožní maz dává pokožce lesklý vzhled s rozšířenými póry. Činnost mazových žláz je řízena hormonálně: mužským pohlavním hormonem testosteronem a jinými androgeny.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...

Za vším hledejte vitamíny z B-komplexu. Víme jak podpořit krásnou pleť, vlasy, nehty ...
více
Vyvážená strava pro zdraví a krásu je bezpodmínečně nutná. Ne vždy lze ovšem veškeré potřebné živiny ze stravy získat. Proto je ideální si jejich příjem pojistit konzumací doplňků stravy ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup