603 48 77 89      Po-Čt 9:00 - 16:00

Jsou bakterie jenom škodlivé?

Žijí s námi v trávící soustavě i na pokožce. Je mnoho patogenních (škodlivých) bakterií, které způsobují infekce ...

Image 1

 Škodí nám bakterie?

Bakterie (eubakterie) jsou jednobuněčné prokaryotické organismy. Mívají kokovitý i tyčinkovitý tvar o velikosti několika milimetrů.
Bakterie jsou nejrozšířenější skupinou organismu na světě. Mají velký význam v oběhu živin a to i lidských. Žijí s námi v trávící soustavě i na pokožce. Je mnoho patogenních (škodlivých) bakterií, které způsobují infekce. Naopak člověk využívá jejich účinků na to jak v rozkládání potravy (i fekální bakterie), v potravinářství, ale i chemickém průmyslu.

Bakterie však mají různé požadavky na prostředí v němž žijí (teplota, kyselost, množství kyslíku). Z potravinářství jsou nám blízké acidofilní bakterie, žijící v kyselém prostředí (kefír) a dále významným je prostředníkem ve vztahu ke kyslíku mikroaerofilní (Lactobacillus). V medicíně má velký význam ke správnému stanovení průvodce dané bakteriální infekce a tím je i podmíněná následná léčba. Člověk má sám na/ v sobě různé druhy bakterií, bez kterých by se neobešel (žijí s námi v symbióze).

Bakterie a antibiotika

V současné době se využívá přemíra antibiotických léčiv na potlačení patogenů, ale bohužel s tím i souvisí antibiotická rezistence (odolnost organismů vůči antibiotikům). Toto je jeden z vedlejších efektů chybného užívání ATB (antibiotik).
Proto využívejme, pokud nám to zdravotní stav dovolí, nejprve přírodní cestu ke svému uzdravení ...

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...
Funkční obranyschopnost je základem našeho přežití. Víte jaké vitamíny a minerály Vám nesmí chybět?
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup