603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Papája a její účinky pro naše zdraví 2. část

Papája melounová, plod, který má tolik pozitivních účinků na naše zdraví. Sladká, voní po čerstvých meruňkách. Svou chutí připomíná meloun. Není možné tu najednou všechny účinky vyjmenovat, proto jsme připravili článek na pokračování ...

Image 1

40 důvodů, proč konzumovat papáju

Papája napomáhá:

 • Obsahuje velké množství vlákniny
  Je skvělý zdroj vlákniny. Tato živina absorbuje toxiny v tlustém střevě, které mohou způsobit rakovinu a vylučuje je z těla ven při pohybu střev. Díky bohatému obsahu vlákniny pomáhá papája trávení a propůjčuje pokožce krásné světlo.

Plody papáji obsahují enzym papain (chrání nezralý plod před hmyzem). Papain je důležitý pro zpracovávání bílkovin v těle (štěpí je na aminokyseliny). Papain také zabezpečuje tvorbu trávících enzymů, a přispívá tím k lepší stravitelnosti potravin. Papain je tedy známý svými čistícími schopnostmi a v boji proti rakovině.    

 • Má protinádorové vlastnosti
  Nový výzkum ukázal, že výtažky z papáji mohou mít chemoterapeutické účinky. Semena papáje jsou také bohatá na flavonoidy, které mohou snížit riziko rakoviny zastavením vývoje rakovinných buněk.
 • Pomáhá trávení
  Jednou z funkcí papáje je pomáhat udržovat a chránit trávicí systém, snižuje riziko vzniku žaludečních vředů a následně zmírňuje poruchy, jako je pálení žáhy a zažívací potíže. V lidové medicíně v některých zemích střední Ameriky se také používá k léčbě kyselého refluxu.  
 • Přírodní lék na melasma
  Tento stav také známý jako chloasma nebo těhotenská maska, který se projevuje tvorbou malých hnědých skvrn na obličeji. Příčiny jsou různé, ale v podstatě je tento jev chromatická změna pokožky. Papája může pozitivně přispět k léčbě chloasma díky exfoliačním vlastnostem. Na postiženou oblast aplikujte čerstvou papáju, aby byla kůže hladší a měkčí (zdroj Zdraví bez limitu) 

Více informací o produktu ZDE

Pokračování příště…

Papája, plod, který má tolik benefitů, že není možné je tu najednou všechny vyjmenovat. Proto jsme pro vás připravili článek na pokračování ...
více
Papája obsahuje spoustu důležitých biologických látek. Pochází z vlhkého tropického pásma Střední Ameriky. Má mnoho benefitů pro naše zdraví. Proto jsme pro vás připravili článek na pokračování ... 
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup