603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00
Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89

Největší tajemství kolagenu odhaleno

Víme, proč vám konzumace doplňků stravy s jeho obsahem zaručí krásnou pleť, nehty,  vlasy a zdravé klouby. Hlavní důvod není ten, že skrze doplňky stravy přijmete kolagen ústně ...

Image 1

Jak docílit krásnou pleť?

Kůže je největší orgán těla, který je zodpovědný za vnímání teploty, tlaku i má mnoho dalších velmi důležitých funkcí, které jsou pro zdraví organismu klíčové. Mezi hlavní stavební složky kůže patří právě kolagen.

Vláknitá bílkovina kolagen udržuje dermis mladistvou a elastickou. Stejně tak zvlhčuje klouby a podle některých studií napomáhá trávení. Jak kůže prochází přirozeným chronologickým stárnutím a poškozuje ji mimo jiné fotostárnutí, její přirozená struktura se začíná bortit v důsledku rozpadu kolagenu.

Při nedostatku kolagenu dochází ke ztrátě pevnosti kůže, bolesti kloubů, zad, lámání nehtů, špatná kvalita vlasů, zubů. Naštěstí je možné jeho ztracené zásoby doplnit díky vhodně zvoleným doplňkům stravy. Takto dodaný kolagen může zvýšit pevnost pleti v oblastech, kde je nejvíce namáhána a kde se formují vrásky. Kromě toho posiluje také stěny pórů, což se projeví menším počtem rozšířených pórů a zpevněním povolené pleti. Výsledkem je omlazení pleti i přes rostoucí věk.  

Jak se kolagen zkonzumovaný ústy dostane do pleti a kloubů?

Při trávení hydrolyzovaného kolagenu se totiž zvětšuje zásobárna speciálních aminokyselin dostupných těm buňkám v těle, které utvářejí kolagen. Zaplnění organismu ústně konzumovaným hydrolizovaným kolagenem tak stimuluje tyto fibroblasty v dermální vrstvě k vlastní produkci kolagenu, zejména v případech, kdy je obsah kolagenu snížen v důsledku vyššího věku.

Platí tedy jednoduchá úměra:

Čím více hydrolyzovaného kolagenu zkonzumujete, tím více přirozeného kolagenu se v organismu vyprodukuje. Kromě zlepšení vzhledu pleti pomůže kolagen také nehtům a vlasům, protože redukuje jejich lámání a třepení. Podle posledních studií ústní konzumace kolagenových peptidů již během prvních osmi týdnů užívání výrazně zvyšuje hydrataci pleti a během prvního měsíce zvyšuje hustotu kolagenu v pleti.

Image 2

Využití kolagenového doplňku

 • Zlepšení textury a pevnosti pleti a redukce vrásek
 • Redukce celulitidy 
 • Podpora růstu vlasů, nehtů a zlepšení jejich kvality po zhruba třech až šesti měsících užívání doplňků
 • Zlepšení krevního oběhu
 • Lepší flexibilita a síla šlach a kloubů
 • Menší bolest kloubů
 • Rychlejší zotavení ze zranění při sportu a rychlejší hojení svalů

Existuje nejméně 27 typů kolagenu, přičemž z 90 % se jedná o typ I, přítomný ve šlachách, pokožce, kostech a zubech. Mezi další významné typy patří - typ II, obsažený v chrupavkách, typ III, důležitý pro embryonální vývoj, typ V, který tvoří stěny krevních cév. Kolagen typu I je využíván ve zdravotnictví, v chemickém, kosmetickém i potravinářském průmyslu, protože není toxický, je velmi tvárný a vstřebatelný, hodí se jako skvělý materiál pro výrobu cévních protéz, šicích nití a hemostatik nebo jako nosič léčiv.

Vedlejší výhody:

 • Snížená chuť k jídlu
 • Posílení kostí
 • Lepší hydratace pleti
 • Zjemnění a zlepšení mobility kloubů a kloubních vazů
 • Zlepšení barevného odstínu pleti a možná redukce stařeckých skvrn

Kromě doplňků stravy můžete kolagen organismu dodat i prostřednictví stravy.

Největší zdroje kolagenu ve stravě?

1. Sója a sójové produkty

Produkty ze sóji obsahují genistein, který v organismu podporuje produkci kolagenu a navíc napomáhá blokovat enzymy, které jsou zodpovědné za stárnutí pleti.

2. Tmavě zelená zelenina

Špenát, zelí, chřest či kapusta jsou plné luteinu, antioxidantu, který v organismu také stimuluje produkci kolagenu a podporuje hydrataci a elasticitu pleti. Navíc jsou bohaté na vitamín C, takže posilují schopnost organismu kolagen nejen vytvořit, ale také využít.

3. Červené ovoce a zelenina

Zvýšení přirozené produkce kolagenu v organismu má „na svědomí“ také lykopen, antioxidant přítomný v ovoci a zelenině červené barvy.

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na této webové stránce jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s lékařem.

Tato internetová stránka je koncipována pro vzdělávací program našich kurzů.

Vyvážená strava pro zdraví a krásu je bezpodmínečně nutná. Ne vždy lze ovšem veškeré potřebné živiny ze stravy získat. Proto je ideální si jejich příjem pojistit konzumací doplňků stravy ...
více
Stav, kdy se na pleti začínají objevovat vrásky a další příznaky stárnutí dříve, než je běžné je předčasné stárnutí. Pleť v oblasti obličeje je mnohem jemnější a slabší, než na zbytku našeho těla ...
více
Kůže je největší detoxikační orgán našeho těla. Má rozlohu 2 m² a váží asi 4kg. Je odrazem vnitřního prostředí vašeho těla. Tvoří bariéru mezi venkovním světem a vnitřním prostředím organismu. Ochrana před vnějším prostředím je však pouze jedna z jejich mnoha funkcí. V kůži je uloženo mnoho receptorů, které reagují na teplo, chlad, tlak nebo i poranění.
více
Mohou za to telomery!
A s objevem tohoto mechanismu stárnutí organismu jde samozřejmě ruku v ruce také teorie, jak proces přirozeného stárnutí zpomalit ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup