603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Maitake napomáhá zlepšit imunitu u diabetiků

Maitake (Grifola frondosa) patří mezi známé asijské houby, která je zde využívána v rámci tradiční čínské medicíny jako léčebný prostředek ...

Image 1

Využití Maitake

Maitake disponuje mnoha složkami, které posilují:

  • Imunitní systém
  • Působí protirakovinně
  • Dokážou snižovat hladinu cukrů a cholesterolu
  • Ničit infekční patogeny
  • Neutralizují volné radikály ...

Ochrana imunity organismu

Imunitní systém zabezpečuje ochranu organismu proti onemocnění. Dobře fungující imunitní systém potřebujeme i v dospělosti, kdy orgány našeho těla jsou částečně unavené. Je to tedy ochrana organismu před škodlivými vlivy jako viry, bakterie, plísně, paraziti, toxiny ...

U diabetiků má podpora imunity rovněž nesmírný význam, neboť pacienti s touto nemocí mají celkově ji sníženou. Důsledkem jsou časté záněty mikrobiální, ale i plísňové.
Podpořte svůj imunitní systém houbou Maitake, která je prověřena dlouholetými zkušenostmi ve tradiční čínské medicíně.


Maitake na zvýšení imunity - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

V této studii se vědci zaměřili na využití Maitake v posílení imunitního systému diabetiků.

Image 2

Diabetes, zvláště pak II. typu, je čím dál tím rozšířenější. Ačkoli přímo nebolí, může ohrozit na životě v případě akutních stavů, ale také pomalu poškozovat organismus. Hlavně cévní stěny, nervové struktury, a tím pak i orgány.
U diabetiků jsou časté poruchy zraku, až slepota, selhávání ledvin, nehojící se hluboké vředy aj. Také imunitní systém bývá oslabený a v těle diabetika totiž probíhá mírný chronický zánět. Již bylo potvrzeno, že Maitake snižuje glykémii, ale zda má i imunomodulační účinky u diabetiků se zatím nesledovalo.

Vědci vytvořili přípravky z Maitake, které podávali krysám, u nichž byl vyvolán diabetes podáním streptozocinu či krysám zdravým. Část diabetickým i zdravých krys dostávala placebo, část pak přípravek z houbových mycelií, část vývar z Maitake a část oba typy produktu z Maitake. U zdravých myší došlo po 2 týdnech podávání mycelií a vývaru k poklesu počtu monocytů a produkce prozánětového cytokinu IFN-γ a IL-4. U diabetických myší se po podávání přípravků dostavilo zlepšení co se kontroly diabetu týká, snižovala se hladina glykémie, došlo též k úpravě funkce imunitního systému. Zvýšila se produkce IFN-γ T lymfocyty, ale také produkce cytokinů monocyty a makrofágy, např. TNF-α.

Studie tedy ukázala dvojí účinek Maitake. U zdravých krys může snižovat imunitní odpověď, čímž chrání před vznikem nežádoucích zánětů, ale u krys s narušenou imunitou naopak imunitní systém podporuje a zlepšuje jeho funkce (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: Chen YH, Lee CH, Hsu TH, Lo HC. Submerged-Culture Mycelia and Broth of the Maitake Medicinal Mushroom Grifola frondosa (Higher Basidiomycetes) Alleviate Type 2 Diabetes-Induced Alterations in Immunocytic Function. Int J Med Mushrooms.2015;17(6):541-56.

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Mohly by extrakty z medicinálních hub posílit váš imunitní systém více, než vitamíny C a D?
Imunitní systém nás chrání proti infekcím a nemocem, protože dokáže identifikovat a zabíjet patogeny a nádorové buňky. Zbavuje organismus toxinů. Objeví začínající problémy způsobené viry i červy a dokáže rozlišovat mezi zdravými buňkami a potencionálními útočníky. Jinými slovy, je to systém, který se o nás komplexně stará.
více
Agaricus brasiliensis i Reishi Ganoderma lucidum patří mezi medicinální léčivé houby. Zatímco první jmenovaná pochází z oblasti amerických deštných pralesů, druhá je velmi důležitou houbou v tradiční čínské medicíně ... 
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup