603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Exfoliace a odstranění mrtvých kožních buněk

Exfoliace

Proces odstraňování vrchní vrstvy odumřelých buněk z povrchu obličeje nebo pokožky těla ...

Image 0

Exfoliace zahrnuje odstranění nejstarších mrtvých kožních buněk z povrchu kůže. Tento proces se za účelem zachování zdraví pokožky využívá již mnoho let, například během mikrodermabraze či chemického peelingu. Může jí být dosaženo mechanickou či chemickou cestou.
Exfoliace má svůj původ ve starém Egyptě. Ve středověku se jako chemický exfoliant využívalo víno (díky obsahu kyseliny vinné jako aktivní látky). V Asii se exfoliace začala praktikovat zhruba před sto lety. Slovo exfoliace pochází z latinského výrazu exfoliare neboli ztrácet listy.

Exfoliace se dělí:

  • Mechanická
  • Chemická

Mechanická exfoliace

Pleť je dynamický orgán. Nové buňky jsou generovány každý den v bazálních vrstvách epidermis a ustupují směrem k nejvrchnějším vrstvám (stratum corneum), během jejich ústupu vytvářejí keratinové šupinky. Takže nové buňky rostou a nahrazují staré, které jsou odtrženy od stratum corneum.
Tato mikroexfoliace se děje nepřetržitě, aniž bychom to zaznamenali. Akumulace mrtvých buněk na povrchu kůže dávat to matný, bez života vzhled. Pravidelné odstraňování odumřelých buněk (exfoliace), napomáhá udržovat přirozenou regeneraci pokožky. Tento proces přirozené obnovy kůže lze popsat jako fyzické drhnutí pleti abrazivním („brusným“) materiálem peelingem. To pak funguje jako prevence vzniku třeba vrásek.

Mezi mechanické exfolianty patří:

  • Tkaniny z mikrovlákna, adhezní exfoliační archy
  • Obličejové scruby (mýdla) s mikroperličkami
  • Drcená meruňková jádra, mandlové skořápky
  • Krystaly soli, cukru
  • Pemza a abrazivní materiály (houby, lufa, kartáče)

Osoby trpící suchou pletí by se měli vyhnout využívání peelingů s hrubými materiály (pemzou). Její využití je naopak vhodné pro exfoliaci suché kůže v oblasti chodidel. Mezi mechanickou exfoliaci řadíme mikrodermabrazi. Šetrná mechanická exfoliace je vhodná jako součást pravidelné péče o pleť.

Chemická exfoliace

Mezi chemické exfolianty patří:

Je také možné tyto přípravky aplikovat sám doma, ovšem v nízké koncentraci. Chemická exfoliace využívá i produkty obsahující alfa-hydroxylové kyseliny, beta hydroxylové kyseliny či enzymy, které uvolňují substance, jež drží kožní buňky spojené, čímž umožní jejich šetrné odstranění. Tento typ exfoliace se doporučuje v případě jizev, vrásek, akné či hyperpygmentace.
Kromě chemické a mechanické exfoliace je možné exfoliaci provést také v rámci odstranění chloupků na pokožce voskem, epilačními krémy, cukrovou pastou a dokonce i holením „na mokro“ žiletkou.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...

Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup