603 48 77 89      Po-Pá 8:00 - 17:00

Co je střevní mikroflóra?

Nastolte rovnováhu ve Vašem organismu a začněte očistou střeva! Posílíte tím imunitu vašeho organismu, jako celku ...

Image 1

 Co je střevní mikroflóra?

Střevní mikroflóra (střevní mikrobiom) jsou organismu, které žijí v trávící soustavě živočichů včetně člověka. Někdy hostiteli přispívají, někdy však škodí. V lidském střevě žije cca 500 druhů mikroorganismů. Největší část žije v tlustém střevě. Mikroorganismy ve výsledku tvoří 60 % hmotnosti naší stolice.
Nezapomeňme, že v trávící soustavě se tvoří převážná část našeho imunitního systému. Když máme naše mikroorganismy (houby i prvoci) "pod kontrolou" (probiotikum), nemusíme se obávat nejhoršího.
Mikroorganismy mohou ale i způsobit některá onemocnění, kvasinka (Candica albicans), gastritida (Helicobacter pylori), průjmová onemocnění (Esterichia coli/E.coli) ...  Proto podporujme střevní mikroflóru "živými" fermentovanými 3-5 letými probiotiky s prebiotiky, nikoliv lyofilizované (mrazem sušené)!

Mikroorganismy vykonávají i řadu užitečných funkcí: 

  • Fermentují nevyužití organické látky z potravy
  • Připravují imunitní systém
  • Zamezují růstu patogenních mikroorganismů
  • Regulují vývoj střeva
  • Predukují vytamíny B12 a K
  • Produkují hormony, které regulují ukládání tuků

Mikroflóra u kojenců

Bezprostředně před porodem je střevo miminka sterilní. Během porodu se do novorozence dostávají mikroby (Escherichia coli, enterokoky) z porodních cest matky. To neplatí při porodu čísařským řezem! Tam je proces porušen. Skrze mlezivo a posléze mateřské mléko kojenec čerpá především lactobacily a bifidobakterie z mléčných žláz. Mlezivo obsahuje ochranné faktory a mléčný cukr laktózu. Rozkladem laktózy vzniká kyselina mléčná, která zabraňuje usídlení patogenních bakterií.

Pozor, antibiotika omezují mikroflóru!

V současné době je mikroflóra v popředí zájmů. Ukazuje se, že nemá vliv jen na správné trávení, ale moduluje aktivitu imunitního systému, vstřebávání živin, toxicitu léků.
Střevní bakterie též produkují látky ovlivňující mozkové funkce aj. Z toho vyplývá, že je potřebné mít neporušenou mikroflóru. Ta může být narušena např. antibiotiky, chemickými látkami z potravy, ale i druhem potravy (plísně, toxiny), kterou konzumujeme a celkovým životním stylem. Mění se taktéž s věkem, stejně jako imunitní systém, který slábne. Střevní bakterie ke svému životu potřebují vlákninu (polysacharid), která je pro ně zdrojem energie.

Střevní bakterie nejen pomáhají s trávením potravy, ale také komunikují s enterickým nervovým systémem a přes bloudivý nerv si vyměňují informace i s mozkem. Když ve střevě vznikne odchylka od rovnováhy, mozek se o tom díky bloudivému nervu dozví. A komunikace funguje i opačným směrem. To vysvětluje některé pocity, jako je nevolnost ve stresových situacích nebo pocit opojení v břiše, když se zamilujete ...

Veškeré další informace a klinické studie byly odstraněny na základě Nařízení EU ...


Informace uvedené na těchto webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení léčení od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s Vašim lékařem ...

Výskyt žaludečních vředů se v populaci zvyšuje. Stojí za tím hlavně současný způsob života. Všudypřítomné stresové faktory, nesprávně sestavený jídelníček a hlavně také bakteriální infekce Helicobacterem pylori ... 
více
Aktuality

Program HAIR EXPRESS PROFESSIONAL vám zajistí dvojnásobně rychlý růst vlasů již za 14 dnů!
Více info zde ...

Máte problémy s řídnutím, či nedorůstáním vlasů? Máte ve vlasech odlupující se pokožku?
Více info zde ...

S nemocemi je to stejné jako s ledovcem, nad hladinou je vidět jen daleko menší část, než se skrývá pod hladinou. Program detoxikace znamená zjednodušeně odstraňování jedů, toxinů. Tyto látky vyvolávají v našem organismu vážné zdravotní komplikace. Nepřetěžujte Váš vnitřní detoxikační systém a udržujte jej v čistém a kvalitním stavu. Více info zde

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo využít náš online chat vpravo níže.
+420 603 48 77 89
imgVyhoda
Odborné poradenství
imgVyhoda
Praxe v oboru od roku 1991
imgVyhoda
Komplexní program s
týmem lékařů
imgVyhoda
Individuální přístup