603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Hlíva a leukémie

Hlíva ústřičná (pleurotus ostreatus) je houbou původem z Asie, která se ovšem hojně vyskytuje i u nás. Stále však více jako součást kuchyně než coby léčebný prostředek, jak je tomu např. v Číně, kde je součástí tradiční čínské medicíny. Hlíva má podobně jako jiné medicinální houby imunostimulační účinky ...  

Image 1

Využití Hlívy

 • Aktivně zvyšuje imunitní systém (imunostimulant)
 • V případě autoimunity, či alergií je situace jiná. Hlíva tuto přemrštěnou aktivitu imunitního systému tlumí
 • Má antioxidační účinky
 • Přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi 
 • Vliv na nádorové buňky ... 

Příznaky leukémie

Leukémie (bílá nemoc) je akutní nádorové onemocnění (bujení) bílých krvinek (leukocyty), které vychází z buněk kostní dřeně, nebo z lymfatického systému ...

Leukémie jsou krevní malignity, které můžeme dělit na akutní a chronické a každou u nich na lymfatická a myeloidní. Méně časté jsou pak malignity červených krvinek a krevních destiček. Zatímco mnohé typy jsou poměrně dobře léčitelné, jiné jsou stále příčinou úmrtí. Při leukémii dojde k mutaci v buněčném klonu/linii či krvetvorné buňce (tj. dojde k maligní transformaci). Takto změněná buňky se rychle množí, ale neplní své funkce.
V případě nejčastějších leukémií postihujících buňky imunitního systému se setkáváme hlavně s poruchami obranyschopností.

Pacient je náchylný na:

 • Infekce
 • Trpí teplotami
 • Úbytkem hmotnosti
 • Únavou
 • Zvětšené uzliny a slezina
 • Chudokrevnost
 • Poruchy srážlivosti

Při léčbě se uplatňuje chemoterapie, imunoterapie a samozřejmě transplantace kostní dřeně.


Image 2

Hlíva a leukémie - studie

Pro odbornou veřejnost (klinická studie)

V této studii se vědci zaměřili právě na problematiku rakoviny. Testovali účinek hlívy v případě leukémie. Je zde šance, že by se hlíva mohla podávat k chemoterapii, podpořila by tak účinek léčby.
V této studii vědci navodili u myší leukémii po podání toxické látky. Části myší podávali metabolity získané z hlívy díky fermentaci, a to před, při indukci a po onemocnění myší leukémií. U myší, u kterých byla indukována leukémie a nedostávaly preparát, došlo k rozvoji leukémie. U léčených myší byla podpořena produkce „zdravých“ krevních buněk, červených i bílých krvinek.
Díky tomu došlo k posílení protinádorové aktivity imunitních buněk, např. makrofágů, které pak dokážou rakovinně změněnou buňku pohltit, fagocytovat. A také došlo k úpravě anémie. V průběhu léčby bylo potlačeno množení rakovinného klonu.

V této studii vědci potvrdili, že hlíva má protileukemické účinky, posiluje vlastní zdravou krvetvorbu a protinádorovou imunitu a potlačuje množení nádorových buněk (zdroj Mycomedica.cz).

Zdroj: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3317474

Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Funkční obranyschopnost je základem našeho přežití. Víte jaké vitamíny a minerály Vám nesmí chybět?
více
Chaga (rezavec šikmý, Inonotus obliquus) je cizopasná chorošovitá medicinální léčivá houba pocházející z Ruska a Sibiře. Nejčastěji ji nacházíme na břízách, jasanu či jilmu. Z těchto stromů čerpá živiny. Díky svým účinkům na lidské zdraví se rozšířila do celého světa. V tradiční ruské medicíně se užívá hlavně na nemoci trávicího ústrojí a také jako imunitu posilující lék ...    
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Chcete podpořit dobrý stav svých kloubů, chrupavek, vazů a šlach? 
Více info zde ...

Máte problémy s padáním, řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech lupy?
Více info zde ...

Papája je spojencem pro zdravé srdce a dokáže předcházet ... 
Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup