603 48 77 89      Po-Čt 9:00 - 16:00

Jaké jsou příčiny vzniku astmatu?

Prof. Ing. PAVEL VALÍČEK, DrSc. poukazuje na použití vitálních hub u terapie dýchacího ústrojí ... 

Projevy astma bronchiale

Astma je chronický zánět dýchacích cest a průdušek, který postihuje stále více lidí (zdroj Houby a jejich léčivé účinky).

Image 1

 • Záchvatová náhlá dušnost
  Obtíže bývají více při výdechu a námahy, kterou nám dá snaha se znova nadechnout. Výdech je provázen sípavými a pískavými zvuky (zapříčiněno otokem sliznice).
 • Kašel
  Obtížné vykašlávání
 • Napětí v hrudníků
  S dušností se pojí také lapání po dechu a nepříjemný tlak, který astmatik pociťuje na prsou.

Dochází k otoku sliznice průdušek dolních cest dýchacích, které se zužují, omezuje se proudění vzduchu a tím i vlastní dýchání. Tato skutečnost vede postupem času ke stíženému dýchání až k dechové nedostatečnosti. Celá situace je vyvolána mimo jiné uvolněním histaminu, což je látka vznikající z aminokyseliny histidinu. Jeho nadměrné uvolnění při alergii zvyšuje otoky i záněty a způsobuje silné vylučování hlenu.

Příčiny vzniku astmatu 

 • Široká škála alergenů
  Některé potraviny, srst domácích zvířat, roztoče, bodnutí hmyzem.
 • Stres, změny teploty, fyzická námaha, infekce dýchacích cest
 • Poruchy imunity
  Alergie je především poruchou imunitního systému organismu.
 • Genetická dispozice 
  Jestliže trpí alergií nebo astmatem někdo z vaší rodiny, riziko propuknutí tohoto onemocnění u vás se významným způsobem zvyšuje.
 • Znečištěné prostředí 
  Člověk by se měl také vyvarovat dlouhodobé práce v prašném prostředí.
 • Kouření
  Vysokou skupinu astmatiků představují náruživý kuřáci. Právě kouření náleží k nejčastějším důvodům vzniku tohoto onemocnění.


Image 2

U obtíží napomáhají především vitamín C, který je výrazným antioxidantem a navíc brání buňkám uvolňovat histamin. Velmi cenný je i vitamin B6, neboť zlepšuje dýchání. Z minerálních látek je to hořčík, který zabraňuje stahům průduškových svalů.

Je to také kvercetin, který je jedním z nejsilnějších biologicky aktivních flavonoidů. Patří mezi významné protinádorové látky, neboť zabraňuje poškození buněčné DNA a omezuje působení enzymů, které podněcují růst nádoru. Dále tlumí alergické reakce a jako antioxidant neutralizuje nestabilní kyslíkové molekuly, které mohou způsobit zánět průdušek.

Rovněž brání uvolňování histaminu. Jeho zdrojem je především cibule, ale také červené hrozny a brokolice. Velmi dobré jsou i některé léčivé rostliny, např. šalvěj lékařská (Salvia officinalis) nebo pepřovník černý (Piper nigrum).

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...
Astma vzniká na alergickém podkladě a je onemocnění dýchacích cest charakterizované přechodným zúžením průdušek vlivem mnoha podnětů ...
více
Mohly by extrakty z vitálních hub posílit váš imunitní systém více, než vitamíny C a D? Imunitní systém nás chrání proti infekcím a nemocem, protože dokáže identifikovat a zabíjet patogeny. Zbavuje organismus toxinů. Objeví začínající problémy způsobené viry i červy a dokáže rozlišovat mezi zdravými buňkami a potencionálními útočníky. Jinými slovy, je to systém, který se o nás komplexně stará ...
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup